פורע החוק

הכירו את שי (שם בדוי):

הייטיקיסט, נשוי ואב ל-2 ומועמס במשכנתה.

רוכב ביומיום על קטנוע ובסופ"ש על אופנוע שטח 250 סמ"ק. וותק ברכיבה – לפחות 15 שנים. וותק ברכיבת מרוצי סופרמוטו – לפחות 3 שנים. מה שנקרא – "בורגני ממסוגר היטב שמסתיר למתבונן מהצד איזשהו טוויסט מפתיע בעלילה מתפתלת".

ולענייננו:

לפני כיומיים רכב שי על הדינק 250 (קטנוע בדוי) לעבודה. בכניסה למחלף גלילות מכיוון מזרח למערב, ממש לפני העלייה לסיבוב הארוך המתקרא בעגת הרוכבים כמחלף ה-270 (טווח המעלות, פחות או יותר, שמבצע הכביש כפנייה), הוא עקף רוכב על הונדה ווארדרו 1000.

מה זה עקף? תקע לו עקיפה קלאסית מבחוץ בבלימה מאוחרת "על הברקסים", עם מבט עוקב להמשך הפנייה ומרפקים שלופים ב"סופרמוטו סטייל". העקיפה לא הייתה אגריסיבית או מכוונת להשפלה לטענתו של שי. להיפך: הוא ניסה להתרחק ככל האפשר מרוכב האופנוע ואף רכב על קצה הנתיב (משמאלו, בנתיב המקביל, נעה מכונית).

למרות יתרון הנפח ותנוחת הרכיבה, קרטע הווארדרו בעצלות מפוחדת בנתיב הפנימי וגרם לשי לשמור על הקו החיצוני. והעקיפה לא הסתיימה רק בשלב הבלימה והעקיפה הראשונית – שי על הקטנוע החל להתיישר כשהוא מבריג את המצערת החוצה מהפנייה, עוד בהטייה, עד לתאוצת פול גז – אל נתיבי איילון.

שי לא ידע באותו הרגע, אך מסתבר שרוכב הווארדרו מנקודה זו ואילך, עקב אחריו. לא משנה אם בכוונה או שאולי הם במקרה נסעו לאותו הכיוון, אך רוכב ההונדה עצר לצד שי רק באיזור המוסכים בדרום תל אביב (!). עצר, הוריד קסדה והחל להטיף: "אתה רוכב מסוכן! אתה רוכב על הקצה! זה עניין של זמן עד שתתרסק!"

שי הנהן בנימוס מתחת לקסדה, מופתע מעצם העובדה שהבחור הגיע עד הלום. לאחר שהעצבני סיים את דבריו, המשיך הרוכב לדרכו.

שעתיים שלוש מאוחר יותר, שי סיפר למס' חברים על המקרה. התגובה הייתה כמעט בכל המקרים זהה, למרות שאף אחד מאותם חברים לא נפגש או ראה את אותו רוכב מעולם – תיאור ההתנהגות שלו התאים לקוד הלבוש המקובל אצל רוכבים שכאלו:

"הרוכב על הווארדרו… לבש מגני ברכיים? על המכנסיים?"

 

מודעות פרסומת