רוכבים ורוכבות - DGR 2019

רוכבים ורוכבות, ליידיז אנד ג'נטלמן: מסע הג'נטלמנים 2019 בתל אביב (וידאו)

כ-150 רוכבים ורוכבות התייצבו למסע השנתי שנערך הפעם בתאריך מאתגר במיוחד ללוח השנה העברי: ערב ראש השנה. הסיבה לקיום האירוע דווקא ביום א' ודווקא בערב החג הייתה נעוצה בהזדמנות חד פעמית וראשונה, לקיים את מסע הג'נטלמנים במקביל לשאר העולם.

צילום: אייל מור

כצפוי, התאריך איתגר לא מעט וכמות המשתתפים הייתה נמוכה מהשיאים שנרשמו ב-2016 וב-2017 (כ-250-300 רוכבים), אך לא היה בכך כדי לפגוע בתחושת החגיגיות ובהשקעה של המשתתפים בתלבושת הנדרשת, על פי כללי הטקס.

מטרת המסע

זוהי הפעם השישית ברציפות בה מתקיים מסע ה-DGR (ר"ת ל-Distinguished Gentleman's Ride) בתל אביב, והפעם התשיעית בה הוא נערך בשאר העולם. כאמור זו הייתה הפעם הראשונה בה האירוע התל אביבי לא הוקדם ליום שישי כמקובל, אלא נערך במקביל ביותר מ-700 ערים הפזורות על פני 110 מדינות בעולם.

ע"פ האתר הרשמי, אל יום המסע העולמי נרשמו 130,000 רוכבים בכל העולם, שאספו ותרמו כ-7 מיליון דולרים. סכום זה נאסף למטרה כמעט זהה מדי שנה: לטובת המשך המחקר למלחמה בסרטן הערמונית ומחלות נפש הקשורות לגברים. בכך, הושג יעד איסוף הכספים שהוגדר לשנה זו, ובגדול (להשיג יותר מה-6.2 מיליון שהושגו ב-2018).

רוכבים ורוכבות. ליידיז אנד ג'נטלמן

רוכבים ורוכבות מכל הארץ נענו להזמנה וזרמו אל מקום המפגש שהפך לקבוע בעבור האירוע, בגני יהשוע בפארק הירקון. האופנועים זרמו אל מגרש החנייה ממש עד לרגע היציאה, כשהמקדימים מקפידים לראות ולהראות. גם את עצמם, וגם את אופנועי הפרויקט, אופנוע האספנות ושאר יצירות מוטוריות שהצטברו בשנים האחרונות בשוק הישראלי.

המשתתפים התבקשו להתחפש למס' שעות. הגברים לג'נטלמנים והנשים לליידיז. הכל מותר והכל אפשרי, כשהמטרה היא לשדר סטייל אחר, מיושן קמעה, ובעיקר להיות מתוקתקים ומסודרים. שפמים וזקנים, כובעי קסקט, עניבות, פפיונים, ווסטים ועוד – כל אחד בחר מתוך הגרדרובה האישית שלו את פריטי הלבוש שיבנו את המראה הנדרש. וכיאה לבקשה טרום האירוע, הגיע רוב מוחלט של רוכבים הלבושים בהתאם לכללי הטקס. יפה!

יוצאים לדרך

ברבע ל-11 בבוקר, יצא המסע לדרכו התל אביבית לאחר תדריך קצר שהתברר כ-"קצר מדי". בלגן קליל וההתברברות שהתגלתה דווקא כמבורכת, הובילה לכך שהמסע הגיע עד לכיכר השעון ביפו (בטעות). בסופו של דבר, מלבד החלקה קלילה של רוכב בשדרות רוטשילד, סיימו כולם בשלום בכיכר רבין את המסע שהפל למפגן "הפנים האחרות של האופנוענות הישראלית".

ניפגש שנה הבאה!

הסרטון (ולאחריו גלרית התמונות)

תמונות

אירועי השנים עברו

מסע 2018

מסע 2017 – ועוד מבט, קצת שונה, על אירוע 2017

מסע 2016

השאר תגובה