בסופרמוטו האומות 2019

ישראלים בסופרמוטו האומות 2019

לראשונה, התחרו רוכבים ישראלים בסופרמוטו האומות שנערך השנה (2019) בצרפת. מדובר על המרוץ הבכיר והיוקרתי ביותר בתחום, שנחשב במובנים רבים, לאליפות העולם. אריאל רותם סיקר וצילם.

כתב וצילם: אריאל רותם

נבחרת ישראל הורכבה מהרוכבים המובילים באליפות ישראל: אסף בן אהרון, גיא לריאה ואילן ברברמן. הרוכבים, שהתקבצו לכדי נבחרת רק לפני 3 חודשים, התחרו על אופנועי KTM שהשכירו מסדנת MTR. מדובר על אופנועי קצה, סופר מקצועיים, שמורכבים מלא מעט חלקים שהם חלקי Prototype (אבי טיפוס של חלקים שלא מיוצרים באופן סדרתי).

אלו אופנועים שפותחו לאורך שנים של ניסיון במרוצי סופרמוטו, כשהאופנועים עצמם שונו ללא היכר. השינויים נמצאים לאורכם ולרוחבם של הכלים – החל מהזרוע האחורית והשלדה, דרך המתלים ומערכות הבלימה וכלה במנועים ובתיבות האוויר. הרוכבים הישראלים מעידים שכל חלק באופנועים הללו נועד כדי להעניק לרוכבים את היתרונות שיש לאלופי העולם: גילוח של עשיריות ומאיות השנייה להם הם זקוקים כדי לנצח מרוצים.

סרטון המציג את האופנועים עליהם התחרו הרוכבים

מקצי דירוג וחצי הגמר בסופרמוטו האומות

המקצים התנהלו במזג אוויר מצוין.
הדירוג עצמו נקבע ע"פ תוצאות משוקללות של שלוש רוכבי הנבחרת, המתחרים במקצים נפרדים זה מזה. גיא לריאה סיים במקום ה-18 בקטגוריה שלו, אילן ברברמן במקום ה-21 ואסף בן אהרון במקום ה-16.
בתום מקצי הדירוג, דורגה נבחרת ישראל במקום ה-19 (מתוך 22 נבחרות). מאחר ואל מקצה הגמר היוקרתי עולות רק 15 הנבחרות המהירות ביותר, שובצה הנבחרת הישראלית לגמר ה-B-Final המיועד לקביעת הדירוג בין הנבחרות "הפחות מהירות". מעין "בית ניחומים".

מקצה הגמר – ללא ישראלים

למרות מזג האוויר המשובח במקצי הדירוג, הרי שבמרוץ הגמר, אליו כאמור לא העפילו הישראלים, דקות לאחר הזינוק, החל גשם כבד. מכאן ואילך היה מדובר על תנאים קשוחים לכל המשתתפים, גם לרוכבים המובילים והמנוסים. הגשם כה הכביד ותנאי הבוץ היה כה קשים, עד שהמארגנים החליטו על סגירת אחד מקטעי השטח לרכיבה, ושינוי התוואי לכזה המכיל יותר קטעי אספלט. לפיכך, נוצרה ישורת ארוכה, מהירה ואף מפחידה, לאורך התוואי.
רוכבים רבים החליקו מדי הקפה, בעיקר בקטע השטח שנותר לאחר השינוי. בין המחליקים אותרו גם רוכבים שמחזיקי בתארי אליפות אירופאיים ועולמיים.

גמר ה-B Final – בית ניחומים

גם אל מקצה גמר ה-B Final, אליו שובצו הישראלים לאחר שלא שובצו למקצה הגמר, נערכו דירוגי מרוץ. אסף בן אהרון זינק מהעמדה הרביעית, גיא לריאה מהמקום ה-11 ואילן ברברמן מהעמדה ה-18.
גמר ה-B Final הסתיים במיקומים 7 (לאסף), 18 (לגיא) ו-21 (לאילן) – דבר שהעניק את המקום הרביעי בבית הניחומים, ואת המקום ה-19 בעולם.

גלריית תמונות – צילום: אריאל רותם

ובאותו נושא:

אקשן מסלול מקומי בסרטון: זה סופרמוטו ישראלי

אווירת מרוצים: אופנועי סופרמוטו במסלול פצאל

סרטון מהמרוץ הסוגר את הסופרמוטו הישראלי ל-2017

הכרובלוג בפייסבוק 

השאר תגובה