מגפי הרכיבה

סיכום עונה – ליגת האנדורו הישראלית 2011

כמעט חודש חלף מאז הסתיימה עונת 2010-2011 בליגת האנדורו הישראלית. אך כמות הזמן האדירה שהשקעתי בה באופן אישי, ראויה לסוג של תיעוד גם בבלוג צנוע זה. הנה כמה פרטים החושפים טפח מחלק קטן של ההחלטות שנלקחו מאחורי הקלעים וכמה פרטים מסכמים על העונה שהייתה.

הרכב הרוכבים בקבוצה – כוח אדם

קבוצת מוטוספורט, בה רוכבים המתחרים על אופנועים מתוצרת KTM והוסאברג, השקיעה סכום לא מבוטל בשמירה על הרכב הקבוצה ובמניעת זעזועים במבנה הרכב החברים. רוכבים אומנם החליפו קטגוריות ואופנועים, אך ההון האנושי נשמר עוד מהעונה הקודמת כשאנו משקיעים לא מעט מאמצים כדי לוודא זאת. למעשה, מלבד זיו כרמי שהצטרף העונה (ונמרוד חמו שהגיע באמצע העונה), כל שאר החברים בקבוצה התחרו עימנו גם בעונה הקודמת, ובכך הבטיחו את מיקומנו כאחת הקבוצות היציבות שאינה "מתקוטטת" עם אחרות בתום העונה, בשמירה על הרוכבים או בגיוס אחרים.

מי רוכב על מה?

העיקרון היה פשוט: מקסימום חשיפה ל-2 המותגים עם חלוקה שווה ככל שניתן בין הרוכבים. הדוגמה הטובה ביותר לכך, הייתה בקטגורית ה-E3 ("הקטגוריה הפתוחה") -הדר עציוני מייצג את KTM, גיל קינן (כן, "ההוא"), מייצג את הוסאברג. בקטגרית E2 ("הבינונית") – נתנאל זיו על KTM, נמרוד חמו על הוסאברג. בקטגורית E1 ("הקטנה"), בה אין להוסאברג דגם רלוונטי, כיכב זיו כרמי עם ה-KTM לבדו. במקביל, קיבלה הקבוצה תמיכה ייצוגית גם בקטגוריה העממית קטנה (בר נוב, KTM), בעממית בינונית (תומר מזור, הוסאברג) ובעממית פתוחה (זאב "צפל'ה" שלו, KTM). אפילו הסניורים זכו לתגבור מכיוון הקבוצה בדמות נדב לוגאסי על ההוסאברג.

ההשגים

ובכן, למרות שמדובר על ספורט יחידני, ובגביעים זוכים הרוכבים ברמה האישית בזכות מאמציהם, נהוג שהקבוצה מנכסת חלק מהצלחת הרוכבים להצלחתה שלה. בין אם מדובר על התמיכה הכספית הברורה מאליה, ובין אם מדובר על תמיכה נפשית בחודש לפני האירוע ובמהלך המרוץ עצמו. וכמובן, התמיכה ממשיכה בזכות הגיבוי הטכני במהלך העונה כולה וברמת המרוץ עצמו לצידי המסלול, התדלוקים שחייבים להעשות במקצועיות מירבית, עדכוני הזמנים מצידי המסלול ועוד…

לסיכומו של דבר, זו הייתה העונה המוצלחת ביותר של הקבוצה מבחינת ריבוי תארי אליפויות ומיקומים גבוהים. בעצם, כמעט כל רוכבי הקבוצה הצליחו לשמור על עקביות ראויה לציון במאבק האליפות בקטגוריה שלהם.

ואלו שמות:

עממית E2 – תומר מזור – הוסאברג FE390 – אלוף הקטגוריה

עממית E3 – זאב שלו – KTM 530EXC – אלוף הקטגוריה

סניורים – נדב לוגסי – הוסאברג FE390 – סגן אלוף הקטגוריה

מקצועית E1 – זיו כרמי – KTM 250EXCF – אלוף הקטגוריה

מקצועית E2 – נתנאל זיו (בתמונה) – KTM 400EXC – סגן שני לאלוף הקטגוריה

מקצועית E3 – הדר עציוני – KTM 300EXC – אלוף הקטגוריה

מקצועית E3 – גיל קינן – הוסאברג TE300 – סגן אלוף הקטגוריה

ובעונה הבאה

הגעתו של ה-KTM 350EXCF לו רבים מצפים, תשנה מעט את היקף היצוג בקטגוריות הבינוניות. הגעתו הצפויה של ההוסאברג TE125 תבטיח השנה נוכחות של המותג גם בקטגוריות הקטנות, מהן נעדר הצבע הכחול של המותג השבדי עד כה. רוב רובה של הקבוצה, נשאר גם השנה, איתנו. לא מחליפים משפחה חמה כל כך מהר… וכן, יש גם שינויים ותוספות מפתיעות שעדיין לא ניתן לפרסם. מבטיח לעדכן כשאוכל.

שיהיה לכולנו בהצלחה בעונת 2011 – 2012!

השאר תגובה