הכבישים בארץ. רכיבה בכביש 10 לרכיבה

כביש 10 יפתח לרכיבה בחול המועד סוכות 2019

אחד הכבישים היפים והמיוחדים בארץ יפתח לרכיבה בחול המועד סוכות. ייפתח מהישוב עזוז, דרך הר כרכום ועד צומת סיירים. שימו לב להנחיות.

נפתח לרכיבה מעזוז לאילת

בין ה-14 ל-21 באוקטובר ייפתח ציר 10 בקטע מהישוב עזוז, דרך הר כרכום ועד מפגש הכבישים 10 ו-12, כלומר צומת סיירים, כ-50 קילומטר מצפון לאילת. חשוב להדגיש שבכביש ייפתח בקטע זה בלבד ולא בקטע הצפוני יותר, מכרם שלום דרומה.

התנועה בכביש תתאפשר בין השעה שמונה בבוקר לחמש אחר הצהריים ובצירים המסומנים בלבד. הנסיעה על דרך גדר המערכת, המקבילה לכביש, אסורה. הכניסה לכביש תתאפשר עם הצגת תעודה מזהה לחיילים שבמחסומי הכניסה. אסור לצלם לאורך הציר, בחלק המקביל והקרוב לגבול עם מצרים.

על אדים של דלק?

קחו בחשבון: למרות שפיתולי הכביש נמתחים על פני 182 ק"מ, אין לאורכו תחנות דלק. יש לקחת בחשבון כי המרחק בין תחנות הדלק בדרום הכביש (באילת) לבין אלו שניתן למצוא ביציאתו הצפונית, הוא כ-230-240 ק"מ.

הנחייה נוספת שפרסם הצבא לקראת פתיחתו המיועדת של הכביש היא כי הלינה לאורכו מותרת רק בחניונים מורשים הפזורים לאורכו. והם: חניון נחל חורשה, חניון בורות לוץ, חניון הר עידו, חניון נחל עריף, חניון מצוקי לוץ, חניון באר כרכום, חניון הר כרכום וחניון הקניון הלבן.

מהירות הנסיעה המותרת לאורך הכביש כולו היא 50 קמ"ש בלבד.

מומלץ!

עמדות מידע של רשות הטבע והגנים יעמדו לרשות המטיילים וכן עמדה צבאית לאבטחה ולהכוונה. מוקד המידע של תיירות הר הנגב פתוח גם הוא וניתן לקבל המלצות לטיולים ופעילויות בסביבה באתר האינטרנט ובטלפון 055-8912136.

ובאותו נושא

חווית הרכיבה בכביש 10

כביש 10 זה כמו מגנט

לחצות עם האופנוע לסיני

רכיבה בכביש 10 – יש מאומה מסביב

מדברית אורגנית

טיול אופנועים לאילת: לפעמים הדרכים חשובות יותר מהיעד

הכרובלוג בפייסבוק

השאר תגובה