פרויקט רעם כחול

פרויקט רעם כחול (ושחור) – חלק 2

"פרויקט רעם" הוא לא שם של מיזם מתוך הסרט "מועדון קרב". אלא אם כן רוצים לתאר את המכות ביני לבין מנהל הבנק שלי, על חשבון ההוצאות התופחות של האפריליה טואונו. הנה עוד עדכון לגבי שינויים נוספים שנעשו באופנוע בדרך "למסלל" אותו לטובת שימוש מסלול נטו. כולל הסברים קצת מעט יותר מעמיקים על השינויים החדשים שבוצעו.

בתחילת 2022 פרסמתי את הפוסט " פרויקט רעם כחול (ושחור)" בתקווה שהוא יהיה זה שיסכם ההסבה למסלול שהעברתי את האפריליה שלי. חשבתי שבכך זה יסתיים. אז חשבתי…

מאחר ויש קוראים נאמנים שמכופפים לי את היד מאחורי הגב (לא באמת) בדרישה לפירוט השינויים הנוספים שנעשו, הגיע הזמן לכתוב את חלקו השני, הסופי והמסכם (לא באמת) של הפרויקט.

רגליות

סט הרגליות המקורי הוחלף בקיט Rear Set איכותי של LighTech בו בחרתי למקם את הרגליות 1.5 ס"מ אחורנית ו-1 ס"מ גבוה יותר, מהמיקום והתנוחה המקורית של הרגליות.

בתחילה, תנוחת הרכיבה החדשה הכאיבה לי (מאוד) בברכיים ובשרירים המכווצים, אך לאחר 2 סשנים של סבל טהור, היתרונות התחילו הופיעו בבירור: יותר אחיזה לסוליות מגפי הרכיבה, זווית נכונה יותר למיקום הברכיים במיכל הדלק, יותר מרווח הטיה ובאופן כללי – תנוחת רכיבה נכונה יותר למסלול. וכן, מתרגלים לזה די מהר.

עם הרכבת הרגליות, הוגבהו גם הקליפאונים מעל לגובה המשולש ומוקמו במפתח רחב יותר. מסקנה והבנה אליה הגעתי לאחר הרכיבה במסלול ביוון.

הילוכים הפוכים

בנוסף, נרכש מ-LighTech מנגנון חיצוני המותאם לרגליות החדשות, שהופך את סדר החלפת ההילוכים (או בשפת הרוכבים היושבים בגולה – GP Shift). כך שהגיר עצמו נותר ללא שינוי, אך כעת "הקלקה" של הרגלית מטה, מעלה הילוך. והרמה של הרגלית מעלה, מורידה הילוך. כבר אמרתי שזה "הפוך" מהמוכר לנו.

למה זה טוב?

כולם יודעים לספר שזה נועד כדי לאפשר העלאת הילוך ביציאה מהפנייה, כשהאופנוע עדיין בהטיי חריפה. זאת, מאחר ובגיר "רגיל", העלאת הילוך תצריך הכנסה של המגף בין רגלית ההילוכים לאספלט, בעוד שבגיר "הפוך", פשוט דוחפים את הרגלית מטה.

זה נכון. זה בהחלט הרבה יותר קל לעשות זאת כך. אבל האמת היא שהפנייה היחידה שבערך מצדיקה זאת במסלולים בארץ (פנייה 7 במוטורסיטי) היא כאמור, יחידה.

אני ביצעתי את שינוי כיוון ההילוכים לאחר שמצאתי שכל העלאת ההילוכים הרבה יותר נוחה לי באופן אישי, בעיקר תחת האצות חזקות.  בעיקר במוטורסיטי ועכשיו גם בתוואי החדש של פצאל. בהאצות האלו, הגוף מוטח אחורה במושב כשהוא מנסה לנעול עצמו סביב האופנוע. העלאת ההילוכים בהקלקה למטה, היא הרבה יותר קלה כך.

