המסלול המוטורי לרכוב מהר

המסלול בערד: מתקדמים בהכנת המסלול המוטורי

מתקדמים בערד עם המסלול המוטורי

תחת הכותרת: "מתקדמים בקצב בהכנת המסלול המוטורי ", העלתה עיריית ערד בדף הפייסבוק שלה, סרטון נוסף שצולם מרחפן, ומראה את תוואי המסלול המיועד. תאריך היעד המקורי לסיום הסלילה שנקבע לפני כשנתיים, חלף בחודש שעבר (מרץ 2017).

בסוף דצמבר 2014 הודיעה עיריית ערד כי זכתה במכרז מסוג "קול קורא" של משרד התרבות והספורט והיא תהיה לזו שתקים את מסלול המירוצים התקני והראשון במדינת ישראל. על פי הנוסח שהוצע במכרז דאז, המסלול בערד וקם בשיתוף החברה הכלכלית לפיתוח ערד בשטח מעגלי סגור, כאשר אורך המסלול יהיה 1.5 קילומטרים, רוחבו 10 מטרים והוא יכלול קטעי קישור של שטח ואיזור צפייה יעודיים. (לשם השוואה, מסלול בית שאן לשם השוואה, הינו באורך של 600 מטרים וברוחב של 7.5 מ').

עלויות

עלות הקמתו הצפויה של המסלול בערד עמדה במקור על 5 מיליון שקלים ולפי פרסומי משרד הספורט ומשרד הנגב והגליל, הוקצו לבנייתו מצידם 4 מיליון שקלים. היתרה כך נאמר, תגיע מתקציב העירייה.

אחד משרטוטי המסלול המיועד בערד.JPG
אחד מהשרטוטים שפורסמו ב-2014 לתוואי המסלול הצפוי

באוגוסט 2016 אף הכריזה העירייה באופן אופטימי למדי כי מרץ 2017 נקבע כתאריך הסיום הצפוי לעבודות הסלילה והבנייה של המתחם כולו. עוד כשיצא הסרטון הקודם ועלה כאן (לפני כחודשיים), היה נראה שההערכה הזו אופטימית מאוד וקשה היה להאמין לעמידה ביעד שאפתני שכזה. המסלול, ע"פ הסרטון, עדיין היה מסומן רק כתוואי של שביל רחב.

גם בסרטון החדש, שיצא אתמול בדף העירייה, לא נראה שינוי משמעותי מבעבר, מאחר ואין עדיין אספלט על התוואי הצפוי, אך בכל זאת: נצפה בסרטון ונישאר אופטימיים…

השאר תגובה