ביקור במפעל KTM

ביקור במפעל KTM מאי 2011

ביקור במפעל KTM שכמעט והשתבש. בשבת, יום אחד בלבד אחרי האירוע בחוות רונית, ויום אחד בלבד לפני הטיסה להדרכה במפעל הרכבת האופנועים של KTM באוסטריה, קיבלתי SMS מכריסטיאן, המתגורר בדובאי. הבחור, מנהל המכירות האיזורי של היצרנית, עימו תכננתי במשך מס' שבועות רכיבה משותפת על אופנועי כביש באיזור זלצבורג, כתב: "מצטער, המון עבודה ולא מסתדר לי להגיע. דבר עם אחמד, יבואן המותג לכוויית, רכב איתו. אחלה גבר!".

מנהלים ויכוחים

התבעסתי. ישר חשבתי איך בכל הפסקה אנחנו מנהלים ויכוחים בדבר זכות השיבה לפלסטינים, זכויות הבנייה בירושלים ומדוע אנחנו צריכים לאפשר לצאצאי פליטי יפו וחיפה מ-48' לחזור לבתיהם. לשמחתי, התבדיתי. אחמד התגלה כ"אחלה גבר!" – בחור שראה עולם ועל כן דיעותיו מבוססות יותר, וחשוכות פחות.כמי שיצא רבות ממדינתו, עשה תואר במשך 4 שנים באוניברסיטה בארה"ב והבין שהסטודנטים היהודים שעימו אינם בני שטן, הניח אחמד בצד את כל הויכוחים הפוליטיים, ופשוט היה אופנוען, כמו כל אחד אחר בעולם.

רכבנו יחדיו לאורך מסלול בן 222 ק"מ במשך 6.5 שעות, כולל ארוחת צהריים (מתוכם, 171 ק"מ מתועדים בקישור שכאן. אם יש לכם Google Earth, יהיה לכם יותר נוח להוריד את הקובץ שכאן ופשוט להקליק עליו פעמיים אחרי שירד לדסקטופ שלכם). רכבנו על אדוונצ'ר 990 בגרסת ה-DAKAR ועל 990SMT, שניהם מדגמי 2011.

רכיבה פשוט מדהימה

זו הייתה רכיבה פשוט מדהימה. התקשיתי להכיל את היופי וההוד של הנוף בצידי הדרך, ומצאתי עצמי חצי המום, חצי צורח בקסדה מאושר. ההרגשה הייתה כשל לרכוב בתוך גלויית נוף או בתוך תמונת רקע מ-WINDOWS, כאלו שנראות פיקטיביות או שהפכו לתמונת פנטזיה בזכות תוכנת גרפיקה כזו או אחרת. היה נפלא – נהניתי מהאופנועים, מהנוף, ממזג האוויר וכן – גם משותפי לרכיבה שהתגלה כאיש שיחה מעניין ביותר.

הרכיבה התקיימה ביום האחרון שלנו לביקור במפעל, בסיום 3 ימי לימודים וסיורים שהסבו לי הנאה רבה, כפי שראו חבריי לפייסבוק, עת קיבלו עדכונים שוטפים ותמונות מחדרי החדרים של אחד מהמותגים המעניינים באירופה.

אופנוע בעבודת יד

מלבד מפעל הרכבת האופנועים (הידעתם? מלבד הגלגלים, כל האופנוע מורכב בעבודת יד!), ביקרנו גם במפעל הרכבת המנועים ובמפעל המתלים של WP, כולל ביקור במחלקת ייצור המתלים של BMW. לצערי, ובואופן די צפוי, אסור היה לצלם ב-2 המפעלים האחרונים. היה זה הביקור השני שלי במפעל באוסטריה. בפעם הקודמת, הגעתי במסגרת ביקור דילרים בשנת 2007, רגע לפני שלקחנו חלק בפסטיבל KTM בהונגריה. הפעם הדגש היה על לימודים והמון שעות הדרכה. למדנו המון אבל לא יכולנו שלא להנות מכל הסיפור… בכל אופן, KTM.

בתמונה המצורפת: נוף מייצג. כל כך יפה שזה כואב. לא להאמין כמה מתעצמת החווייה כשרוכבים על אופנוע בתוך נוף מן האגדות שכזה…

וגם

ביקור במפעל KTM: כיתות לימוד למכונאי אופנועים כבית מרקחת

ביקור במפעל אופנועים: מחלקת המחקר ופיתוח של אפריליה

ההיסטוריה של KTM בארזברג

שיעור בהיסטוריה מימי אופנועי המוטוקרוס הראשונים (וידאו)

 

השאר תגובה