איך הארלי דוידסון הורגת את עצמה

סרטון: איך הארלי דוידסון הורגת את עצמה?

הארלי דוידסון נמצאת על אותו הנתיב ובאותו המסלול כבר יותר מעשור: בדרך למטה בנתוני המכירות. אומנם הקהל הוותיק שומר לה אמונים אבל ככל שהם מזדקנים, כך הם רוכשים פחות ופחות אופנועים. והלקוחות הצעירים? רובם כבר לא נושאים עיניים מלאות תשוקה לעולם הדו גלגלי עם מנועים מרעישים. ואלו שעוד כן, לא "מתחברים" למסורת ארוכת השנים שמזוהה בעיקר עם הדורות הקודמים. הם מחפשים דווקא את התוצרת הזולה מהמזרח או המודרנית מאירופה.

יו טיובר צעיר והארלי דוידסון המזדקנת

סרטון חדש של FortNine הקנדי – אחד היו טיוברים המפורסמים בעולם הדו גלגלי, מנתח את עלייתה וירידתה של הארלי דוידסון. הוא עושה זאת דרך העיניים הפסימיות, של יליד שנות ה-90' שלא כולל שום סנטמינטים מיותרים למותג הוותיק. והוא מכה בהארלי ללא רחמים.

הסרטון, שזכה ליותר ממיליון וחצי צפיות תוך עשרה ימים בלבד, מנתח לעומק בצורה מרתקת את הדרך שבה הארלי דוידסון הפכה ממובילת השוק האמריקאי ומהמותג הכי מוכר בעולם, לכוכב נופל בכל הקשור לרווחיות ולמכירות.

הסרטון בצל ה-Rewire

הסרטון הזה הופך ליותר מעניין, לאור השינוי שעשתה הארלי עם המנכ"ל החדש ועליו הודיעה השנה (2020). המנכ"ל החדש האט ועצר את כל התוכניות לבנית ופיתוח דגמים חדשים המיועדים לפנות לקהל הצעיר והודיע על ארגון מפת הדגמים מחדש.

לתוכנית העבודה החדשה שהציגו קראו The Rewire (יען כי "חיווט מחדש")  ועיקרה הוא חזרה מהדרך בה בחרה הארלי לפני מס' שנים בודדות, מתוך אמונה שהפנייה לקהלים חדשים וצעירים באמצעות דגמים זולים, גרמה לאיבוד הקהל הוותיק שכה מזוהה איתה.

עיקרי התוכנית המחודשת, מחזיר אותם להשקעה בדגמים הקלאסיים שמלווים את הארלי דוידסון שנים רבות. חזרה להשקעה בסניפים ובאולמות תצוגה, במועדונים ובכל האבזור הנלווה שכה מזוהה עם המותג.

לאור הדברים הללו, התוכן והמסר המושחז של FortNine מקבל לטעמי משנה תוקף. השקיעו לכם 14 דקות של צלילה לנושא. במידה והסרטון לא נגיש, הקליקו כאן לצפייה ביו טיוב.

הסרטון – איך הארלי דוידסון הורגת את עצמה

ועוד על הירידה במכירות של הארלי 

עוד סרטון מרתק של Business Insider, למי שרוצה להעמיק ולהבין יותר את עומק המשבר של היצרנית הוותיקה בעולם, ניתן לראות כאן

ובאותו נושא

בובר הארלי דוידסון כמו שלא ראיתם: החייל הנאמן

אופנועי אינדיאן הושקו בישראל: תחרות להארלי דוידסון?

חמישים שנה לאיזי ריידר – ״אדם בעקבות גורלו״

אלו החיים בתוך כלוב ומסגרת

הסוף של אופנועי ביואל: נוגע ללב

וידאו: מנוע אופנוע אינדיאן בן 80 שנים שמעולם לא היה בשימוש

2 תגובות

  1. אושיק

    חארלי יש משורת ושם של חופש מרחבים ורכיבה ללא גבולות ראה הסרט איזי ריידר וזה משהוא שלאסיתים והארופאים לעולם לא יהיה מסורת.

  2. כRובי

    מסורת תהיה לכל מה שמיוצר מספיק זמן עם קהל לקוחות מספיק וותיק

השאר תגובה