701

701 לנהג פורמולה 1

לעצב את המעוצב? לחדד את המעוגל? להקליל עוד יותר את הקל מלכתחילה? סדנה צרפתית לקחה על עצמה פרויקט וביססה על אופנוע 701, מכונה מחודדת עבור נהג פורמולה 1.

אופנוע הוסקוורנה ויטפילן 701 יכול, כבסיס לפרויקט, לאתגר גם את הטובים מבין מעצבי האופנועים בסדנאות פרטיות. שהרי זהו אופנוע שמלכתחילה עוצב בצורה מאוד מדויקת לכדי רמה של פסל סביבתי. כזה שנראה כאילו כבר יצא מבית מלאכה מתמחה אחרי חודשים של עבודת עיצוב מפרכת ניסוי ותהייה. ממש לא נראה כמו אופנוע שמגיע מקו יצור סדרתי.

סופר מיוחד

זהו אופנוע מעוצב מהסוג שאולי לא כולם אוהבים את מראהו, אבל אף אחד לא יכול להתכחש לכך שהוא מיוחד. סופר מיוחד. אז שסדנה אחרת תאתגר את העיצוב? על זה בדיוק הלכו החבר'ה ב-Bad Winners הצרפתית.

הייחוד של BadWinners נובע בכך שאופנועי הפרויקט של הסדנה אינם חד פעמיים או יחידים מסוגם  אלא דווקא כאלו שניתנים לשחזור. אתר הסדנה מציע קיטים ברמות גימור שונות, המאפשרים  להפוך את האופנוע הפרטי של הלקוח, לדומה עד זהה, לאופנוע הפרויקט המוצג באתרם או מוצג בתערוכות.

גם אתם יכולים

אם הכיס שלכם עמוק מספיק, ואהבתם את העיצוב שלפניכם, הרי שגם אתם יכולים להיות לבעלים של אופנוע דומה, כאן בישראל. הגרסה שבתמונות כאן מסביב, מתקראת Apex 2.0 ע"י היוצרים, והיא מוצעת במחיר של 20,990 יורו כולל האופנוע, בצרפת. סיפור של כ-180 אלף ₪, פלוס מינוס ולאחר הובלה, מע"מ ומיסים, כאן בישראל.

הגרסה היקרה הזו, התפרסמה בשבועות האחרונים לאחר שהוזמנה והוכנה עבור נהג הפורמולה 1 שארל לקלר בן ה-22. לקלר, יליד מונקו, הוא אלוף הפורמולה 2 ומחליפו של קימי רייקונן האגדי, בקבוצת פרארי הרשמית.

מה יש שם מתחת למעטפת האופנוע?

בתחום המנוע, לא בוצעו שינויים חריגים מאלו המוכרים למשפרי אופנועי סדרת ה-690\701:

מסעפת הפליטה הוסר הממיר הקטליטי והוחלף בצינור סעפת המתמשך מהמנוע ועד דוד הפליטה. זה האחרון הוחלף באגזוז של SC-Project מסדרת ב-CR-T של היצרנית.

למחשב האופנוע, חובר Power Commander V כדי לאזן בין המשתנים החדשים שיצרה הקונפיגרציה החדשה בסעפת הפליטה. כמו כן, הוסרו מהאופנוע שאר המערכות המגבילות אותו לטובת הגנה על איכות הסביבה (זיהום אוויר, טיפול באדי דלק וכו').

הסדנה מעריכה כי רק באמצעות השינויים האלו, יחד עם פילטר האוויר המרחף מתחת למושב ללא תיבת אוויר, עלה ההספק בכ-10 כ"ס.

תכנון על המחשב טרום ייצור

עבודת הגוף של האופנוע, העשויה כולה קרבון, תוכננה ועוצבה כולה על המחשב טרום הייצור.  חיסכון המשקל באמצעות השימוש בקרבון, היה עצום והיווה חלק מהדרישה המקורית של לקלר לאופנוע קליל. לשם כך הוחלפו גם החישוקים המקוריים בחישוקים העשויים גם הם קרבון, מתוצרת Dymag הבריטית. כל חישוק חסך כ-3 ק"ג מהמשקל הכללי. ולא פחות חשוב, מדובר על כ-6 ק"ג שירדו מהמשקל הבלתי מוקפץ של האופנוע, ובכך שיפרו משמעותית את התנהגות האופנוע מבחינת עבודת המתלים, האחיזה המתקבלת וזריזות ההיגוי.

