הוזלה בתעריפי ביטוח

הספירה לאחור החלה

* אתמול (שישי, ה-20.1.07), הגעתי ל"מפגש המחאה" שארגן כנגד עליית מחירי ביטוח החובה לדו גלגליים, אתר המחאה הדיגיטלי "נזק".

במילה אחת, אכזבה.

וביותר ממילה אחת?

א. האירוע היה אכן מפגש, אך לא היה שום אלמנט של מחאה. מדבקות "די לרכב על הרוכבים" אפשר לקבל בכל בית עסק בתחום האופנועים.dsc01604.jpg

ב. הרוכבים הישראליים הוכיחו חוסר אונות: כשמדובר על "מפגש", עם מזג האוויר טוב, שעה נוחה ומדובר על יום שישי (לרובם – לא יום עבודה), אז קל ונחמד להגיע, לראות ולהראות. כשאחד מהאלמנטים הללו לא מתקיים, מיוצגת המחאה על ידי 10-20 פעילים ולא יותר.

ג. אי אפשר לנהל קמפיין אינטנסיבי באינטרנט הישראלי (כדי לסמן "וי" נוסף ליכולות האתר בארגון מחאה?), לשאוף לכמות מקסימלית של רוכבים, ולא לדאוג מראש לעוזרים שידאגו לסדר מינימלי: הבלגן חגג. בנס לא קרתה שם תאונה כשרוכבים החלו לנוע זה מול זה בחוסר סדר משווע, בנס אף אחד לא החליק במפגן דאווין מול ניידות המשטרה שנכחו במקום, ובנס לא הפכה הרכיבה הספונטנית אל ביתו של שר האוצר (ברמת אביב ג'), לידיעה בעיתון על תאונות ופצועים.

ד. קמפיין אינטרנטי בתחום זה, לא מספיק. עובדה היא שרוב המתייצבים באירוע היו בעלי אופנועים (שחלקם בשוק הישראלי הוא פחות מ-10 אחוזים), ומעט מאוד מהנוכחים היו בעלי קטנועים. עובדה ידועה היא שבעלי האופנועים מעורבים יותר ומתעניינים יותר. הם קוראים אתרי חדשות, פעילים בפורומים ובעיקר עוקבים אחרי הענף מקרוב. מן הסתם, הם נחשפו הרבה יותר לפרסומים על "מפגש המחאה", מאשר רוכבי הקטנועים. זאת ועוד, הרי ש"מפגש" שכזה הוא הזדמנות לראות, להראות ולהשוויץ באופנוע…

ה. המפגש ארך כשעה-שעה וחצי (אני הבנתי שהוא יהיה ארוך יותר), והסתיים כשיצאו הרוכבים (שוב, ללא תכנון מוקדם), אל ביתו של שר האוצר. התרכזות מול ביתו הפרטי של איש ציבור, אסורה על פי חוק. גם ההתקבצות הזו, ללא תיאום מוקדם עם המשטרה, אסורה.

יש עוד תקלות מבצעיות ותכנוניות שצרמו לעין המבקר באירוע – אך אלו העיקריות. כולי תקווה שבפעם הבאה תאורגן המחאה בשיתוף עם וועד הפעולה למלחמה במחירי הביטוח, ולא במקביל אליו.

 

3 תגובות

 1. גיא

  איש יקר , קודם כל אני חולק על מה שאמרת
  באו יותר אנשים שמודעים לסוגיית עניין הביטוח אם זה יותר אופנועים ואוליי יותר קצת קטנועים [ למרות שמספרי הקטנועים גדול הרבה יותר ] . ורוכבי הקטנועים להם צריכיםן להרכיב "נוסחא" שתגרום להם להבין איפה הם עומדים ולהביא אותם למפגשים .
  באירוע עצמו היו קטנועים ואופנועים והייתה נוחכות לא רעה בכלל , לא הייתי מגזים ואומר מדהימה אבל בהחלט מכובדת . אני חושב שצריך להמשיך ולארגן מפגשים מהסוג הזה [ ולא רק לעניין הביטוח ] אני מאמין שעוד 2 3 מפגשים מהסוג הזה עם יותר אירגון רציני בין כל המועדונים השונים ועדת הפעולה וכד' זה יהיה להגיע למיימדים רציניים. וההפגנה מול הבית של השר עשתה משהו [ רק חבל שלא היו שם התקשורת , גם זה היה משפיע ]
  ברמה האישית אני יכול להגיד לך שסימנתי וי גדול על האירוע ומצפה לעוד כמה כאלה .

 2. בילי מיליגן

  ברור שהיתה נוחכות מסיבית של אופנועים ומעט קטנועים.

  גם אני על הקטנוע 50 סמ"ק שלי הרגשתי די לא במקום מול מפגן השוויץ של אופנועי הפאריז – דקאר למינהם.

  אל תשכחו שרוב רוכבי הקטנועים משתמשים בהם בכלי רכב, ולא ככלי רכב נוסף, או ככלי לתצוגה ואין שום דבר מרהיב בקטנוע 50 סמק שמסבובב לו ברחובות העיר.

  אז די להתלונן שלא הגענו.

  מוזר שעוד לא ראיתי רוכב אופנוע אחד מחלק סטיקרים או סרטים בצומת עזריאלי, רק קטנועים.

  אולי בכלל מספיק לעשות הפרדה בין אופנועים לקטנועים.

 3. כRובי

  תגובה לבילי: למי מכוונת הודעתך? אני לא מצאתי בפסוט זה שום הפניית אצבע מאשימה כלפי רוכבי הקטנועים עצמם, אלא כנגד שיטת הפרסום והקידום של אירוע שכזה, המתמקדת מלכתחילה ברוכבי האופנועים בלבד ובמקומות בהם ניתן למצוא אותם ברשת.

השאר תגובה