אפריליה טואונו פצאל

חגיגת פורים 2021 בפצאל

מאז הרכיבה בתום הסגר הראשון בשנה שעברה עליה כתבתי כאן, לא ביקרתי במסלול פצאל. עוד סגרים לכבודה של הקורונה, עוד אירועים ובעיקר החלפת האופנוע – גרמו לי להמנע מהמסלול שבבקעה. עד חמישי האחרון. כמה כיף לחזור!

צילום: אלכס גילנסון

מסלול פצאל וההמנעות ממנו

חודשיים לאחר אותה רכיבה במאי 2020 שלאחר הסגר, החלפתי את ההוסקוורנה ויטפילן 701 באפריליה טואונו 1100. נפח המנוע וכמות הסוסים שמנועו של האיטלקי מנפק בפתיחת גז בריאה, גרמה לי להאמין שאין לי מה לחפש איתו בפצאל הטכני והקצר יחסית. התמקדתי ברכיבות במסלול מוטורסיטי שאומנם ארוך ומהיר, אבל גם הרבה פחות טכני ורוב הפניות בו הן כמעט אך ורק ימניות.

איזו טעות זו הייתה. ביום חמישי האחרון, באירוע פורים של טראקדמי במסלול, הבנתי כמה התנוונתי ופיספסתי בכך שנמנעתי ממסלול פצאל. בזכות היותו מסלול צפוף יחסית ומגוון מבחינת הפניות שבו, הוא יכול לשמש ככר אימונים מעולה לתרגול תנוחת רכיבה, מבטים וטכניקה. המנעות מהמסלול, פגעה בתרגול נכון ומדויק של משתנים רבים שאומנם קיימים גם ברכיבה במוטורסיטי, אבל שם קשה לתרגל אותם בשל אורכו של המסלול וקצב הרכיבה הנובע מכך.

תרגול ביצוע חלק

האספלט לא במצב מושלם בתחילת היום, לוקח זמן למצוא ולגלות את האחיזה וגם מציאת הרגשת הבטחון בצמיגים לוקחת סשן רכיבה או שניים. אבל לאחר שמבינים שאפשר לסמוך על הגומי, הקצב עולה ואיתו החשיבות לדיוק ולרכיבה חלקה.

כנאמר: "…ביצוע לא חלק, מרושל ואפילו אגרסיבי הוא מתכון לרכיבה לא מדויקת שבהכרח תמנע מהאופנוע לפעול ולהתנהג בצורה האופטימלית לה תוכנן. במסלול זה אומר, רכיבה איטית יותר ממה שאתה והאופנוע יכולים ומסוגלים. לפיכך, ביצוע פעולות באופן חלק ככל האפשר, יאפשר לך להפיק מהאופנוע יותר." (עוד על כך, כאן)

סרטון מזכרת מהרכיבה 25.2.2021

קישורים שקשורים:

יום מסלול – המדריך המלא

3 תגובות

 1. Ami Almog

  ראשית תודה.
  שנית אתה בעצמך מודה שהמסלול כבר לא באיכות מעולה, מי שהוקם לא נראה לי ששופר במשהו משמעותי, אפילו קיוסק קטן לקנות שתיה ולאכול משהו אין! ביום כזה ללא שום לימוד לשלם 200 ש"ח ועוד בתקופה כזו נראה לי קצת גבוה.

 2. Ami Almog

  בכלל אני מחכה שגם בשדה תימן וגם בפצאל יבינו שבמדינה חמה יש צורך בתאורה ולאפשר כמה שעות אימון בשעות הערב במחיר שפוי.

 3. כRובי

  אהלן עמי 🙂
  מצטער, אבל אני כנראה מגיע מתקופה אחרת. אני מסופק מאוד מהמסלול ולא רואה בקיומו של קיוסק\מזנון כמדד לטיב המסלול. כנראה שאני עדיין זוכר את הימים שכל העניין לא היה חוקי, אבל ממה שיש עכשיו אני נהנה מעל הראש.
  לגבי האספקט הלימודי – יום מסלול לא אמור ללמד אותך דבר. בשביל זה יש קורסים קבוצתיים או הדרכות אישיות. ביום מסלול אתה מתרגל ומתאמן על מה שאתה כבר יודע.
  ולגבי העלות – לטעמי ולדעתי, ה-250-280 שקלים שעולה יום מסלול, בייחוד כזה שאתה בכלל לא מסוגל לרכוב את כל הסשנים שבו (כי אתה עייף כבר אחרי חצי מהם), הוא מחיר סופר הוגן. המון זמן רכיבה והמון זמן מסלול יחסית למעט כסף.
  אבל זה עניין של טעם וריח. אם אנחנו בכלל נכנסים לדיון הזה, כנראה שזה לא בשבילך.
  לדעתי? הפסד שלך נטו. אבל מה אני מבין? 🙂

השאר תגובה