אופנועים חשמליים

אופנועים חשמליים חסרי אופי, העתיד ואני

אופנועים חשמליים, הרוח והנשמה שיש (או אין?) בתוך תוכם. ומה בדיוק צופה לנו העתיד? רן שושני תוהה בינו לבין עצמו ומסתכל בעיניים פקוחות לרווחה, מפוכחות ולא ציניות, אל העתיד הקרוב בעולם הדו גלגלי.

כתב: רן שושני

שמיים אפורים וכביש רטוב מעולם לא בישרו טובות לרוכב אופנוע. הדילמה המוכרת: חליפת סערה או קומנדו ימי? בינתיים יבש. מקבל החלטה, בלי ושאף אחד לא יעז להעיר את מרפי.

לחיצה קצרה על הכפתור והוא מתעורר לחיים בגרגור. מתלבש זריז ונותן לו את הזמן לעבור משנת לילה צוננת ולחה, למצב עבודה חמים ונעים.

אופנועים חשמליים – תהיות 

ב-2030 אני אהיה בן 65 ואם אני מבין את העתיד נכון, הרוב כבר יעברו לאופנוע חשמלי. לא עוד זמן להתחמם, לא עוד ריח תערובת עשירה מדי. אצטרך שקע קרוב לחניה.

אמש סיפרו על פריצת דרך בתחום הסוללות שמכפיל את טווח פי שלוש. אז אולי בעוד כמה עשורים כבר נגיע לסוללה ל-50000 ק"מ רכיבה והחלפה כטיפול שגרתי?

יוצא לכביש לאחר שהזהרתי את עצמי על תנאי הרטיבות והאחיזה. חושב איך ירגיש לי אופנוע חשמלי שקט, חזק, יעיל וחסר זהות, שהרי אופי האופנוע נקבע ע"י המנוע, מנוע וי מנוע תלת, 4V, 4 בשורה, מנוע דוקטי, כל יצרן והמנוע שלו, מה כבר יהיה ההבדל במנוע חשמלי זהה?

ואולי זה הזמן להתחיל לאגור אופנועי בעירה פנימי: דו"פ, אטמוספרי קרבורטור, הזרקה, או דיזל רחמנא ליצלן.

נקים מחתרת בבית האבות. נקרע את העיר ברעש ועשן כשהמשטרה בעקבותינו, נקנה בנזין בשוק השחור במחיר מופקע ונפרוץ למוזיאון להרים אופנועים של "פעם" לסיבוב.

ומה יהיה השלב הבא?

אופנוע אוטנומי, כזה שמאזן את עצמו לבד, מכניסים לו כתובת והוא לוקח אותך לבד, מחכה לך מתחת לבית מוכן עם גג במידה והוא צופה גשם, או פתוח לחלוטין אם הכתובת שהזנת היא נס הרים?


איפה זה משאיר אותנו?

…את עתיד האופנועים החשמליים ניתו לגזור מתוך החדשות הזורמות מעולם הרכבים. בעקבות הכרזתן של סין, צרפת, הולנד ואנגליה, לפיה הן שמו לעצמן תאריך יעד שממנו ואילך לא יותר יצור בתוך שטחן למנועי בעירה פנימית ולא יותר יבוא לתוכן של מנועים כאלו. כל מדינה ותאריך היעד שלה. בכולן מדובר עדיין על הצעות חוק שעדיין לא אושרו (לשמחת כולנו), אבל במוקדם ובמאוחר, זה יקרה….

הקליקו כאן להמשך

ובאותו נושא:

ה-MOTOE בגרמניה: מרוץ אופנועים חשמליים ראשון באליפות

מוטוקרוס חשמלי אמריקאי בסרטון ישראלי מקורי

נתפס ברשת: אופנוע חשמלי אינדונזי עטוף קרבון

3 תגובות

 1. דוד

  וואלה כואב לי הלב
  אהבתי במיוחד את המחתרת (:

 2. צחי

  בעיתון עלום שם אי שם לפני 100 שנים: (ציטוט מהכתבה עם שינויים קלים)
  "ב-1930 אני אהיה בן 65 ואם אני מבין את העתיד נכון, הרוב כבר יעברו לרכב ממונע בבנזין. לא עוד זמן להתחמם, לא עוד ריח תערובת עשירה מדי (של הסוס, כן?). אצטרך תחנת דלק ליד הבית."

  זה כי למכוניות אין נשמה של סוס.

  וזה בסדר, כי הדור שיבוא אחרינו, ידעו את הנפש הדיגיטלית אשר פועמת במעבד שמתחת למכסה – ועדיין כנראה יתבאסו מהטכנולוגיה "חסרת הנשמה" של 2130….

 3. אהוד ברץ

  הי צוציק,

  אני לא בטוח שלאופנועים החשמליים אין יותר נשמה. אני לא זוכר שלפלטינה שלי ב XT500 הייתה נשמה ומאד שמחתי כשעברתי להצתה אלקטרונית…

  יש לי שני אופנועים: חשמלי להתרגשות ובנזין לנסיעות ארוכות ורחוקות, שניהם עם הרבה נשמה שקיבלו ממני…

  האופנוע החשמלי רק בתחילת דרכו – יש כל כך הרבה מה לעשות שם: עם הילוכים ? ללא הילוכים ? שינויים בתוכנה ייתנו לך אוסף מצבי רוח של האופנוע וזו רק ההתחלה.

  מחכה כבר לגיל 70…

  אהוד

השאר תגובה