גיא מרטין

גיא מרטין במרוץ הפייקס פיקס

הרוכב גיא מרטין: סרטון התוכנית הזו של Speed, יגרום לכם פשוט להתאהב בו. רוכב המרוצים המפורסם שאנשים פשוט אוהבים אותו, אבל הוא לא כל כך אוהב להיות במחיצתם. הוא בכלל מעדיף להיות מתחת למנועי משאיות.

מרטין, שאובחן כלוקה בתסמונת אספרגר (אחת מהתמסמונות שעל הקשת האוטיסטית), נשם כל חייו מנועים ומוטוריקה. הוא בנו של מכונאי מנועי משאיות בריטי, שגדל להיות לרוכב מרוצי ה-TT ולאישיות טלויזיונית מוכרת באנגליה. הפרסום לו זכה הגיע מנצחונות הקטגוריה שלו במרוצים, אבל  בעיקר בעקבות הסרט של ה-BBC מ-2009 על מרוצי האי מאן.

גיא מרטין – מקבל את Speed

בעקבות הפופלאריות והאהבה הרבה שזכה לה מחובבי ספורט מוטורי בריטיים, קיבל תוכנית טלויזיה ב-2013 מערוץ 4 האנגלי תוכנית בשם Speed. במסגרת התוכנית מתנסה מרטין במגוון פעילויות, שכל כולן עוסקות במהירות. סירות מרוץ, רחפות, אופניים, טיסה – הכל הולך. התכנים הללו גרמו לכך שצבר באמתחתו מספר שיאי עולם שאף נרשמו בספר השיאים של גינס. שניים מתוכם הם: המהירות הגבוהה ביותר ברכיבה ב"קיר המוות" (125.77 קמ"ש), והמהירות הגבוהה ביותר במזחלת שלג לא ממונעת (134.36 קמ"ש).

guy-martin-in-actionבסרטון שלפניכם, מופיע במלואו הפרק השני מתוך העונה השנייה של התוכנית. מרטין, שאוהב מאוד את ההתעסקות במנועי משאיות ואופנועים, לוקח את האופנוע הפרטי שבנה במו ידיו (ועם קצת עזרה מחברים) להתחרות בקטגורית האופנועים המיוחדים, במרוץ טיפוס הגבעה המפורסם בארה"ב – ה-Pikes Peak.

את הכלי הוא מסיים לבנות, פחות או יותר, לפני הזינוק למרוץ עצמו. מדובר על אופנוע שבנוי סביב מנוע סוזוקי GSX-R1100 שנת 1991 לו התאים מגדש טורבו ומערכת הזרקת דלק. לאופנוע, שמופיע בתמונה כאן בצד, גם יש מתלים שכסף לא יכול לקנות (כי הם נבנו במיוחד עבורו לשימוש במרוצי ה-TT), וזרוע אחורית ושלדה שהגיעו מסדנת Martek.

מהו מרוץ ה-Pikes Pick?

זהו אירוע שנערך אחת לשנה ומתקיים ברציפות החל משנת 1916, נמתח על פני 19 קילומטרים ו-872 מטרים של דרך ציבורית ללא מעקות בטיחות, עם תהומות עמוקים בצידי הדרך. למרות הסלעים המרושעים שמאיימים לקרוע איברים של כל נהג רכב או רוכב אופנוע שמתעופף הקו הנסיעה\רכיבה, הרי שלא נרשמו הרוגים רבים למדי לאורך השנים: 5 הרוגים, 2 מהם אופנוענים. אחד מהם, בובי גודין בן ה-54,  נהרג בסבב הזה שמופיע בסרטון (המהדורה ה-92 של המרוץ), כשחצה את קו הסיום אך לא הספיק לבלום, והתרסק לתהום הפעורה. הוא פונה לבית החולים שם נפטר מפצעיו.

וחזרה לסרטון

לא אגלה לכם אם מרטין סיים בכלל את המרוץ, ואם כן – באיזה מקום סיים. אבל כן אשלח אתכם להתרווח לאחור ולהנות מכמעט 50 דקות של פרק מרתק. מרטין מול המצלמה הוא טבעי ונינוח – ולו רק בגלל שהוא לא מוכן לפעול לפי תסריט ולפי טקסטים כתובים כלל. התנאי שלו היה פשוט: או שהמצלמה רק מתעדת והבמאי לא מתערב, או שאין תוכנית. זה עובד לו כבר 4 עונות רצוף…

ובאותו נושא

מרטין מול דאנלופ ב-TT של האי מאן

 דיוויד קולת'ארד וגיא מרטין – ראש בראש: אופנוע נגד מכונית

 

https://www.youtube.com/watch?v=tRDWCLi-Io0

Save

תגובה אחת

  1. נתן

    צפיתי בכל הסרט תענוג, כמעט קשה להאמין שגיא מסיים במקום הראשון למרות העובדה שהאופנוע תקול מגמגם, אבל עם עובדות אין להיווכח יש מצב שהתקלה בוימה/ נופחה, זה מתחיל בכלי מגמגם ועיתים נכבה, ובסוף מגמגם רק מעל 160 קמ"ש…

השאר תגובה