הסטטיסטיקה היא הזונה של המקצועות המדוייקים

"אופנועים מעורבים פי 4 בתאונות" טוענת הכותרת הפופליסטית של רועי צוקרמן בערוץ הרכב ב-Ynet.

אין לי ספק בכך שרכיבה על אופנוע מסוכנת בשל גורמים רבים שאינם בשליטת הרוכב. הרבה יותר מסוכנים מברכב פרטי. עם זאת, הכותרת מסיטה את תשומת הלב לרוכבי האופנועים כשמחשבה קלה על העומד מאחורי הנתונים, תפנה את אור הזרקורים דווקא לנהגי המשאיות.

וההסבר לכך:

מתוך הכתבה: "…הדו-גלגליים אחראים ל-8.1% מהתאונות עם הנפגעים ול-6.8% מהתאונות הקטלניות, בשעה שחלקם במצבת הרכב היא 3.9% בלבד". וזאת לעומת נתוני תאונות הרכב הכבד: "…משאיות כבדות – 16 טון ויותר. למרות שהן מייצגות רק 0.8% ממצבת כלי הרכב, ומבצעות 3% מהקילומטראז' השנתי, המשאיות הכבדות מעורבות ב-5.6% מהתאונות הקטלניות. חלקן בתאונות עם נפגעים – 1.3%".

מה ששוכחים לציין הוא שהתאונות הקטלניות במקרים בהם מעורב רכב כבד, הם כמעט תמיד של משתמשי דרך אחרים, לא של נהגי המשאיות עצמם. בעוד שבתחום הדו גלגלי המצב הפוך – התאונות קטלניות כמעט באופן בלעדי, רק לרוכבים עצמם. הווה אומר: האופנוענים נדרשים (כציבור) לשלם פרמיית ביטוח גבוהה יותר בשל נתונים שכאלו, בעוד שנהגי המשאיות, שבקושי נפצעים בתאונות דרכים, נדרשים לשלם פרמייה נמוכה יותר שכן הם כמעט ואינם נפגעים.

אז למה ב-Ynet מתמקדים דווקא בדו גלגליים כאילו הם הקטלניים ביותר? הרי המשאיות, ככלי רכב על הכביש הציבורי, קטלניות הרבה יותר לסביבתם בעוד שנהגיהם מוגנים למדי? פשוט – כותרת צהובה מושכת יותר קוראים ויותר טוקבקיסטים שייקראו להוריד את האופנועים מהכביש. וכמה שהטוקבקיסטים יכולים לפעמים להצטייר כבורים, הרי שאף אחד מהם לא ייקרא באמת להורדת משאיות מהכביש – גם להם יש גבול…

בקיצור – הזנו את העובדות הסטטיסטיות לצרכי הרייטינג.

והנה הארה נוספת מכיוון אחר (טוקבק מס' 11 בקישור שם), תחת הכותרת "שגיאה גדולה בנתונים":

"… כידוע מודדים רק תאונות קטלניות, המשטרה אינה מגיעה ולכן גם אינה מדווחת על תאונות ללא נפגעים, לצערם של האופנועים אין להם תאונות קלות, כמעט כל תאונה היא עם נפגע. אבל אם נוסיף נתונים מחברות הביטוח על כמות התאונות המדווחות (ויש כאלו ללא ביטוח מקיף שאינם מדווחים) נגלה שהאופנועים "שומרים" על נתח התאונות באופן דומה או אף פחות מכלל הנתח שוק שלהם."

מודעות פרסומת