אופניים חשמליים

טור כועס: על ההורים שמעניקים אופניים חשמליים לילדיהם

תחום האופניים החשמליים אומנם אינו שייך לתחום הדו גלגלי אשר אתר זה עוסק בו, אך התחום קשור גם קשור לתחום התחבורה בישראל, ומהווה השפעה, לעיתים ולצערנו ישירה, גם על משתמשי הדרך הרוכבים על אופנועים וקטנועים. בעקבות מותו של ארי נשר השבוע, סערה הרשת והתקשורת כולה סביב הנושא עם הקריאה לאסור על מכירת אופניים שכאלו.

 

תומר הדר, עורך מדור הרכב ב"כלכליסט", כתב את הפוסט הזועם הבא בפייסבוק, וראיתי לנכון להביאו לפניכם גם כאן, בייחוד לאור העיסוק המתמשך לאורך השנתיים האחרונות, בסכנה שמהווה התחום.

כתב: תומר הדר

מי אתם, הו אנשים טיפשים שכמוכם, שנותנים לילד שלכם לנסוע על אופניים חשמליים?

אני רוכב על אופניים רגילים. יש לי קסדה טובה. אני רוכב איטי כי אני פדלאה. ועם זאת- בשש שנות רכיבה שברתי אצבע. נקעתי כתף. שברתי שתי צלעות. ואני רוכב כחוק. עוצר באדום.

אני רואה את הילדים שלכם. הם לא חוששים לעבור באדום. הם רוכבים נגד כיוון התנועה. הם מזגזגים בין מכוניות. הם בלי קסדה והם בטלפון. הם ערסים קטנים ומטומטמים שלא שמים זין על החוק. אם מישהו יבוא אליכם ויטען שהוא ירצח לכם את הילד, אתם לא תרצחו אותו בחזרה? בטח שכן. אתם אנשים טיפשים ואלימים וגסי רוח בדיוק כמו הילדים שלכם. אז הנה חדשות: יש מצב שירצחו לכם את הילד. וגם שזה יהיה באשמתו.

אופניים חשמליים ובני נוער – שילוב נפיץ

האופניים החשמליים והנוער הישראלי יצרו שילוב נפיץ ומסוכן שבו זלזול בחוק ואופניים מהירים חיים בכיף זה לצד זה ופעם בשבוע אנחנו קוראים שמישהו מת. זה פשוט מטורף ואף אחד במדינת ישראל לא עוצר את זה. בטח שלא שר התחבורה ובטח שלא המשטרה.

תנו לשר התחבורה למכור לכם נופש בשקל ורכבת בחארטה ואל תבלבלו אותו בלרדוף אחרי ילדים בני 16. זה מצטלם רע לרדוף אחרי ילדים ולך תדע כמה פעילי ליכוד הם הורים גאים לילד שנוסע 50 קמ"ש בלילות על אופניים.

אין לי מושג מה עובר בראש של ההורה המטומטם שנותן לילד שלו כאלו. אולי זה Fetish לבתי עלמין.

ועוד באותו נושא:

עוד מ-2016: אופניים חשמליים – סכנה מתמשכת

אופניים חשמליים? התשובה דווקא כן נמצאת מתחת לפנס

אופניים חשמליים וגלמים חסרי ידע

סלח לי אבי כי חתכתי

השאר תגובה