בראף סופריור

אופנוע בראף סופריור AMB001 בישראל!

יש אופנוע בראף סופריור מדגם AMB001 בארץ! אופנוע המסלול שנבנה כחלק מהשת"פ של יצרנית הבוטיק הבריטית עם יצרנית הרכב אסטון מרטין, הגיע לישראל.

בראף סופריור בדו"ח רשות הנהיגה הספורטיבית

שורה אחת בדו"ח הכלים המיועדים לספורט מוטורי "רישוי אפור" שנרשמו בחודש אוקטובר, הקפיצה אצלי את כל החושים. קראתי זאת כמה פעמים כדי לקלוט – Brough Superior בארץ? האופנוע הסופר-אולטרה-יוקרתי של יצרנית הרכב הבריטית אסטון מרטין יחד עם בראף סופריור, יצרנית הבוטיק הפיצפונית?

בדיקה מול ניב צורי, מנכ"ל התאחדות הספורט המוטורי, אישרה שזו אכן לא "טעות" ואכן נרשם כלי אחד כזה בישראל.

כך זה נראה בדו"ח משרד הספורט

 

אז על מה מדובר?

ה-AMB001 (ראשי תיבות של אסטו-מרטין-בראף) הוצג בתערוכת EICMA ב-2019 כאופנוע סופר ייחודי שייבנה במספר מצומצם של 100 יחידות בלבד. הוא כל כך פרימיום וכל כך ייחודי, שאין עליו רכיבות מבחן, או התרשמות של עיתונאים. אפילו "סתם" מידע לגבי הדגם ברשת מבחינת המפרט הטכני, קשה למצוא.

אופנוע מסלול

מתוך מה שכן פורסם ניתן ללמוד שמדובר על אופנוע המיועד למסלול בלבד (ומסופק עם צמיגי סליקס דביקים וללא אביזרי רישוי). המנוע בתצורת וי-טווין עם 8 שסתומים בנפח 997 סמ"ק שמפיק 180 כ"ס בעזרת מגדש טורבו. סעפת הפליטה עשויה Inconel, השלדה בעלת קורה כפולה משולבת בקרבון וכך גם המתלה הקדמי הייחודי ומכסי המנוע הם יציקות מתכת.

כל החבילה היוקרתית הזו שוקלת 180 ק"ג (יבש) בלבד.

תג המחיר הנוכחי שלו באירופה עומד על 95,000 יורו או 107,500 דולרים. זאת אומרת: 340,000 שקלים לפני משלוח ולפני מיסי יבוא ומע"מ.

רוצים לנחש כמה הוא עלה לרוכש הישראלי? האם לדעתכם נראה אותו במסלולים המקומיים הוא שהוא יוחבא לעד כפסל סביבתי מדהים בביתו של הרוכש המאושר?

גלריה

ובאותו נושא:

תצוגת אופנועי הבראף סופריור בתערוכת EICMA בשנת 2017

הכרובלוג בפייסבוק

השאר תגובה