בכביש 10 יפתח לרכיבה שלושה כבישים מקיף ישראל - שנת 2020

פסח 2019: כביש 10 יפתח לרכיבה בחול המועד

המלצה לטיול: חול המועד פסח המתקרב הוא סימן לפתיחת אחד הכבישים היפים בארץ לרכיבה, שסגור במשך רוב ימות השנה לתנועת אזרחים. הכביש יפתח לרכיבה החל מה-19.4.19 מדי יום משעות הבוקר וייסגר שעה לפני רדת החשיכה. היום האחרון לרכיבה בו הוא ה-27.4.19.

היכן מתדלקים והיכן לנים?

למרות שפיתולי הכביש נמתחים על פני 182 ק"מ, יש לקחת בחשבון כי המרחק בין תחנות הדלק בדרום הכביש (באילת) לבין אלו שניתן למצוא ביציאתו הצפונית, הוא כ-230-240 ק"מ.

לאורך המסלול חניונים ללינה: חניון נחל חורשה, חניון בורות לוץ, חניון הר עידו, חניון נחל עריף, חניון מצוקי לוץ, חניון באר כרכום, חניון הר כרכום וחניון הקניון הלבן.

כביש 10 היה ויהיה תמיד סיבה טובה. ת'כלס אין שום דבר חדש נראה לעין מאז הביקור האחרון ונראה על פניו שלא יהיה שום דבר חדש. אבל יש משהו בכביש הזה המושך כמו מגנט… הכביש א מבייש ומעניק לנו הצגה כמו שרק יכולנו לחלום. ריק מרכבים. מזג אוויר מדהים. אווירת חג מדויקת. צבעוניות האופנועים על רקע המדבר היינה חגיגה לעיניים. הנופים הנגלים מעברו השני של הגבול כמו חלום רחוק – קרוב. הנשימה הנעתקת כל פעם מחדש, אחרי כל סיבוב או טיפוס תלול בהר, גוררת עמה את המחשבה המתבקשת ומעוררת כל פעם מחדש את הדיון האם שווה היה לוותר. השקט, השלווה, אין סוף הנוף והצבעים והצורות המלווים אותנו מדברים בעד עצמם.

עוד על כך, כאן

השאר תגובה