קייסי סטונר

אוסף אופנועים מהחלומות

2008 MotoGP, Test, Sepang, Malaysia

לפטריק יש אוסף של אופנועים במוסך הפרטי שלו. למצלמה הוא מציג רק חלק קטן מהם, אבל לעזאזל! בסך הכל 5 אופנועים, אבל כמה מדהימים הם…

באמצעות סוחר אנגלי שמתחזק קשר ארוך שנים עם קבוצות המרוצים השונות, הצליח פטריק לרכוש אופנועי מרוץ סופר מיוחדים ונדירים, בעלות מצטברת של מאות אלפי יורו. כשרואים ומבינים מה בדיוק יש לו ביד, מבינים שהוא בעצם רכש נכסים שערכם רק עולה מדי שנה. פטריק פנה לערוץ היו טיוב 44th אחריהם הוא עוקב, והזמין אותם לבוא לצלם, להתרשם ואפילו להניע שניים מהאופנועים. לא לקח להם הרבה זמן לצרוח "כן!" כתשובה והסכמה להזמנה.

בסרטון הלא קצר שלפניכם, מוצגים חמישה מהאופנועים המעניינים ביותר באוסף של פטריק. כל אחד מהם, ייחודי ומיוחד וללא העתקים נוספים המסתובבים בעולם. יחידים במינם. כולם במצב רכיבה ועל כולם הוא רכב במסלולים:

אופנוע ה-GP8 של דוקאטי מ-2008, הדסמוסיידצ'י, עליו רכב קייסי סטונר

הרוכב זכה באליפות שנה קודם לכן, ולכן האופנוע נושא בגאווה את המס' "1" עם הדגל האוסטרלי מוטמע בתוכה. עם האופנוע שכעת שייך לפטריק, סיים סטונר במקום השני באליפות עונת 2008, שני רק לולנטינו רוסי.

זהו אופנוע בעל 4 צילינדרים בתצורת L ובנפח 800 סמ"ק, בהתאם למגבלות הקטגוריה דאז. במרוץ ה-GP של סין באותה שנה, נרשמה לאופנוע מהירות רשמית של 343.2 קמ"ש. בשידור עצמו של המרוץ, כשהבמאי בחר לשדר על המסך את נתוני האופנוע של סטונר, נרשמה לרגע מהירות של 347 קמ"שים… אבל בואו לא נהיה טרחנים בעניין.

אופנוע ה-GP של סוזוקי מ-1995, ה-RGV500, עליו רכב קווין שוואנץ

אלוף קטגוריית ה-500 סמ"ק ב-1993. באותה שנה נפצע יריבו הגדול ביותר – וויין רייני, ב-GP באיטליה, ונותר משותק ממותניו מטה. ב-1995 פתח שוואנץ את העונה, אך לאחר 3 מרוצים בלבד , כאבים מהם סבל בכפות ידיו מפציעות לאורך השנים ושיחת נפש עמוקה עם רייני הישוב בכסא הגלגלים, החליט קווין לפרוש מקריירת המרוצים שלו שכלל זוג אליפויות עולם ו-25 ניצחונות במרוצי ה-GP (אחד יותר מרייני…).

האופנוע שנמצא ברשותו של פטריק, הוא האופנוע שעליו סיים שוואנץ את קריירת המרוצים המפוארת שלו. אגב, מתוך כבוד למורשת שהותיר אחריו, קבעה ה-FIM כי המספר "34" יפרוש יחד קווין שוואנץ ולא יותר לאף רוכב לבחור בו כמספר מתחרה.

אופנוע ה-GP5 של דוקאטי מ-2005, הדסמוסיידצ'י, עליו רכב קרלוס צ'קה

בשנה היחידה שלו בדוקאטי ב-GP. צ'קה אומנם הצליח לסיים את העונה עם שני פודיומים כשהוא רכוב על גבי האופנוע שבוידאו, אבל בסוף אותה עונה סיים במקום ה-9 הכללי וחזר לרכוב בעבור קבוצת Tech 3 של ימאהה.

אופנוע ה-GP3 של דוקאטי מ-2003, הדסמוסיידצ'י, עליו רכב טרוי בייליס

בשנתה הראשונה של דוקאטי בקטגוריה הבכירה ב-GP. בייליס סיים את העונה במקום השישי וחברו לקבוצה, לוריס קאפרוסי, סיים במקום הרביעי. סיכום הניקוד שלהם יחדיו, מיקם את דוקאטי במקום השני בטבלת ניקוד היצרנים, והפכה את ההצלחה של דוקאטי במרוצי ה-GP לסנסציה. יצרנית שנכנסת לעולם ה-GP וכבר בעונה הראשונה שלה מסיימת במיקום כה גבוה? מרשים!

אופנוע הסופרבייק של דוקאטי מ-2011, ה-1098R, עליו רכב קרלוס צ'קה

וזכה בתואר האליפות של אותה השנה. באותה עונה ניצח צ'קה עם האופנוע, שעכשיו שייך לפטריק: 15 מרוצים מתוך ה-26 שהתקיימו בשנה זו, ובסך הכל היה על הפודיום ב-21 מרוצים מהם.

 

 

השאר תגובה