אופנוע מוטו גוצי פרויקט קפה רייסר

פרויקט קפה רייסר מינימליסטי ונפלא מסדנה מגניבה בלונדון הקרירה

סדנת עיצוב לונדונית עשתה מעשה קסמים ויצרה פרויקט קפה רייסר על בסיס מוטו גוצי לה מאנס (Marc II) שנת 1981. יצא לה אופנוע מדהים שמקשה על הרמת הלסת חזרה מעלה.

זו הייתה הפעם הראשונה בעבור סדנת Death Machines of London ("מכונות המוות של לונדון"), לעבוד על אופנוע מוטו גוצי כבסיס לפרויקט.

בשלב הראשון מתרשמים מאוד מבחירת הצבעים, מזנב האופנוע הייחודי, מהשילוב בין חלקו האחורי של מיכל הדלק כמתכת מרוקעת ובלתי מלוטשת, לעומת חלקו הקדמי הצבוע לבן מבריק ועטוי בשכבת לכה. אבל ככל שמעמיקים, מתגלה כי מדובר על השקעה נרחבת הרבה יותר מכך.

פרויקט קפה רייסר : מנוע

יחידת המנוע והגיר פורקו לחלוטין וכל חלק נבדק בקפדנות לפני שהורכב חזרה למנוע. כל חלק שהראה בלאי, הוחלף בחדש ומקורי. נפח המנוע הוגדל ל-950 סמ"ק, גל הארכובה הוחלף באחד מלוטש וקליל וכן הוחלפו השסתומים בחדשים לגמרי.

הקרבורטורים האמונים על הזנת הדלק למנוע, הוחלפו בכאלו שמתוצרת Dell'orto בקוטר 40 מ"מ, מערכת הקלאץ' הוחלפה בחדשה מתוצרת R.A.M וסעפת הפליטה הגיעה מדגם ה-1100 של מוטו גוצי.

פרויקט קפה רייסר בריטי ומה שמסביבו

המתלה הקדמי המקורי נותר על כנו, אך חלקיו הפנימיים הוחלפו בחדשים כולל תאי אוויר. מאחור

death-machines-moto-guzzi-kruvlog-1
הקליקו להגדלה

הוחלפו הבולמים לכאלו מתוצרת Hagon וזוג צמיגי פירלי מדגם ה-Sport Demon הותקנו על גלגלי האופנוע.

זוג ידיות קליפ-אונס מתכווננות מתוצרת Tommaselli הותקנו מתחת למשולש ההיגוי, ועליהן הולבשו גריפים של Domino ובתי מתגים קטנים למראה.

השלדה עצמה עברה ניקוי אגרסיבי ונצבעה באדום לוהט. שלדת הזנב נחתכה, ונבנתה מחדש (פירוט בהמשך), והמצבר מוקם בקופסה קטנה מתחת למושב.

מעטפת חיצונית 

מיכל הדלק ומסיכת החזית נבנו מחדש על ידי הסדנה, כשהם מעוצבים בצורה עגולה וזורמת יותר, מאלו המרובעים משהו, שעימם מגיע האופנוע במקור. מאחורי מסיכת החזית, הוצבו מחדש זוג השעונים המקוריים של האופנוע, כשבניהם זוג נורות אזהרה שהגיעו ממטוס מרלין-ספיטיפייר משנת 1940. התוצאה? מגניבה! (ראו בגלריה שבסוף תמונה להמחשה).

הזנב הורכב מצינורות חלולים אשר אפשרו את ההעברה הנקייה של הכבלים אל אור הבלם האחורי. שם, הוצב פנס של ג'יפ לנד רובר, ובתוכו נורת LED. הזנב עצמו עוצב באמצעות מוטות השלדה בצורת הגיבנת האחורית של אופנועי ה-Cafe Racers

והתוצאה? בגלריה!

התוצאה מלהיבה ובאופן אישי אני חושב שזהו אחד מהאופנועים היפים ביותר עליהם כתבתי לאחרונה.

בקרו באתר הסדנה: Death Machines of London

ובאותו הסגנון:

אופנוע קפה רייסר אוסטרי: ק.ט.מ סופרדיוק 990

ברח מהאייטיז: קאוואסאקי GPZ750 מודרני

פרויקט מרהיב ביופיו: אופנוע מוטו גוצי FAT TRACKER – שמנמן אבל ספורטיבי

טיטניום

קפה איטלקי – מוטו גוצי V7 רייסר

 

השאר תגובה