אלוף עולם ב-MotoGP

מארק מארקז – אלוף עולם בפעם השמינית!

מארק מארקז זכה הבוקר בסבב שנערך בתאילנד בתואר אלוף עולם בפעם השמינית עבורו. בכך, ממשיך הרוכב הספרדי לשכתב את ספרי השיאים של האליפות היוקרתית ביותר בעולם מרוצי הכביש ולמקם עצמו כאחד מהרוכבים הגדולים ביותר בכל הזמנים. הנה כמה מהמספרים המדהימים שמלווים את הזכייה בתואר.

אלוף עולם גם במספרים

26מארק מארקז כיום הוא בן 26 שנים ו-231 ימים. בכך, הוא הרוכב הצעיר ביותר אי פעם שזכה ב-6 אליפויות בקטגוריה הבכירה. בכך, הוא שבר את שיאו של ג'יאקומו אגוסטיני שזכה באליפות השישית שלו, כשהיה בן 29 ו-71 ימים, ועשה זאת בשנת 1971 במסלול במזרח גרמניה.

8מארקז הוא גם הרוכב הצעיר ביותר שזכה ב-8 אליפויות עולם (בכל שלוש הקטגוריות). בכך, הוא שבר את שיאו של מייק היילווד שזכה באליפות השמינית שלו, כשהיה בן 27 ו-112  ימים, ועשה זאת בשנת 1967כשזכה באליפות ה-350 סמ"ק.

ועוד 8 – בכל היסטורית אליפות ה-GP מאז ומתמיד, זכו רק 6 רוכבים לקחת 8 אליפויות עולם (במגוון קטגוריות). ועכשיו, מארקז הצטרף לקבוצה המצומצמת הזו שכוללת את: קרלו אוביאלי (9), מייק היילווד (9), וולנטינו רוסי (9), אנחל נייטו (13) וג'יאקומו אגוסטיני (15)

עיקביות, עיקביות ועיקביות

5 – בכל עונה בה התחרה מארקז ב-10 השנים האחרונות, לא משנה באיזו קטגוריה, הוא ניצח לפחות 5 מרוצים בכל עונה. ושוב –  על פני 10 שנים, כן?

6 – רק 3 רוכבים זכו ב-6 אליפויות או יותר בקטגוריה הבכירה. מארקז הצטרף לוולנטינו רוסי וג'יאקמו אגוסטיני שעשו זאת לפניו.

ועוד 6 – בעבור רוכבי הונדה, מארקז נע אל המקום הראשון בכך שזכה 6 פעם בתואר אלוף עולם בקטגוריה הבכירה עם אופנוע הונדה. דוחק למקום השני את מיק דוהאן שזכה עם הונדה ב-5 אליפויות "בלבד".

200 – במרוץ שנערך באראגון השנה (ארה"ב), זינק מארקז למרוץ ה-200 שלו, כשהוא בן 26 שנים ו-117 ימים. בכך הפך לרוכב הצעיר ביותר שהספיק להשתתף ב-200 מרוצי GP.

13 – אולי הנתון המדהים ביותר: העונה הזו (2019) זכה מארקז בהכי הרבה מרוצים בקטגורית ה-MotoGP, יותר מכל רוכב אחר לפניו – 8 ניצחונות. הוא גם סיים הכי הרבה פעמים על הפודיומים בעונה אחת (13) וזינק מהמקום הראשון למרוצים (פול פוזישן) הכי הרבה פעמים: 9.

ובאותו נושא:

יומיים לפני המרוץ במקצי האימון, התרסק מארקז בצורה ברוטאלית למדי. מה הציל אותו ואת האליפות? כאן

סרט באורך מלא – טירון 93: דרכו של אלוף עולם במרוצי אופנועים

מהעונה: אקשן מזוקק ממרוצי ה-MOTOGP: מארקז ודובי

וגם

הרשמה לדף הפייסבוק של הכRובלוג

עקבו אחר האינסטגרם של הכRובלוג

הרשמה לערוץ היו טיוב של הכRובלוג

הכרובלוג – מעכשיו עם ערוץ עדכונים בטלגרם

השאר תגובה