פורום האופנועים בתפוז: תחילתה של סערה נוספת?

נראה שאשכול חדש של הודעות בפורום זה, עומד לקראת כניסה מרשימה אל פנתאון "האשכולות שלא יישכחו" בארכיון. ולא שלא צפוף שם בין דפי ההסטוריה – ריבוי המנהלים במשך השנים האחרונות (הייתי בעצמי למנהלו בין דצמבר 2000 לשלהי 2003), הניב לא מעט דיונים ספק ויכוחים אשר אמנם ערערו את מעמדו של פורום כקבוצת דיון מקצועית ורצינית, אך לא פגעו בהגדרתו מזה כשנים כפורום האופנועים הפעיל והשוקק חיים ביותר ברשת.2903200651158.jpg

אז מה קרה הפעם?
מה שכאב הפעם לעיני הגולשים הוותיקים בפורום, היה רצף (1, 2, 3) הודעות לעיתונות מבית עופר אבניר (יבואנית המותגים סוזוקי, ג'ילרה, פיאג'יו וקימקו לישראל), שזכה בכל פעם מחדש, לפרסום ע"י המנהל. כעיקרון, כמי שמייצר בעצמו כ-3 הודעות לעיתונות מדי כחודש ומכליל את מנהלי הפורום הנ"ל בקבוצת ה"Press" שבאאוטלוק, הרי שאני צריך לשמוח על כך. עם זאת, המצב אינו כזה פשוט: הודעות או אירועים של מטרו (יבואנית ימאהה, קאוואסקי וסאן יאנג), אינן זוכות לחשיפה שכזו ולגושפנקה רשמית מצד מנהלי הפורום. בנוסף, בהודעות אחרות הפזורות בפורום, מאושש tygger מנהל הפורום, שבטנו מלאה על מטרו ועל דרך התנהלותה בשוק האופנועים הישראלי, והוא אינו טורח להסתיר עובדה זו.
זאת ועוד (יש לקרוא באותה טונציה של זוג עורכי הדין המוטרפים מ"ארץ נהדרת"), הרי שגם אותן 3 הודעות של KTM מדי חודש בהן אני מיידע את העיתונאים בנושאים זונים, אינן זוכות לחשיפה הדומה לזו של עופר אבניר. עד אתמול האמנתי שהסיבה לכך נעוצה בעובדה שרוב עיסוקן של ההודעות הינו "אופנועי שטח", ועל כן אין המנהלים מוצאים להם מקום בפורום האופנועים "הכללי" כשמתקיים במקביל פורום ייעודי, אך פרסום אשכול האתמול העוסק בקטנוע חדש של עופר אבניר (כשיש במקביל פורום קטנועים ייעודי), שיבש אמונה זו.

אין ספק שזו זכותם המלאה של מנהלי הפורום לקבוע את אופיו (מחדש, יש לציין), וזו זכותם להחליט שהודעות לעיתונות ייזכו לפרסום בין כתלי הפורום. וכאילו שזה לא מספיק – זו זכותם להעביר את הדיון והביקורת על דרך התנהלותם, למסרים אישיים ולא לעשות זאת ע"פ דפי הפורום (כלל שניסחתי בעצמי). עם זאת, לא ייתכן שהדבר ייעשה ללא שקיפות מקדימה מלאה. לא ייתכן שהודעות מסוימות יקבלו חשיפה (ואפילו" Over חשיפה"), רק בשל הקשר שנוצר לפני יותר מחצי שנה בין מנהלי הפורום לנציגי יחסי הציבור של עופר אבניר, קשר שלא מתקיים באדיקות שכזו עם שאר היבואנים. רוצים לתתפרסום להודעות העיתונות של היבואנים כדי להביא מידע לגולשים? בכיף. זוהי הרי מטרת הפורום – לחלוק מידע בין גולשים. אך לא תיתכן פעילות של איפה ואיפה מבלי לדווח לגולשים על הסיבות לדרך התנהלות זו. והערה אחרונה לפני הגילוי הנאות החשוב – ביקורת על מנהלים אכן צריכה להתבצע מחוץ לדפי הפורום הפומביים, אך תוך שיקול דעת מושכל. המצב הנוכחי הינו יוצא מן הכלל – יש דברים שצריכים לכתוב לפני שיתפתחו להן תיאוריות קונספרציה (מגוחכות, אני יודע), על השכר, הלאו דווקא כספי, שמקבלים מנהלי הפורום מיבואן כזה או אחר.

והגילוי הנאות:

אין הדברים נכתבים תחת כובעו של אחד המעורב בענף פעיל באותו תחום בדיוק (יחסי הציבור למותג שבאחריותי), אלא קודם כל כאדם, וכגולש וותיק בפורום זה. אין לי זכויות ייתר בפורום, וגם הצבע האדום בו מופיע הניק שלי בהודעות, אינו מקנה לי שום אפשרות השפעה (וטוב שכך). חשוב לי לראות את הפורום שומר על מעמדו ועל השפעתו בקרוב הרוכבים בארץ. בעבר הצליחו גולשי פורום זה לעשות גלים בביצע הדו גלגלית, והדבר היה בזכות גיבוש ארוך חודשים, אמונה ביכולות ובכוונות של שאר הגולשים, ואמונה במנהלים. אירועי פורום החושפים פעילויות שכאלו של המנהלים "מאחורי הקלעים", אינן תורמות למצב המעורער ממילא של הפורום הגדול במדינה.

* ומשהו אחר לגמרי: מישהו מכיר את הבלוג החדש "Cars&Bikes"? הפורמט שנבחר לעיצוב הבלוג הינו פורמט של פורטל חדשות, והידיעות אכן נראות ככאלו שלא פורסמו באף מקום אחר ברשת. גם תחום המכוניות המסוקר שם, מכיל ידיעות חדשותיות שלא פורסמו עדיין באף כלי תקשורת ישראלי. אתר מתחרה חדש? שווה לעקוב.

מודעות פרסומת