לורנזו פורש מעולם המרוצים

אלוף העולם 5 פעמים, חורחה לורנזו, פורש מחיי המרוצים

חורחה לורנזו הודיע על פרישה מחיי המרוצים המקצועיים. בתום האירוע שייערך ביום א' הקרוב, המרוץ הסוגר של העונה, הוא יפרוש מעולם ה-GP ויתלה את הקסדה.

כתב: בועז קורפל 

דף הפייסבוק של בועז לעדכונים שוטפים מעולם המרוצים

"תמיד אמרתי שיש 4 ימים חשובים בקריירה של רוכב מקצוען. היום שבו הוא רוכב במירוץ בפעם הראשונה, היום שבו הוא זוכה במירוץ בפעם הראשונה, היום שבו הוא הופך לראשונה לאלוף ולבסוף, היום שבו הוא תולה את הקסדה.

היו לי בעבר את כל הימים הראשונים וכעת הגעתי ליום הרביעי בסדרה והמירוץ בוולנסיה יהיה האחרון שלי בקריירת המירוצים ב-MotoGP"

במילים האלה סיכם חורחה לורנזו את הודעת הפרישה שלו הערב במסלול ריקארדו טורמו בוולנסיה ספרד. הרוכבים והנוכחים במעמד הזה פירגנו לו במחיאות כפיים סוערות יחד עם כרמלו אזפלטה, יו"ר חברת Dorna המפיקה את הסבב העולמי וזאת אשר תנציח את לורנצו בעתיד כ"אגדת מירוצים".

ללרונזו קריירה ארוכה שנמשכה 18 שנים עם 297 מירוצים וזכייה ב-5 אליפויות עולם בשנים 2006 ו-2007 בקטגוריה 250 סמ"ק ובשנים 2010, 2012 וב-2015 בתואר היוקרתי של הקטגוריה הגדולה, ה-MotoGP.

כאשר באמתחתו שלל של 68 ניצחונות ו-152 גביעים שקיבל על הפודיום, חורחה לורנזו הודה לכולם והודיע שהוא הולך הביתה ביום ראשון אחה"צ.

ההחלטה על הפרישה מעולם המרוצים

חורחה לורנזו התנדנד בין החלטה לפרוש מרכיבה לבין ניסיון להמשיך ולנסות ולמלא עד תום את החוזה שלו בהונדה לעונת 2020. היו ללורנצו לא מעט סיבות לפרוש ובראשן הפציעות הקשות שפקדו אותו והפחד שהשתלט עליו עת חזר לאופנוע. פחד שריכך את ליבו עד לרמה כזאת שנראה היה כי הוא רק מבקש לסיים בשלום וללכת הביתה כשהוא כבוי ונטול מוטיבציה ונחישות.

זה לא יהיה הוגן להשוות אותו למארק מרקז. אי אפשר להשוות את הנמלה מקטלוניה לשום רוכב בעולם בסבב הנוכחי או מאלה שהיו בעבר לכל אורך ההיסטוריה. אבל כשלורנזו נאבק על המקום הלפני אחרון עם אופנועי אוונטיה או נועל קרניים עם חפיז סאיירין ומקבל שלוש שניות על המסך בכל סוף השבוע, זה מעיד עד כמה הוא כבר איבד את זה.

רק בלב שלך

וכאשר מאבדים את זה, האפשרות לחזור אל המקום שהיית בו קודם כבר לא תלויה בשום דבר ובשום אופנוע אלא רק בלב שלך עצמך. כרמלו אזפלטה לחץ על לורנזו לקבל החלטה והאלוף הספרדי עשה את הדבר הכי אמיץ בקריירה שלו, ההחלטה לפרוש.

עכשיו דון קיחוטה לא צריך להילחם בתחנות הרוח אלא לחכות לטקס ההנצחה שלו כ-"אגדת רכיבה של ה-MotoGP" ואולי גם הנצחה שלו באחד המסלולים בספרד. ללורנצו יש מוזיאון אישי קטן באנדורה, במרומי הפירינאים, קחו כמה דקות ותנו קפיצה לבקר שם בשנה הבאה ואולי במקרה תפגשו את "הפטיש ממיורקה".

בחברת Dorna כבר ידעו שלורנצו מתכוון להודיע על הפרישה והכינו סרטון מיוחד עם הרגעים הגדולים שלו והיו המון כאלה.

הסרטון

(אם לא עובד, הקליקו כאן)

לוח השעונים - חורחה לורנזו
תמונה שצילם עומרי גוטמן במסלול אסן בהולנד ב-2017, כשלורנזו רכב עבור דוקאטי

ובאותו נושא:

חורחה לורנזו בטיפ של אלופים: אל תספר לאיש

דני פדרוסה פורש מה-MOTOGP ומראיין עצמו

אספנים מושבעים של מזכרות MOTOGP שרוצים גם לתרום

השאר תגובה