ההשערות מתבררות כנכונות: הימאהה R7 יושק כדגם 2022

הימאהה R7 נרשם ע"י היצרנית במסמכי תקינה כדגם 2022 בקליפורניה, ומאושש את ההשערות בדבר החלפת דגם הסופרספורט R6 בדגם מתון יותר על בסיס מנוע ה-MT07.

אותם נתונים

מגזין Cycle World מזמין אתכם להכיר שם הדגם המלא: YZF-R7. באתר נחשף כי מסמכים שהוגשו על ידי היצרנית בקליפורניה לוועדת ה-CARB (ר"ת California Air Resources Board) העוסקת באישור ותקינה לדגמים העומדים בדרישות המחמירות של המדינה נגד זיהום אוויר, חושפים את הדגם לשנת 2022.

הימאהה R7 ע"פ אותם מסמכים, יעשה שימוש בדיוק באותו המנוע של ה-MT07 ללא שינוי בנפח, בהספק או בנתוני המומנט. אפילו המשקל הצפוי, שבמסמכים נמדד ע"פ דרישת המדינה כשהוא כולל את משקל הרוכב, מופיע ככזה הדומה לנתוני ה-MT07.

נתון זה מצביע לדעת המגזין, שגם השלדה הקדמית של ה-MT07 תישאר ללא שינוי ותמשיך אל הימאהה R7. באם הדבר נכון, הרי שהדבר יביא לתג מחיר נמוך ותחרותי יחסית, בזכות חיסכון משמעותי בעלויות.

איפה במגוון ישתלב הימאהה R7? ומה הצורך בדגם שכזה?

תזכורת: בנובמבר 2020 הודיעה ימאהה כי ייצורו של דגם ה-YZF-R6 לא יימשך אל השנה הבאה. זאת בשל מכירות נמוכות יחסית מהדגם, שלא מצדיקות את השקעת העלויות הנדרשות כדי להתאימו לתקנות היורו 5. שיווקו של ה-R6 יימשך כאופנוע מסלול בלבד וללא תקינה לכביש הציבורי.

בהצגת הימאהה R7, ישלימו בימאהה את הפער הקיים במגוון דגמי הספורט שלהם, בין ה-R3 ל-R1. כך, יעניקו לרוכבים המעוניינים "להישאר במשפחה" פתרון להתפתח אליו ככל שהניסיון שלהם ברכיבה גדל. יצירת אופנוע סופרספורט עטוי פיירינג סביב מנוע ה-CP2 המוצלח של ה-MT07, שכבר קיבל אישור תקינה ליורו5, הוא הבחירה הנכונה עבור ימאהה כדי להתחרות בנישה החדשה שיצרה אפריליה עם דגם ה-RS660.

מנוע ה-MT07 הוא בעל מומנט שימושי ונוח לקטגוריה שזקוק רק ל-"דחיפה קלה" לסעיף ההספק, שכרגע עומד על 74 כ"ס במנוע, כדי להתחרות ב-95 כוחות הסוס של האפריליה.

הימאהה R7 צפוי להיחשף באופן רשמי במהלך החודשים הקרובים.

בתמונה למעלה: הדמיית מחשב שנוצרה על ידי Kardesign הבריטי, עבור כתבה בעניין שהכין מגזין Motorrad הגרמני בעניין הדגם החדש.

ובאותו נושא:

האם צפוי ימאהה R7 בעתיד הקרוב?

והם יכלו להוציא יותר מהמנוע הזה: להצמיח מימאהה XSR700 עד104 כוחות סוס 

השאר תגובה