סוזוקי GSXS 1000 ביום מסלול בפצאל.

יום מסלול עם סוזוקי GSXS 1000 בפצאל – כיף לא נורמלי

עם GSXS 1000 במסלול: כמי שטעם את טעם מסלול המרוצים פעם או פעמיים (או עונה או שתיים), ידוע לי היטב הכיף הגלום ברכיבת המסלול בתנאים תחרותיים. אפילו ליהגתי על הנושא באיזה טור או שניים (או שנה או שנתיים) שבו נהגתי כאחרון המטיפים והמיסיונרים וניסיתי להניא את חבריי מרכיבה ספורטיבית בכביש הציבורי ולהניע אותם לעבר רכיבת מסלול. לא הצלחתי.

במחשבה לאחור, טוב שלא הצלחתי: רכיבה תחרותית בתנאי מרוץ במסלול דורשת המון השקעה: זמן רב לאימונים ולא מעט כסף לתחזוקה שוטפת ברמה גבוהה, התאמות ורכישת חלקים מתאימים וכן הלאה. טוב שלא נגררו אחריי – אחרת היו מאשימים אותי בבור הכלכלי שגררתי אותו אליהם.

רכיבה עם סוזוקי GSXS1000 או הגעה ברכב למסלול

עם זאת, אני מגלה בשנה האחרונה את הכיף בימי מסלול, או Track Days בלעז. אם בעבר חשבתי שניתן להסתפק בהשתתפות ביום שכזה אחת לחצי שנה כהבטחה לפתרון בעית הגירוד בכף יד ימין ומתוך רצון לקצת גז ואדרנלין, הרי שגיליתי על עצמי שאני מאוד (מאוד!) נהנה, מביקור במסלול אחת לחודש. ועכשיו, כשהמחירים צנחו לאיזורי ה-250 שקלים ואף לפחות מזה אם אתם מתחברים לאחת העמותות העוסקות בעניין בקביעות, ההחלטה בעניין הופכת לקלה עוד יותר.

בסופ"ש האחרון הצטרפתי לאודי ברוך, מתחרה בליגת הסופרספורט 300. הוא ירד לבקעה כדי לנצל את יום המסלול שארגנה רייסטראק במסלול פצאל כדי להתאמן, אני תפסתי איתו טרמפ ברכב כדי להגיע למסלול ולהוריד קצת חלודה ולעבור, שוב, על הנקודות העיקריות מהקורס האחרון שעשיתי ביוון. הסוזוקי GSXS1000 האדום\שחור הועמס על העגלה לצד הק.ט.מ RC390 הסגול של אודי וכל הציוד שלנו הושלך לתא המטען. אין ספק שיש מן הפינוק בהגעה למסלול ברכב ולא ברכיבה, עם מכנסיים קצרים ולא חנוט בחליפה עוד מהבית. על אף שמדובר על רכיבה של כ-50 דקות בסך בהכל…

יום מסלול – הוידאו

זו לא הפעם הראשונה שאני בוחר לקחת חלק ביום מסלול של רייסטראק. בפעם הקודמת, בה השתתפתי עם סוזוקי GSXS750, גיליתי שהם משקיעים המון בחווייה סביב המסלול ומפנקים לא מעט את הרוכבים. באוהלים שלהם מוצבים דרך קבע מזגנים ניידים ומאווררים עוצמתיים (הכרחי לאור החום השורר בבקעה בשעות הצהריים), השתייה הקרה, הפירות והכיבוד זורמים כיד המלך, ואפילו מכונת אספרסו יש להם במקום. לכל רוכב מוקצה תא אישי במערך מדפים שמוקם מדי אירוע באוהל המרכזי, הדרכה והסברים ניתנים לכל דורש (ולמשקיעים, יש גם הדרכה בתשלום). כמו כן, מסודרים מאוד בכל הקשור לבטיחות עם עמדת תדלוק ועמדת ניפוח אוויר יעודיות, סידור הקבוצות לפי רמות רכיבה ומאוד חשוב עבורי: עומדים בזמנים.

כרגיל, הייתי מצויד במצלמת קסדה, כך שחוץ מהתמונות שצילם שימי בוחניק במסלול (ואחת מהן מלווה פוסט זה), יש גם סרטון למזכרת שצולם מעל גבי ה-GSXS 1000.

ועוד באותו עניין:

עננים בשמי המסלול בבקעת הירדן

הוסקוורנה 701 ויטפילן: מכונת יום מסלול לפצאל?

היסטוריה בהתהוות: יום מסלול בשדה תימן – טור דיעה

הכנות לקורס הרכיבה במסלול – כושר רכיבה

קורס רכיבה אישי: אחד-על-אחד במסלול

מסלול המרוצים זה החיים

ישראלי בקורס רכיבה אמריקאי על מסלול יווני

רכיבת מסלול: עכשיו הדבר האמיתי

השאר תגובה