ללא ביטוח חובה

ספורט מוטורי ישראלי באוטומוטור

 

ביום שישי ה-14 לאפריל 2008, הייתי בביתן 15 (קבוצת מאיר חברה לרכב בע"מ) בגני התערוכה בתל אביב, כשנפתחו שערי תערוכת אוטומוטור 2006. לפני כשנתיים, כשסיקרתי את תערוכת 2004 עבור פול גז, ציטטתי את אחד מאנשי המכירות של עופר-אבניר כשאמר: ""צ`מע כרובי, קנית כרטיס לאוטומוטור, קיבלת שניים: אחד לתערוכה, אחד לספארי…". השנה, בשל התגייסותה של לרט לעזרת חנות אביזרי האופנועים של הונדה, גם אני בתערוכה. אך הפעם מהצד של המציגים. יש לי הרגשה שהמפגש הבלתי אמצעי עם עמכהישראל, יפיק לא מעט חוויות מעניינות…

רק מס` שעות בודדות ביליתי בתערוכה, ומחר (שבת), אני צפוי להיות בה יותר מ-8 שעות (אתם מוזמנים לבקר). אבל הספקתי לבקר ב-2.5 דוכנים מאוד מעניינים:

  1. דוכן חברת ד.ל.ב – יבואני ק.ט.מ לישראל (בין השאר…), שמציגים את האדוונצ`ר 950 ו-640 מדגמים 2006. מרשימים מאוד, אבל החדשה האמיתית מסתתרת מאחוריהם. פיזית אני מתכוון. שם עומד, באופן מוצנע, 450EXC (גם הוא 2006), עם גלגלי 17 אינץ` בעלי צמיגים ספורטיביים. מסתבר – שניתן כעת לרכוש אופנוע עם סט סופרמוטו מושחר ונ-ו-ס-ף, ללא תוספת מחיר משמעותית.
  2. דוכן יבואני דגמי "הויסונג" הסינית, היה לדוכן השני המעניין בו ביקרתי. מה כ"כ מיוחד בנושא, אחרי שעובדת הייבוא נטחנה בכל אתר? המחירים. ה"קומט 650" (רפליקה ערומה של ה-SV650 מבית סוזוקי), יעלה בערך 45 אלף שקלים… אמנם BIKE הבריטי בחן אותו וחזר עם מסקנות פושרות משהו, אבל 45 אלף שקלים עבור אופנוע וי-טווין בנפח 650 סמ"ק, ועיצוב מגניב שכזה (בעיקר בצביעה האדומה עם השלדה המושחרת)? נשמע דיל מוצלח במיוחד. רק נשארת כמובן שאלת האמינות ואיכות הטיפול של מוסך היבואן. שיהיה המון בהצלחה!
  3. והכי מרגש: הדוכן של התאחדות הספורט המוטורי הישראלית. כנראה ש-90 אחוזים מהמבקרים בתערוכה, ידלגו עליו, או לא יבינו בכלל על מה מדובר, אבל לי הייתה סוג של התרגשות פנימית אישית כשראיתי את הדוכן הדחוס. דני אנגלברג ועוד צבא של מתנדבים שהנושא יקר לליבם, הרימו תוך פחות מחודש, מס` ספונסרים כדי שיהיה כיצד לממן את הקמת הביתן. לא יודע מה איתכם, אבל מרגש לראות כיצד חלום המרוצים החוקיים בישראל קרם עור וגידים בצורה כה מהירה, בזכות פעולתם של מתי מעט. אם נשאיל ציטוט מוינסטון צ`רצ`יל, הרי שבהחלט ניתן לומר כי "מעולם לא חבו כה רבים, כל כך הרבה, לכה מעטים". והכוונה כמובן לכל המתחרים הישראלים, בכל התחומים המוטוריים, מעתה ואילך.

כן, אני מאמין שזה עד כדי כך בומבסטי ופומפוזי.

כל מי שמתכוון לבקר בתערוכה בחג – אנא מכם, קפצו לבקר בדוכן ההתאחדות. וחזקו את ידי המתחרים שהתנדבו לעמוד במקום בימים חמים אלו.

