לארח רוכב Moto3 לסיבוב על האופנוע שלך

איך זה מרגיש לארח רוכב Moto3 שמבקש לבוא לסיבוב על האופנוע שלך, במסלול, כדי לתת קצת גז? שי לב מרייסטראק כותב על החוויה הנדירה.

כתב: שי לברייסטראק

צילום: Dimitris Kea's

לפני כשבוע עליתי על מטוס ליוון, לבלות יומיים מהירים מאוד במסלול סרס עם אורחים מאוד מיוחדים. בשיחת טלפון קצרה שהגיעה יומיים לפני כן, התקשר אלי ילד פלא אחד בן 15 ששובר שיאים על הבמה העולמית בתחום מירוצי אופנועי הכביש ושאל שאלה פשוטה – "אפשר לבוא אליך לתת גז?"

שניה לפני תחילת עונת הרכיבה שלהם ב-MOTO3 , קפצו אלינו בסופ"ש האחרון משפחת אונצ'ו ( önder öncü Deniz Öncü ו- Can Öncü) ליומיים של אימונים פרטיים על גבי אופנועי בית הספר.

למי שלא מכיר, שני הילדים האלה בני ה-15 הם תאומים (כן כן, לא נראים ככה), שמנצחים בערך כל ליגה ששמו בדרכם על שני גלגלים מגיל 4. את 2018 הם סיימו כמקום ראשון ושני באליפות העולם לנוער של רדבול, שמהווה מקפצה ראשית לקטגוריה הראשונה מתוך שלוש של עולם ה-MOTOGP הלא היא MOTO3. שני הילדים חתומים על ידי קבוצת המפעל REDBULL KTM AJO.

ג'אן, שזכה במקום הראשון בליגת הרדבול, קיבל כרטיס כניסה מוקדם למירוץ האחרון של MOTO3 לשנת 2018 שהיה בולנסיה וניצח אותו. כל עולם האופנועים היה בשוק וכל העיניים עליו מאז.

לא משנה כמה זמן מסלול היה לי בעבר – לראות דאטא על המחשב של רוכבים שאוכלים אייפקסים לארוחת בוקר מגיל 4, לרכוב מאחורי ילד שנכנס לפניה ב-240 כשהוא גורם ל-R6 שלך להראות כמו אופנוע סופרמוטו קל משקל ולהחליף איתם רעיונות וחוויות במשך יומיים שלמים בתוך בוקס קטן ופרטי – כל אלה חוויות שכסף לא יכול לקנות. לפחות לא כזה שאני מכיר.

אבל המשמעות האמיתית של חוויה מסוג כזה היא ברורה – דברים נכונים קורים פה אם חוויות כאלה עולות לפני השטח. איזה אישור עוצמתי מהחיים.

בסרטון:

ג'אן (Can) ושי רוכבים שתי הקפות בקצב רגוע. את ההקפה הראשונה מוביל ג'אן וזו שלאחריה שי, כאשר בתחילת ההקפה השלישית ג'אן משוויץ בעקיפה וכניסה לפניה 1 עם סלייד שיותר מזכיר אופנוע סופרמוטו מאשר YZF R6.

ובאותו עניין:

מסלול המרוצים זה החיים

סרטון אקשן רכיבת אופנועים מפצאל: שבירת שיאים

הוסקוורנה 701 ויטפילן: מכונת יום מסלול לפצאל?

יום מסלול עם סוזוקי GSXS 1000 בפצאל – כיף לא נורמלי

טיפ: מה למדתי בתוך 20 דקות של רכיבת מסלול ?

השאר תגובה