תאונות דרכים ללא רישיון

תאונות דרכים בכבישי ישראל? שמים עלינו זין

תאונות דרכים והמלחמה בהן? עשו טובה, קחו את הלחם והשעשועים ותעשו מאמץ לא למות בכביש. סביר להניח שלנוכח האימפוטנציה הכללית של כל הגופים שקשורים בזה – אתם תמותו יותר ב-2017. בעיקר כי כל הגופים האלו – כולם! שמים עליכם ועליי, זין.

כתב: תומר הדר

אלה נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו אתמול (28.5.17), אשר מנתחים את מספר תאונות הדרכים שאירעו בישראל בשנת 2016. אנא קראו היטב: משרד התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכם. רשות המיסים. משרד האוצר: כל אלה שמים עליכם, עלי, על הילדים שלנו – זין. אין דרך לייפות את זה. זה פוליטי. זה כלכלי. זה נובע ממחסור מטריד בידע ומקצועיות (היי או ירוק, איך הולך במיליציה הפרטית למלחמה כושלת בתאונות?)

תחשבו רגע לעומק: יש מצב שאתם תצאו מהבית ולא תחזרו! אני לא צוחק. תדמיינו שאתם שולחים ילד לבית ספר והוא לא חוזר. יצא לכם פעם לאבד מישהו? מת לכם מישהו? אז כזה. אני רציני לחלוטין. קיים סיכוי שאתם, או מישהו קרוב לכם, או מישהו שאתם מכירים – יהרג.

תאונות דרכים

במשרד לבטחון פנים בטוחים שמצלמות המהירות זה מציל חיים. לכן זה עובד כל כך טוב- ומונע הרוגים. הפרויקט השאפתני ביותר בתולדות האכיפה לא עובד. אבל היי- זה מכניס כסף, לא? משטרה, תאונות, תאונה, בטיחות, דרכים, ביטוח, חובה, מכוניות, מכונית, החלקה, נזקתמותו ותשתקו. למה לא סוגרים את זה אם זה לא עובד? השתגעתם? הכסף הזה הולך למדינה. באותה מידה יכלו לשים בצידי הדרך עמודים עם פרחים, כמו ששמים על קבר.

ברשות המיסים הגו דרך גאונית לוודא שמכוניות שמצוידות במערכות בטיחות מקוריות, יענו כאלה שבולמות את הרכב, מסיטות למענכם את ההגה, יקבלו פחות זיכוי מס ממערכות שמצפצפות בלי לעשות כלום. משרד לוביסטים גזר קופון ענקי ואתם תשתדלו לבלום בזמן, הא? שלא תמותו לי. נשבע לכם, זה אמיתי.

יבואני הרכב כמובן משתפים פעולה כי מה אכפת להם שתמותו? כשאני רואה מכונית שמשווקת בחו"ל עם מערכת בטיחות הגונה ובישראל עם חתיכת זבל, אני נדהם איך יבואן הרכב ישן בלילה בשקט??? אה, אני יודע. בסביון ישנים סבבה, יש גדר. וגם משרד התחבורה, שנורא חשוב לו להדגיש שאתם יכולים לטוס באוטובוס עם כנפיים בזול בלואו קוסט כמו כבשים – אבל נורא חשוב לו גם להצניע את חוסר ההישגיות שלו בכל מה שקשור במלחמה הנוראית ביותר – בתאונות.

קחו את הלחם והשעשועים ותעשו מאמץ לא למות בכביש. סביר להניח שלנוכח האימפוטנציה הכללית של כל הגופים שקשורים בזה- אתם תמותו יותר ב-2017. יש לי חברים, סליחה, היו לי חברים, שנהרגו בתאונות. סטטיסטית, גם לכם זה יקרה.

אני באמת מצטער, כל הגופים בשרשרת החיול של רכב בישראל אינם שמים עליכם זין. תשתדלו למות בשקט.

מתוך הדו"ח (קישור): תאונות דרכים עם נפגעים – סיכום שנת 2016

עלייה של 4% במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2016

מנתוני תאונות דרכים עם נפגעים מסוג ת"ד 1 (ללא אזור יהודה והשומרון) שאירעו בשנת 2016 עולה:

• בשנת 2016 נרשמו במשטרת ישראל בתיקי "תאונות דרכים – ת"ד" (לא כולל אזור יהודה והשומרון) 12,015 תאונות דרכים עם נפגעים, ירידה של כ-0.8% לעומת שנת 2015.

• מספר ההרוגים בשנת 2016 (335) גבוה ב-4% לעומת שנת 2015. בשנה זו נהרגו בתאונות דרכים 4 תושבים ל-100 אלף תושבים לעומת 3.8 בשנת 2015.

• מספר ההרוגים הערבים בתאונות דרכים בשנת 2016, עלה ב-24% לעומת שנת 2015 (118 לעומת 95), בעוד שמספר ההרוגים היהודים בשנת 2016 עלה ב-2% לעומת שנת 2015 (198 לעומת 194).

• מכלל הנהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים עם נפגעים 74% היו גברים ו-26% נשים (אחוז הנשים מכלל המורשים לנהוג בשנת 2016 הגיע ל-43%).

• 30% מהנפגעים בתאונות דרכים (35% מההרוגים) היו ערבים (המהווים 21% מאוכלוסיית ישראל).

• 63% מההרוגים נפגעו בתאונות שאירעו בדרכים לא-עירוניות, שמהוות רק 27% מכלל התאונות.

• שיעור מעורבותם של אופנועים בתאונות דרכים עם נפגעים היה גדול פי 2.3 מחלקם במצבת הרכב של שנת 2016 וגדול פי 5.6 מחלקם בנסועה השנתית (קילומטראז') של שנת 2015.

• עד סוף שנת 2016 שולמו ע"י המוסד לביטוח לאומי (גמלאות/ קצבאות: "דמי פגיעה", "נכות מעבודה", "תלויים מעבודה") כ-3 מיליארד ש"ח לנפגעי תאונות דרכים בעבודה, שאירעו בשנים 2016-2008.

• בשנת 2016 נפגעו בתאונות, בהן היו מעורבים אופניים חשמליים, שדווחו למשטרה 1,536 בנימשטרה, חובה, ביטוח, נזק, החלקה, פקידים, תאונות, פקיד, תאונה, אופניים, חשמלי, חשמליים, שוטר, שוטרת אדם (כולל באזור יהודה והשומרון). בנוסף, אושפזו בבתי החולים 410 פצועים בעקבות תאונות דרכים בהן היו מעורבים אופניים חשמליים שלא דווחו למשטרה.

קישור לדו"ח מבקר המדינה בעניין

טקסט זה שנכתב על ידי תומר הדר – פורסם כפוסט בפייסבוק והועתק לכאן באישורו.

סיכומי שנים

מחצית ראשונה של 2019: עלייה משמעותית בתאונות כלים דו גלגליים

סיכום תאונות כלים דו גלגליים 2018

סיכום 2017

ובאותו נושא:

מר ישראל אוטוביץ' רוצה להעיף את האופנוען מהכביש

מדריך וטיפים חשובים לגבי מה עושים עם הידיעה על רוכב אופנוע שנפגע בתאונת דרכים

אנחנו והם

טיפ: אל תצפור – תרכב על האופנוע כאילו לא מבחינים בך

טיפ רכיבה: זעם בכביש בזמן רכיבת אופנוע מול הפרספקטיבה הנכונה

טיפ רכיבה: כיוון מראות האופנוע באופן הנכון והבטיחותי

טיפ רכיבה: אתה לא רוכב טוב כמו שאתה נראה

תגובה אחת

השאר תגובה