מהירות

לפעמים צריך לדחוף עוד מהירות בכוח

לדחוף עוד מהירות בכוח נשמע בדיוק ההיפך לכל מה שדובר פה קודם לכן. מבטיח לכם – לא שיניתי דעתי ולא נפגעתי בראש. הכל תקין, תודה. אחרי ההטפות לרכיבה איטית, חלקה ומדויקת כדי לייצר עוד מהירות, מגיע החידוד הנדרש. טיפ קצרצר לרכיבה במסלול שמהווה חלק מהמדריך המלא ליום מסלול

לפעמים חייבים לדחוף עוד מהירות – אפילו קצת בכוח

דיברנו על כך שיש לרכוב לאט כדי לרכוב מהר, ושהרכיבה האיטית היא זו שתתן לך את עמודי היסוד העיקריים לרכיבה מדויקת במסלול הסגור. כזו שתהיה לבסיס עליו תתווסף המהירות וככל שתתפתח ברכיבה. אך מבלי לפגוע בכל האמור לעיל, לפעמים פשוט צריכים לדחוף עוד מהירות כדי ללמוד ולהשתפר. זה לא סותר את מה שנכתב כאן קודם לכן, אלא מתווסף לו.

ישנם מקומות שבהם הרוכב חייב לדחוף עצמו אל מעבר לגבולות הפרטיים שלו, להתמודד עם הפחדים שלו ובצורה מושכלת: לדחוף מהירות לתוך הרכיבה שלו. לא משנה אם מדובר על שימוש בבלימה חזקה יותר כדי לבחון נקודת בלימה עמוקה וקרובה יותר לפנייה, בין אם מדובר על קו פנייה שונה הדורש ממנו יותר הטייה לאופנוע מהזווית אותה הכיר והתנסה עד כה, או סיבוב מצערת הגז מוקדם יותר, או חזק יותר, ביציאה מהפנייה.

לבקר במחוזות המהירות

ומדוע צריך לבקר במחוזות אלו? בדיוק באותן הנקודות שמפחידים אותנו ושעד כה לא חקרנו? דווקא כדי להשיג בטחון. דווקא כדי להתנסות בחוויה, בקצב, בזווית, בכוחות הג'י – ממקור ראשון. את ההתנסויות האלו לא עושים כמובן כשרוכבים בקצב מרוץ. אלו לא התנסויות שעושים כשרוכבים על הקצה ומאת האחוזים של היכולת.

זוכר שדיברנו קודם לכן על "רכב לאט כדי לרכב מהר"? הרכיבה ב-80% מהיכולת היא המקום במסלול שבו יש לבדוק את המגבלות. מרווח הבטחון שמתקבל מכך שאתה לא רוכב במלוא היכולת, הוא בדיוק זה שייתן לך את ההבנה: האם המהירות שדחפת, נקודת הבלימה שהזזת, או זווית ההטיה החדשה שחקרת, מתאימה לך.

אלו המהלכים שיבנו את הבטחון שלך ויאפשרו אח"כ להוסיף עוד מהירות לקצב הרכיבה ולקצץ שניות מזמני ההקפה. 20% הנותרים, נועדו כמובן כדי לתת לך אוויר לנשימה. כמובן, גם לתת לך את המקום להכיל את הטעויות שאולי תעשה, ולהתמודד איתן.

עוד טיפים מעולם הרכיבה של ימי המסלול

טיפ לרכיבת מסלול: מה לא לקבוע כמטרה

טיפ ודיעה: סכנות הרכיבה בכביש הציבורי עם האופנוע לעומת הרכיבה במסלול

טיפ להשתתפות ביום מסלול הראשון: כיצד על הרוכב להתכונן?

טיפ לשיפור ברכיבה על מסלול: רכב לאט כדי לרכוב מהר

טיפ: מהו האופנוע המתאים ביותר לרכיבה ביום מסלול?

עוד מידע על עולם ימי המסלול הישראליים

לרכוב במסלול – האינדקס המלא

מהו יום מסלול?

איזה ניסיון צריך לפני הרשמה ליום מסלול?

היכן יש מסלולים ועם מי רוכבים בימי מסלול?

מאחורי הקלעים של ימי מסלול – איפה, כמה, מי ולמה?

כיצד על הרוכב להתכונן ליום מסלול?

וגם:

הכרובלוג בפייסבוק 

 

השאר תגובה