בניית אופנוע

בניית אופנוע מהרשת או דברים שאפשר לבנות עם eBay

לצורך בניית אופנוע מהרשת צריך רק דמיון מפותח וזוג ידיים כישרוניות. הדמיון כדי להבין מראש איך החלק שמצאת ישמש אותך וכיצד תראה התוצאה הסופית. והידיים? כדי לחבר הכול ביחד. אבל בואו לא נלך סחור סחור ונצלול ישר לקרביים של היצירה הכל כך מגניבה הזאת.

האופנוע שלפניכם נבנה במשך 4 חודשים, כשהחודש הראשון בכלל שימש רק לקניית והזמנת חלקים באי ביי. טים, בונה האופנוע, הוא נגר במקצועו שבכלל העדיף בעשרת השנים האחרונות את תחביב מצנחי הרחיפה על פני רכיבה, אבל נשאר מחובר לתחום במשך כל השנים. באופנוע שלפניכם הוא עשה שימוש במגוון חלפים וחלקים, לא כולם מתחום האופנועים, כדי להגיע לתוצאה הסופית.

בניית אופנוע

בבסיס, עומדת השתלת מנוע ק.ט.מ רייסינג 520 שנת 2001 בתוך שילדת מצ'לס מיושנת (1955) ועקומה, שיושרה ונקצצה בחלקה האחורי כדי להתאים ללוק הבובר החדש. השלדה עצמה לא נצבעה כי המראה המעט חלוד ומשופשף שלה, התאים למראה הסופי. האגזוז מורכב מהסעפת המקורית של ה-520 ולמרות שהיא כרגע מסתיימת מתחת לגחון האופנוע, טים מתכנן את הדוד עצמו למקם לצד האופנוע אבל נמוך, מעט מעל גובה הזרוע האחורית.

מלפנים הותאם פרונט קומפלט של ימאהה TW200, כולל המתלה בעל המהלך הקצר (לטובת לוק נמוך לאופנוע), והגלגל הקדמי השמנמן. גם מאחור הותקן גלגל של TW200 עם צמיג בלון ראוי, אך הנאבה נשארה של ק.ט.מ. מתלה אחורי אין, כנדרש מבובר קשוח זנב, אך במקומו ניתן למצוא ראדיטור של אופנוע ק.ט.מ אחר, הפעם 690 אנדורו, שקופל היטב כדי לדמות צורה של מגן בוץ אחורי ולהסתיר את קיומו. מיכל הנוזלים של הראדיאטורים, הוא מיכל שמן פראפין שהיה משמש מנורות ישנות, וגויס למשימת הכלת נוזלי הקירור באופנוע של טים.

גם שאר האופנוע אקלקטי באותה המידה: הפנס הקדמי, המנורה האחורית ולוח השעונים, הגיעו מאופנוע Dnper תוצרת אוקראינה. גם הכנף האחורית הגיעה מאותה מדינה: זוהי לוחית רישוי מאודסה של מכונית שכופפה לתפקיד. מיכל הדלק עצמו הוא של אופנוע Jawa והקופסה שמכילה את מצבר האופנוע, היא ארגז תחמושת של רובה רוסי ישן בשם Maxim. כפתור ההתנעה של האופנוע, פורק מתא הטייס של ספיטפייר.

חלקים ממנופי השליטה והתפעול של הרגליות, כמו גם רגלית הצד, הם מפתחות ברגים שרותכו יחדיו בצורות שונות כדי להתאים לתפקידם החדש. הצופר הוא של חברת Klaxon משנת 1920.

התוצאה, גם אם לא מתאימה לטעם של כולם, בהחלט מאוד מעניינת. בכל נקודה באופנוע מסתתר חלק קטן עם סיפור, או שההתאמה שנעשתה לו, מיוחדת ומעניינת, בטח אם יש לך זיקה אמיתית לעולם האופנועים.

נכתב במקור בעבור דו"גיגים

ובאותו עניין: אתרי עזר לקנייה ב-EBAY

תגובה אחת

השאר תגובה