משקל האופנוע כולו לאחר ההסבה, ירד לכדי 130 ק"ג בלבד (לעומת 158 ק"ג רטוב, המשקל המוצהר של ה-701 ויטפילן ע"פ הוסקוורנה). להקליל את הקליל.

זוג כנפונים

האופנוע כולו עוצב באופן שיעניק ל-Vitpilen קווים זוויתיים וחדים יותר, כדי להגיע למראה עתידני וקרבי למראה. שונה משמעותית מהעיצוב המקורי שניתן לויטפילן על ידי המעצבים בסטודיו Kiska האוסטרי.

זוג כנפונים, כיאה לאופנת השנים האחרונים במסלולי ה-MotoGP, מתחילים במיכל הדלק ויורדים על לצידי הראדיאטורים. את הפנס העגול והמקורי מלפנים, החליף פנס מקורי של ק.ט.מ שהגיע מדגם ה-Duke790.

שילדת הזנב המקורית והכבדה, הוחלפה בפלטת מתכת בעובי 1.5 מ"מ שנגזרה בחיתוך לייזר ועוצבה לצינורות עגולים, כדי להחליף את השלדה המקורית. את המושב שירד, החליף מושב יחיד עטוף עור. מאחור, הותקנו 4 פנסי לד נפרדים כדי לשמש כתאורה אחורית וכאור בלם. יחידת הזנב גם מכילה סוללת 8 תאים קטנטנה (בדומה לזו המותקנת במחשבים נישאים), כדי להחליף את המצבר המקורי.

למעשה, כל מאפייני העיצוב המקוריים של הויטפילן, אלו שהפכו אותו למיוחד כל כך, הוסרו מהאופנוע. הפכו אותו למעשה, לפטפורמה של שלדה ומנוע. לא יותר.

לא צריך לחתוך חוטים

לוח השעונים הוחלף במסך TFT בגודל 4.3 אינץ' שנראה שגם הוא הגיע מאותו Duke790. היתרון בבחירה בלוח זה גלומה בעובדה שלא היה צורך לחתוך את צמת החשמל המקורית והמסך התאים לה באופן מושלם. גם האפשרות לביטול ה-ABS ומערכת בקרת האחיזה המקורית של האופנוע, לא נפגעו עם ההחלפה למסך החדש.

יחד עם החלפת המשולש העליון של האופנוע באחד שנבנה בעבודת יד בסדנה, ניתן היה לחבר את לוח השעונים בקו ישר ומאוזן כהמשך המשולש החדש. גריפים וידיות כידון חדשות, הכל מתוצרת Renthal חובקות את בקבוקי הטלסקופים במקום הידיות שבעיצוב המקורי של ה-701, מהוות חלק מהמשולש העליון. בתי המתגים המקוריים, הוחלפו בכאלו של Mototone, Motogadget וכאלו מייצור עצמי של הסדנה.

701 עם אחריות מלאה

הסדנה מציעה באתרה את ה-701 כחדש לחלוטין עם אחריות מלאה, שלא נפגעת מההסבה, במחירים שמתחילים ב-14,690 יורו ובארבע גרסאות גימור שונות. במידה והלקוח כבר מחזיק בידיו אופנוע מדגם זה, ניתן לרכוש את הקיטים השונים בנפרד. הקליקו כאן לקיטים השונים.

גלרית תמונות ולאחריה הסרטון שהוכן סביב האופנוע בעבור האתר BIKEEXIF

 

הסרטון

ובאותו נושא:

ויטפילן 701 ישראלי – פרויקט החץ – חלק 1 ו-חלק 2. האופנוע הפרטי של כרובי מהכרובלוג

עוד פרויקטים ואופנועים מיוחדים

הפרשי המהירות בין אופנוע מרוצים למכונית פורמולה 1

 

 

השאר תגובה