בובר הארלי דוידסון

בובר הארלי דוידסון כמו שלא ראיתם: החייל הנאמן


אופנוע בובר הארלי דוידסון שהארלי היו צריכים לבנות בעצמם – אבל מכיוון שהם פספסו את הקטע, בית מלאכה מטאיוואן עשה זאת במקומם! סדנת Rough Crafts מהעיר טאייפה מפציצה שוב עם אופנוע פרויקט הנושא את אותם קווים עיצוביים ואותה צביעה אפילה, כמו העבודות הקודמות שלהם. לא ברור איך להארלי אין דגם דומה, של בובר רזה ואתלטי בטעם אירופאי בליין שלהם.

אגב, אל תחפשו כאן רובה כדי למצוא את הקשר לשם "חייל נאמן". פשוט כי אין כאן אחד שכזה. אז במקום להתפלסף, בואו נצלול ישר לקרבי האופנוע היפיפה הזה.

 בובר הארלי דוידסון – לא מוציא עיניים

הפעם הבסיס הוא אופנוע מסוג בובר של הארלי דוידסון שנת 2008 המשתייך לאופנועי משפחת ה-Softail (הבולם האחורי מוסתר כדי לשוות לאופנוע מראה של "ללא מתלה"). האופנוע עצמו, מדגם Cross Bones, יוצר בין השנים 2008 ל-2012, ונבחר לפרויקט בשל הקושי הרב בטאיוואן להשיג אישורים לייבוא הארלים חדשים. זו הסיבה שהבעלים של האופנוע, רכש את דגם 2008 כיד שנייה, ומסר אותו ללא חשש, לצוות של ווינסטון ייז (Winston Yehs) כדי שאלו יהפכו אותו למשהו מיוחד ושונה לגמרי.

מראש, הוחלט כי האופנוע לא יתבלט באמצעות צביעה מוחצנת ואפילו לא באמצעות חלקים השונים בצבעם משאר האופנוע, וזאת כדי למשוך מינימום תשומת הלב. זו תגיע, כך סבר ווינסטון, מההתאמה המושלמת של החלקים השונים שנבחרו לאופנוע, ומהקו העיצובי הנקי, המוקפד והמתוקתק היטב.

רשימת המכולת של השינויים

מתלה הספרינגר הקדמי הוחלף במתלה בקוטר 41 מ"מ מתוצרת Arlen Ness, עם ציפוי טיטניום לבקבוקים הפנימיים. המשולש העליון נרכש מ-Speed Merchant ולדיסק הקדמי הבודד הותאם קאליפר אימתני בן 6 בוכנות של Performance Machine שגם סיפקו את הקאליפר האחורי בן ארבעת הבוכנות. חישוקי הגלגלים שנבחרו לאחר בחירה דקדקנית, גם הם מתוצרת Arlen Ness והצמיגים הם של FireStone.

מיכל הדלק ומיכל \ אגן השמן החיצוני, נבנו בעבודת יד בסדנה עצמה. מי שעקב אחרי הפרויקטים הקודמים שלהם, יודע שזוהי התמחותם העיקרית: עיצוב, ריקוע ויצירה במתכת. המנוע עצמו נותר כמעט ללא שינוי, ורק זכה לפילטר אוויר פתוח ולסעפת פליטה ודוד פתוחים לחלוטין כדי לאפשר למנוע לנשוף בחופשיות לאחור.

עוד נגיעות

עוד נגיעות מחושבות לאורכו ולרוחבו של האופנוע נעשו: המושב הוחלף באחד שנתפר במיוחד לאופנוע עם תווית לוגו הסדנה, אותו הלוגו גם הוטבע בפקק מיכל הדלק ופקק מיכל השמן. מכסה השסתומים והטיימינג הוחלפו בכאלו שהסדנה מייצרת ומוכרת בחנותה האינטרנטית. כך גם היה הדין לגבי הפנס הקדמי, הכידון והגריפים, אור הבלם האחורי ועוד.

הצביעה השחורה בוצעה על ידי סדנה מקומית Air Runner Custom ואת השם היצירתי (אבל הלא ממש קשור) של "החייל הנאמן" בתרגום חופשי מ- Sterling Musketeer, נתן ווינסטון עצמו.

כי באומנות כמו באומנות, אין דבר כזה שאין קשר בין השם ליצירה…

ואתם? אהבתם?

ועוד אופנועים מיוחדים כמו בובר הארלי דוידסון

הוא לא רוכב מהר, הוא טס נמוך: אופנוע הספיטפייר משווייץ

תרגיל הוכחת יכולות: אופנוע דוקאטי ZEROUNO משולש גלגלים

אופנוע קפה רייסר אוסטרי: ק.ט.מ סופרדיוק 990

פרויקט הוקרה מבוסס על ב.מ.וו R9T מ-BOS

מוטו גוצי רדיקלי: 160 כוחות סוס באופנוע עם קירור אוויר

רפליקת ההארלי דוידסון 1910 של חרובי

הכרובלוג בפייסבוק

 

השאר תגובה