מרוץ אנדורו KTM

ההיסטוריה של KTM בארזברג (כולל סרטון וידאו)

KTM מייצרים אופנועים למרוצים. זה לא חדש. אבל לצבור היסטוריה של 20 שנות פעילות בעבור מרוץ כה קיצוני למכונה ולאדם המשתתפים בו, זה לא עניין של מה בכך. הסרטון הבא סוקר את פעילותה של KTM, היצרנית האוסטרית במרוץ לאורך השנים ומגלה כמה פריטי טריוויה שעבורי לא היו ידועים.

KTM – מוכנים למרוץ

מעניין לראות את השמות הגדולים של עולמות הראלי והאנדורו, שהשאירו חותם במרוץ האגדי. כמו כן, תמיד נחמד לראות את האופנועים הישנים או את העובדה לה לא הייתי מודע, שבמרוץ הראשון זינקו כולם לפרולוג יחדיו  (כנראה שזה בעיקר בשל מיעוט המשתתפים דאז).

 

החברה שהוקמה ב-1934 וחוגגת השנה 82 שנות פעילות, לא השכילה ב-62 שנותיה הראשונות, ליצור לעצמה סממן מזהה ברור בעיני הלקוחות בדמות תצורת מנוע, עיצוב או צביעה ייחודית. למעשה בתחילת הדרך רוב האופנועים, כמו אצל שאר היצרניות באותה התקופה, יוצרו ע"י KTM בצבע שחור. רק דגמי היוקרה היו מיוצרים בצבע שונה כמו למשל ה-R100 של 1953, שהוצע גם בצבע כחול או באדום, ע"פ בחירת הלקוח.

בתחום המרוצים לעומת זאת, נושא זהות היצרניות נעלם תחת דגל הלאומיות: האופנועים האיטלקיים נצבעו באדום, הגרמנים בצבע כסף והאנגלים בירוק בקבוק.

עוד על כך, כאן

עוד שיעורים בהסטוריה:

האגדה: אופנוע מרוצים ראשון לכביש הציבורי – סיפורו של הסוזוקי R

ברך באספלט – ההיסטוריה של הסליידרים

ה-R השני: סוזוקי GSX-R1100 בגרסת טרום יצור

האיש ששינה את פני תעשיית האופנועים האיטלקית

סוזוקי פלאזה ביפן – לא עוד מוזיאון אופנועים

"הבז" – המנוע הנשכח של מוטו גוצי – חלק א'

“הטרקטור”– מוטו גוצי עוברת למסלול – חלק ב'

וגם

הרשמה לדף הפייסבוק של הכRובלוג

עקבו אחר האינסטגרם של הכRובלוג

הרשמה לערוץ היו טיוב של הכRובלוג

הכרובלוג – מעכשיו עם ערוץ עדכונים בטלגרם

 

השאר תגובה