ניידת משטרה אוכפי החוק טיפים לגנוב אופנוע

עוד עשרה טיפים להשרדות מול אנשי החוק – חלק 2

רן שושני, הוא אחד שמכיר את החוק היטב ואת אלו האמונים על אכיפתו. שושני משרת במשטרת ישראל ומילא תפקידי קצונה רבים ומגוונים בחייו ובטקסט שלפניכם הוא ממשיך לתת מידע רב ערך, כאחד המכיר את צידו השני של המתרס. כל זאת כדי לאפשר לרוכבים להתמודד נכון יותר בכל מפגש עם אנשי החוק. לטיפים הקודמים שלו בנושא: "רוכבי האופנועים והמשטרה: טיפים להשרדות בכבישים ומול אנשי החוק".

כתב: רן שושני

טיפים לחיים מול אנשי החוק

 1. הכי קל לשוטר להתמודד עם עבריין מוכר, הכללים ברורים לשני הצדדים, כל אחד מכיר את החלק שלו, והעבריין יודע לבחור את הקרבות. כשזה נוגע לאזרח רגיל/תמים לפעמים הוא חושב שהוא יודע, הוא מתחכם בדיוק על הדברים הלא נכונים, ורב הסיכוי שהשוטר היה בסיטואציה הזאת הרבה יותר פעמים ממנו ויש לו הרבה ניסיון עם חכמולוגים שחושבים שהם חכמים.

 2. שוטר הוא בן אדם, הוא יגיב בדיוק כמו כל אדם ברחוב גם אם זה בתת מודע, יש שוטרים טובים יותר ויש פחות. ויש שוטרים חרא, כן יש.
  אל תיכנס לסיטואציה לא מוכרת לך או לתחרות השתנה מול שוטר, צוות יס"מ עצבני משתין הכי רחוק, שוטר תנועה פגוע יעקוץ. לא פייר אבל ככה גם החיים, אתה צריך את השוטר בצד שלך.

האימא של השוטר

 1. עברת עבירה כמו גבר, תתמודד עם העונש אל תבכה כמו ילדה. זה המשחק נתפסת שילמת לא נתפסת הרווחת אבל אל תנסה להוכיח לשוטר שום דבר.

 2. מה לעשות בסיטואציה שתיארת: אין לך מה להסתיר תן לו לחפש בכייף, תהיה נחמד "בוקר טוב אדוני השוטר", תהיה פתיחה נהדרת.
  אל תציב לשוטר שום חזית להפך תהיה סופר נחמד ומשתף פעולה, תחייך, אף שוטר לא הגיב בסטירה לברכת בוקר טוב, תופתע כשיגיד לך שאסור ל…. תגיד וואוו באמת לא ידעתי סליחה. תזרום בנחמדות עם השוטר, אין לך מה להסתיר נכון?

 3. לספר לשוטר מה עשית לאימא שלו אתמול בלילה ומה אתה חושב על עיסוקה, תהיה טעות, אם תשאל אותו "למה מי אתה" הוא יגיד ויראה לך. ככה גם אם תנסה להסביר לו שהאגזוז החתוך שלך שלך הוא מקורי מהחברה, רוב הסיכוי שהוא יודע שלא, אף אחד לא אוהב שקרנים חכמולוגים ועברייני צעצוע.

 4. תהיה ענייני איכותי דבר לעניין, להגיד לשוטר "תן לי את הפרטים שלך" יגרמו לו להתאמץ להיות בסדר ברשימת הדו"ח ולא לטעות, זה לא האינטרס שלך.

אתה לא בתחרות מול השוטר

 1. להיות חכם זה לא אומר להיות פראייר, שקול מילים והמעט בהם, כל דבר יכול לשמש נגדך, אתה לא עו"ד, תהיה נחמד תשתף פעולה ותשתוק. האינטרס הוא להעביר את השוטר לצד שלך אתם לא באמת במלחמה. אין לך מה להסתיר.

 2. זיהית עוולה, תתעד תהיה נחמד ותתעד תנסה להסביר בלי לריב, לא הצלחת תשתוק, אח"כ יהיה לך מספיק זמן להתלונן לקבול ולבצע כל מה שתחשוב לנכון, בשקט בחכמה רחוק מהסיטואציה.

 3. תהיה אתה בסדר, כולם יהיו בסדר. הכל יהיה בסדר.

 4. תזכור אתה לא בתחרות מול השוטר: רוב הסיכוי שאם אתה בסדר לא יעשו לך כלום במיוחד עם הצלחת להעביר את השוטר לצד שלך אבל אם אתה יודע שאתה לא בסדר, אם ביצעת עבירה גלויה או אם השוטר עצר אותה בגלל בעיה אמתית תהיה נחמד תשתוק ותתנהג כמו גבר.

ובאותו נושא:

רוכבי האופנועים והמשטרה: טיפים להשרדות בכבישים ומול אנשי החוק – חלק 1

עוד טיפים 

הכרובלוג בפייסבוק

 

2 תגובות

 1. שלומי

  הכתוב ש״ע קלישאות, לעמוד בסיטואציה של סובלנות ונחמדות ונימוסים עודדה שוטר מולי לתקוע דוח כאילו ואין מחר ,….וכן כשאתה רוכב 2 גלגלים אתה מועד לפורענות ע״י האזרח שנוהג ומנסה להורגך ובנוסף ע״י שוטר שקרן מניפולטיבי שמפרק לך את הצורה עם השקרים ……אין בהם אמון

 2. עשיתי שילמתי, לא משתלם לצאת גבר..

  כרובי צר לי אך "כתבה" ירודה ברמות… לא מאמין שקראתי עד הסוף, איזה בזבוז זמן ושטויות, אלו הטיפים שיש לשוטר לתת לי?
  היית כותב בכותרת: "עשית שילמת, תהיה גבר" סיכמת את "הכתבה".

השאר תגובה