וכשבולמים בצורה חריפה בסוף הישורת? נוח (יחסית) לשלב את הורדת ההילוכים, שנעשית בעצם עם העלאת הרגלית, כחלק מההכנות לקראת הבלימה ושינוי תנוחת הרכיבה,

בלמים

אל מערכת הבלימה מלפנים, שהתמקדה בהחלפת המשאבה העליונה, הדיסקים שהוחלפו לפרפריים  ורפידות EBC הייעודיות לשימוש אינטנסיבי, התווסף שינוי מהותי למערכת הבלם האחורי. כאן התבטא השינוי בדיסק אחורי פרפרי מתוצרת Galfer, ונוזל בלם URBF של Putoline. הרפידות עצמן חודשו במקוריות של אפריליה.

פלסטיקה

למיכל הדלק התווסף תותב או גיבנת אם תרצו, מתוצרת Pro Fiber. תפקידה של התוספת הוא משולש:

  1. יותר אחיזה ותמיכה לרגל החיצונית בזמן הטיית האופנוע והוצאת הגוף אל תוך הפנייה.
  2. עזרה בשמירה על יציבות גוף הרוכב ותמיכה נוספת במהלך בלימות חריפות, תוך צמצום המאמץ על פלג הגוף העליון בבלימה.
  3. שמירה על מיקום הרוכב בחלקו האחורי של המושב, לטובת שיפור חביקת מיכל הדלק ושיפור התנועה על המושב מצד לצד וקדימה/אחורה.

על הגיבנת הזו שוב הודבקו גריפים אגרסיביים וחדשים של Eazi Grip מדגם Evo.

עוד בקטגורית הפלסטיקה

מתחת לאופנוע הותקנה חרב עשויה פיברגלאס וגם היא נצבעה שחור בסדנה הביתית. זוהי חרב ארוכה ורחבה שאמורה לשמש גם כ-"אמבטיה לאיסוף נוזלים" (יש ליגות בחו"ל שדורשות זאת כדי שנוזלים עודפים לא יגיעו למסלול).

מאחר והמשקף המקורי עימו מגיע קיט הפיברגלאס העוטף את האופנוע נמוך מדי עבורי, הוזמן במקומו אחד גבוה יותר ב-5 ס"מ בהתאמה אישית, שמייצר מיגון רוח של ממש.

ועוד מכאן ומשם

לאופנוע הותקנה מפת ה-Race המקורית של אפריליה. פחות בשביל ענייני אספקת כוח אלא יותר בעבור התאמת המנוע לעבודה עם דוד הפליטה הפתוח. כמו כן הותקן פילטר אוויר רב פעמי של DNA והותקן מצבר ליתיום שקל יותר מהמקורי.

החלפת השרשרת וסט גלגלי השיניים שהגיעו לקיצם, נוצלו כדי לחזור ליחס העברה המקורי של האופנוע (היה קצר יותר), דבר שעידן את אופן אספקת הכוח והפך את האופנוע ליותר נשלט וקצת יותר קל לרכיבה באזורים הצפופים של פצאל.

ולסיום – מושב הספוג המקורי שהגיע עם יחידת הזנב, הושחת על ידי החתולים בשכונה שהתאהבו בו ככרית להשחזת הציפורניים. במקומו נרכש ספוג חליפי מאליאקספרס (!) שנגזר ונחתך על ידי אשתי למידות המושב. נראה כמעט כמו המקורי!

זהו, נגרמו התירוצים – האופנוע מוכן היטב\ ואני מקווה שלא יהיה צורך בעדכון של שינויים נוספים מכאן ואילך.

עכשיו הזמן שלי לנצל את היכולות האדירות שלו.

ובאותו נושא:

פרויקט רעם כחול (ושחור) – חלק 1

עם הטואונו בחגיגות פורים בפצאל (סרטון)

קניית הטואונו בעבור שימוש מסלול מוגבר

השאר תגובה