מסע על אופנוע

רכיבת ראש השנה 2016 – יעד בהפתעה

רכיבות הלילה לראות את זריחת השנה החדשה, מייד אחרי ארוחות ערב החג של ראש השנה, התחילו עוד בתקופתי כמנהל פורום האופנועים בתפוז. אי שם בסוף 2002. אך למרות שמדובר על 14 שנות מסורת, השתתפתי באופן אישי רק ב-4 או 5 רכיבות מתוכן. נשבע, כל פעם מחדש, שזו הפעם האחרונה שאני עושה זאת. העייפות בדרך חזרה ממצדה, הייתה תמיד קשה וכמעט בלתי נסבלת. גם העובדה שיום החג מבוזבז בהשלמת שעות שינה על חשבון זמן איכות משפחתי, לא תרם לרצון לעשות זאת שוב. אבל כאמור, זה לא הפריע לי לעשות זאת עוד פעם ועוד פעם

השנה, מסורת "רוכבים לראות את הזריחה", התנהלה כרגיל. רוכבים מכל הארץ יצאו באמצע הלילה כדי לצפות בזריחה. חלקם למצדה, חלקם לפסגות או לחניונים אחרים, אבל אני הצטרפתי ל"קונספט" טיול חדש ומרענן לדעתי: לא עוד רכיבה למצדה, כי עם רכיבה אל "יעד בהפתעה". רעיון מגניב של דניאל "מיצו" פטרי, לפיו היעד שנבחר יימסר למשתתפים רק במקום המפגש הלילי לפני היציאה, מתוך רעיון כי מדי שנה, תשונה הנקודה אליה רוכבים כדי לצפות בזריחת השנה החדשה. ולא – מצדה לא נפסלה כאופצייה לשנה הבאה או לשנה שאחריה. אהבתי את החידוש הקטנטן אך משמעותי הזה. לא שצריך ל"ארגן רכיבה", שהרי מספיק לתדלק, לתת בפקודת היגוי בכידון, ולצאת לדרך – אבל למסור את ההחלטה למישהו אחר בלילה אחד, היה נחמד ומיוחד.

אז השנה נבחר הר מרון, ההר השני בגובהו במדינה אחרי החרמון, ומפסגתו צפינו בזריחת השמש על השנה החדשה. היב"א של חיל האוויר אישר מראש את ההתכנסות תחתיו, הרוכבים התבקשו להביא כיבוד, שתייה, קפה ושאר תופינים. נבנה מסלול מפותל היטב ומעניין, והרכיבה כולה הייתה מהירה  וזורמת. האווירה הייתה מעולה. ים של אנשים טובים ומוכרים, חלקם יותר וחלקם פחות, שנהניתי לפגוש שוב או להכיר. אווירה אופנוענית נקייה מפוזה, שחצנות, נקייה מתככים ומקרבות מפלגים ומטופשים.

פעם ראשונה שנהניתי מאוד (!) מרגע היציאה בלילה ועד החנייה בבוקר תחת הבית. תרמו לכך לא מעט ההכנות הנכונות כמו לבוש מתאים וחם שניתן להחלפה כשהשמש עולה (כמה נוח לרכוב עם ארגזים לפעמים), מזון ושתייה מתאימה – 3 פחיות XL עשו את העבודה לאורך הלילה, הגדלת כמות השירים בטלפון למעל 400 (!) כדי שיתנגנו בדיבורית אם משעמם (לא היה משעמם) וכמובן – אופנוע נוח מאוד ומהיר מאוד: האפריליה קאפנורד 1200.

עכשיו אין צורך בהבטחות שליליות לגבי אי השתתפות ואמרות בסגנון "פעם אחרונה ש…". גם בשנה הבאה אני אשתתף.

סרטון שצילמתי במהלך הרכיבה, תוך שימוש במצלמת קסדה (Contour) ומצלמת וידאו רגילה

השאר תגובה