ביטוח חובה לאופנוע יעוץ משפטי גל קשה של תאונות

המורכב נפצע בתאונה ואין ביטוח חובה לאופנוע?

בתיק שנסגר ממש לא מוזמן, פיצתה קרנית אדם שהורכב על כלי ללא ביטוח חובה לאופנוע. וכאילו שזה לא מספיק, לרוכב עצמו לא היה רישיון מתאים לכלי עליו רכבו. הרוכב עצמו, שהורשע בנפרד על שרכב ללא רישיון וללא ביטוח, ייאלץ לשלם לקרנית את עלות הפיצויים ששילמה למורכב. בית המשפט בירושלים נאלץ להכריע. רק למקרה וחשבתם לרכוב ללא ביטוח חובה.

בשיתוף Lawguide.co.il

מי אחראי לשלם?

אז מי בעצם אמור לשלם פיצויים למורכב על המושב האחורי, כאשר לא היה ביטוח חובה לאופנוע?
סוגיה זו נדונה במסגרת תיק 38214-03-14 לתביעת לפיצויים שהגיש המורכב לבית משפט השלום בירושלים. המורכב הגיש את התביעה כנגד קרנית – אותה קרן שאחראית לתשלומי פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בנסיבות שבהן לא ניתן לתבוע את פוליסת הביטוח. כמו כן הוא תבע את רוכב האופנוע כצד שלישי בתיק. במסגרת ההליך המשפטי נבחן מצבו הרפואי והתפקודי של התובע, ונקבע כי הוא נותר עם נכות רפואית של 10% ולכן זכאי לפיצויים.

המורכב הועף מהאופנוע בתאונה

סך כל הפיצויים הגיע ל-255 אלף שקלים. מאחר שהרוכב על האופנוע הורשע קודם לכן בהליך משפטי נפרד, בגין רכיבה על כלי הרכב מבלי לדאוג לכיסוי ביטוחי מתאים ומבלי להוציא רישיון נהיגה מתאים, קבע השופט כי קרנית זכאית לקבל ממנו את סכום הפיצויים שנאלצה לשלם לתובע. על כן חייב בית המשפט את הצד השלישי בתיק, לשלם לקרנית את הסכום שנקבע למורכב התובע בפסק הדין. בנוסף, נדרש הרוכב לשלם את הוצאות המשפט לרבות שכר טרחת עורכי הדין בסכום כולל של עשרת אלפים שקלים.

זקוקים לייעוץ משפטי בכל נושא? מלאו פרטים בטופס הבא:

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד.

ובאותו עניין: את מי תובעים עקב פגיעה בתאונת אופנוע?

ביטוח חובה לדו גלגלי – הסעיף המכעיס ביותר

אופנוע נגרר למגרש משטרתי וניזוק – מי ישלם?

תאונה עצמית עם האופנוע במהירות גבוהה – מה העונש?

דו גלגלי: 50% אחוזים ללא ביטוח חובה

תעריפי הביטוח לדו גלגלי – בעיית מדינה

מרוץ אופנועים לא חוקי או ניסיון להתנערות של חברת הביטוח?

יעוץ משפטי

השאר תגובה