ביטול פטור המע"מ

ביטול פטור המע"מ עד 75$: הטבעת מתהדקת סביב מזמיני החבילות ברשת

בהמשך לפרסום הקודם בעניין, לפי ביטול פטור המע"מ קרוב לביטול: אותה הטבה שבזכותה מוצרים שהוזמנו באינטרנט לא נושאים על גביהם את עלות המס בתנאי ששווי החבילה אינו עובר את ה- 75 דולרים. ואם לא תתבטל, יש סיכוי שתרד, לפחות בשלב הראשון, לרף של 50 דולרים בלבד.

לכל מי שזילזל בתגובות ובפייסבוק באפשרות שמהלך שכזה יקרה (כי "אין סיכוי שכחלון יאשר דבר שכזה לפני הבחירות המסתמנות"), הנה דרישת שלום מהמציאות:

מנהל רשות המסים, משה אשר, התראיין בשבוע שעבר לאולפן Ynet (כאן) בדיוק בעניין הפטור המדובר ואמר כי אכן בכוונת הרשות שבניהולו, להמליץ על הורדת הפטור. הסיבה לדבריו היא כדי להגן על העסקים המקומיים. הוא אף משתמש בדוגמאות מקבילות מאירופה, שם האיחוד החליט כי הפטור הנוכחי שהם נהנים ממנו (עד 25 דולרים ללא מיסוי), יתבטל לחלוטין תוך 3 שנים. בנוסף, גם באוסטרליה פטור דומה בוטל לגמרי – מאותן הסיבות.

אחד הדברים שכואבים כל כך לרשות המיסים, מלבד התמוטטות רשתות אופנה המתקשות להתחרות בייבוא האישי מחו"ל, הוא בשל היקף הקניות ברשת שגדל ב-2017 ב-30 אחוזים לעומת 2016. ברשות עשו חישוב גס ומהיר וגילו כמה כסף הם הפסידו מאי גביית מע"מ על מרבית החבילות וכעת הם חושקים בהגדלת הגבייה באמצעות ביטול פטור המע"מ.

לראיון הוידאו עם מנהל הרשות, הקליקו כאן

ביטול פטור המע"מ – מה כדאי לעשות בעניין?

זה הזמן לרכישות ברשת – מהר מהר לפני שייגמר: אתרי עזר לרכישות וקניות ב-eBay

 

השאר תגובה