סרט לסופ"ש: אל תוך האבק

Baja-1000-father-and-son-race-25hrs

למדידת הקושי בסולם של 1 ל-10, מרוץ הבאחה 1000 הוא ככל הנראה בדרגה 12. סרט סוף השבוע הפעם עוסק בהרפתקאת מרוצים מרתקת: 2 רוכבים, אב ובנו, מתחרים עם אופנוע אחד, למשך 25 שעות, במרוץ שהוא הארוך בעולם הנערך ללא הפסקה.

זהו מרוץ מסוכן ללא ספק. ונהרגו בו מספיק רוכבים ונהגים לאורך השנים, כדי שהמארגנים יקפידו להמשיך לערוך אותו דווקא במקסיקו, כי ברור להם שהחוקים בתוך גבולות ארה"ב, לא יאפשרו לכזה בלגן לקרות. (עוד על הבלגן במרוצי הבאחה, כאן)

על המסלול, מלבד החול העמוק, הבורות, הקור המקפיא בלילה והסכנות האורבות מצד שאר המתחרים על המסלול, יש גם סכנה מצד הקהל שיוצר מלכודות לרוכבים ולנהגים כדי להנות מקצת "אקשן לעיניים" על חשבון המתחרים. בממוצע, חצי מהקבוצות המזנקות למרוץ בקטגורית האופנועים, לא מסיימות מסיבה כזו או אחרת. מפחיד.

לכל תוך זה, בידיעה ברורה ובעיניים פקוחות, הכניסו עצמם לארי (האב) וטאנר (הבן) ג'אנסקי. האב מחזיק בחברה קבלנית לבניית בתים, והבן שמתאמן ומתחרה בעיקר באנדורו קרוס (ועובד כמהנדס בחברה של האב), יצאו למה שנראה כמו החווייה האולטימטיבית לאבו ולבנו האוהבים את עולם הרכיבה.

הסרט סוקר את ההכנות להשתתפות, גיוס המנטור המומחה, הצוות הטכני והלוגיסטי המלווה, את האופנוע (הונדה CRF) ועוד. קצת פחות משעה וחצי של סרט מעניין, גם אם קצת קלישאתי, ב-Full HD. מתוך ערוץ היו-טיוב של האב, כאן

 

מודעות פרסומת

השאר תגובה