אגב, אנקדוטה קטנה בנושא דוכן זה: שחר עמרמי, אחד מהאנשים הבולטים בספורט המוטורי הישראלי (לדעתי הוא מחזיק ביחס הכי גבוה בארץ בהשוואת גילו מול מה שהספיק לעשות ולתרום בתחום), קרא לדוכן ההתאחדות –"דוכן העבריינים". ובצדק. יש בדוכן זה ייצוג הולם של תחומי הספורט המוטורי שהתקיימו במשך שנים רבות בצילו האפל של החוק, והשתתפו במרוצים למרות האיסור: רכב ראלי, אופנוע סופרמוטו, אופנוע אנדורו, טרקטורון, רכב קארטינג, אופנוע ספורט ועוד… כולם במצב בו הם מוכנים למסלול. רק המוטוקרוסרים נעדרים בשלב זה מהדוכן. אבל יגיע גם יגיע היום בו נוכל להציב גם אופנוע שכזה ללא חשש מהחרמה.

 ואם כבר בספורט מוטורי ישראלי עסקינן, הרי שבתקופה הקרובה יזכו חובבי התחום לשפע אירועים ומרוצים. למעשה, בזמן כתיבת שורות אלו מתקיים לו מרוץ פתיחת ליגת הקטנועים באשדוד, מחר יתקיים מרוץ אנדורו של עמותת השטח, ובשבת הבאה ייערך מרוץ פתיחת הליגה של אליפות הסופרמוטו הישראלית ל-2006. זאת ועוד, הרי שהשבת הבאה תאכלס גם אירוע ייחודי, בו ייאספו כספים למען מאמציו של הרוכב ערן גלוסקא כדי להגיע ולהתחרות בדאקאר 2007.

 באופן אישי, כרוכב סופרמוטו, הרי שהליגה הקרבה ובאה תהיה כנראה, לראשונה בה אשתתף באופן מלא (טפו, טפו, טפו – בלי עין רעה). בעוד שאת רוב ליגת 2003 ראיתי מעמדת המארגן (סיבה: כתף פרוקה), וחצי מעונת 2005 חלפה גם היא ביעף לצד עמדת מארגן הליגה אותה איישתי (סיבה: ניתוח בכיס המרה במקביל להחלפת אופנוע), הרי שלשבת הבאה אתייצב בריא, שלם, ובעיקר מאומן.

15 הקילוגרמים אותם השלתי מעליי מאז מרוץ סגירת עונת 2005, הינם כאין וכאפס לעומת איכות הדרכות הרכיבה שביצעתי, ותרומתן לרמת הרכיבה שלי. קורס אופנוען מאומן בבית הספר של גידי פרדר, קורס רכיבת שטח של ברווז אדוונצ`ר סקול, ולא פחות מ-5 הדרכות ממוקדות רכיבת סופרמוטו תחרותית,אצל כפיר לוין, האיש והאגדה. תוסיפו לכך אימוני רכיבה מרובים על מסלול האספלט ובשטח (ובחודשיים האחרונים בתדירות של פעמיים בשבוע), ותגיעו להספק נאה. אגב, כל הקורסים המתוארים לעיל נעשו בארבעה חודשים בלבד.

 כפיר אולי יכעס על העובדה שאני חושף מידע זה בפני שאר המתחרים בקטגוריה שלי (S1, הקטגוריה "הפתוחה", לאופנועים מעל 450 סמ"ק), אבל האמת חייבת להיכתב: כפיר הפך את טכניקות הרכיבה במסלול, לתורה של ממש. לכל פעולה על המסלול יש דרך להגיע אליה או פתרון לצאת ממנה, לכל מיקום יש חשיבות שונה, והכי חשוב: לכל דבר יש סיבה. הבחור פירק לגורמים שלל התרחשויות על המסלול, ומצא להן פתרון. החלק שהכי מעניין בכל הסיפור הוא שכפיר גם יודע להסביר בדיוק ל-מ-ה צריך לבצע פעולה זו או אחרת. עוזר המון לתהליך הביצוע. חושבים שמספיק לקרוא את ספרי קית` קוד? חישבו שנית. כפיר אוצר במוחו כל כך הרבה יותר מידע (שרובו ככולו פרקטי ושימושי, ולא "סתם" תיאורטי), שפשוט בזבוז לרוכב מתחרה (בכל תחום שהוא), לא לשמוע מה יש לו לומר על טכניקות מסלול כאלו או אחרות.

 האם זה אומר שאתחיל לקטוף פודיומים? כמובן שלא. אבל לפחות כעת אני מרגיש ברמת הרכיבה המספקת כדי להתמודד על מיקום "באמצע השדה", ולא מאחוריו. אני כמובן מקווה להפתיע (גם את עצמי), אבל צברתי מספיק ביטחון ברכיבה וביכולות שלי כדי להצהיר זאת. מה שנשאר עכשיו זה רק להצליח לבצע הכול, ועדיין להישאר על הגלגלים…

חג שמח לכולם!

 

Save

תגובה אחת

השאר תגובה