בניית אופנוע

חשיפה מאכזבת

חשיפה מאכזבת, לטעמי, עבור חובבי הספורט המוטורי, נצפתה בתקשורת הישראלית לפעילות לקידום יישום החוק המסדיר את תחביב כולנו. בפורום פול גז כתבתי את הדברים הבאים, כתגובה לגולש שלא נהנה, לדבריו, מהאירוע בערד. "…ההרגשה שלנו מהאירוע, ואם נהנינו או לא, פשוט לא רלוונטית לדעתי. השאלה הגדולה היא, האם ההפגנה שירתה את המטרות שהיו מול עיני המשתתפים. האם בעיתונים, באתרים ובטלוויזיה, נוצג באור הנכון, ויוסברו מטרות המחאה באופן נהיר וברור. במידה וכן, הרי ש"איזו הפגנה הייתה היום", פשוט לא רלוונטית….".

נתחיל ברדיו ובעיתונים, נמשיך בטלוויזיה, ונסיים באינטרנט:

בגלי צה"ל פורסם שידור קצר ממקום האירוע, והנושא אוזכר פעמיים במהלך שעות הבוקר.

במעריב פורסם קטע קצר בן 200 מילה. (כאן). בדיעבד, זהו הטקסט הארוך ביותר שפורסם בעיתונות היומית לאחר ההפגנה שנערכה במנחת בערד.

בידיעות אחרונות פורסמה תמונה, ו-3 שורות טקסט ליוו אותה. עלוב עבור המטרה שלנו.

בעיתון "ישראלי" (המחולק חינם ברכב ובתחנות הדלק), כלל לא הוזכר הנושא.

דני קושמרו, חובב דו גלגלי (שאפילו יצא לי לרכב עימו פעם אחת בכביש בית גוברין), ראיין בשעה 18:00 בערוץ 2, את ליאור ברוך, יו"ר עמותת נהגי המיאוץ ("דראג"). אחלה כתבה, מכל הבחינות, בה ניתן לצפות כאן. בחדשות של 20:00, בעלות הרייטינג הגבוה יותר, כבר לא היה אזכור לנושא.

ערוץ 10? כלום. ערוץ 1, כנ"ל.

באתרים הדו גלגליים העוסקים בחדשות מהתחום, שקט ודממה. פול גז כאמור, נתנו חשיפה לטקסט שלי העוסק במאבק המתפתח, ואני בטוח שבקרוב מאוד יופיע סיקור מלא באתר (מאחר וטל זהר נכח במנחת ותקתק במצלמתו לרוב), אך בינתיים, לא התפרסמה כבה בנושא וסיכוי קלוש שתופיע סקירה דומה או התייחסות במוטובייק ובבייקס. גם באתרי המכוניות "אוטו" ו"הגה" ובערוץ הרכב של Ynet, עדיין לא מופיעה התייחסות להפגנה, למרות שחלפו יותר מ-24 שעות מאז תום האירוע.

עדכון 17:53: ויש גם כתבה בוואלה!

בסיכומו של דבר, הרי שמבחינת הפעילים והמשתתפים, לא עשתה ההפגנה אפילו חלק מההד לו ציפינו. יש להסיק מסקנות בהקדם. מן הסתם, הראשונה שבמסקנות תהיה לבצע את האירועים הבאים באזור המרכז.

ומנושא לנושא באותו נושא: עמוס באר, איש גל"צ, "לא תורם" במיוחד לאווירת המאבק, כשהוא מוציא חלק מהרוח שנשבה במפרשי ההפגנה אתמול. זאת, בדמות טור "תחקיר" שהתפרסם היום ב-Ynet וכותרתו "ביטול המרוצים – למה זה קרה". עמוס מסביר מהן הסיבות המדויקות, לדבריו, שבגינן בוטלו שלושת אירועי הספורט המוטורי בסוף השבוע האחרון, ובכולן נתלית האשמה דווקא על המארגנים, ולא מוסדות המדינה. המקורות שלי, טוענים אחרת.

בעיקר מפריעה לי ההצהרה בכתבה, לפיה בוטל מרוץ המיאוץ בערד בשל נסיגתה של עיריית ערד מהנושא. כמי שנכח אתמול בשיחה ארוכה עם טל זהר וד"ר בריל, ראש עיריית ערד, נראה שהדברים רחוקים מלהיות נכונים. הדבר האחרון שהעירייה המקומית רצתה בו, הוא ביטול האירוע. שום צעד שביצעה לא כלל נסיגה מתכנון האירוע במקום. התרשמתי עמוקות מרצונו של ד"ר בריל לקיים מרוצים בעירו, וקשה לי להאמין לדברים הכתובים בטורו של עמוס באר. לצערי, הדבר משליך מבחינתי גם על נכונות "העובדות" שהוא מציין לגבי הנסיבות שהובילו לביטול האירועים האחרים.

בתמונה המצורפת: קצת נחת מספורט מוטורי ישראלי. אלי פאנגס מתעד את רז היימן והלל סגל (המזוקן), בתום ראלי הפרעונים, בו סיימו השניים במקום השלישי בקטגוריה שלהם (T1), ובמקום השישי בדירוג הכללי.

השאר תגובה