הפרעונים

כביש הערבה לוהט בשעות האלה של היום…

מעטים עד מאוד הם הבלוגים הישראליים העוסקים בתחום הדו גלגלי, כתוכן המוביל בפעילותם ברשת. להערכתי, יש פחות מעשרה בלוגים העוסקים בנושא (כולל האחד בו אתם קוראים כעת) ופחות מחמישה מהם פעילים באופן ראוי לציון. הנה במה פרסומית לשניים מהם, בתקווה שהדבר ידרבן גולשים נוספים להצטרף לכתיבת טקסטים בנושא. כמו כן, כולי תקווה שהפרסום הנ"ל ידחוף קוראים נוספים להצטרף כמנויים לבלוגים אלו, ע"מ שהדבר ידרבן את הכותבים להמשיך ולפרסם.

"…כביש הערבה לוהט בשעות האלה של היום, נהגים בדרך הארוכה והמשמימה לאילת, מקללים את הרגע בו ויתרו על טיסה כי "חבל על הכסף וגם מה – כולו ארבע שעות נסיעה", ניידות משטרה אורבות מאחורי סוללות כמו הטנקים של קהלני על הרמפות מעל עמק הבכא. אתה מטרטר ב-100 קמ"ש ברוח החמה, חוטף מדי פעם את מכות הרוח של משאיות עמוסות בנתיב הנגדי כשהן חולפות על פניך, ושואל את עצמך מה לכל הרוחות יש לך לחפש במדבר הזה.

 ואז, בתוך שניות, משתרר שקט – נחל עשוש מקבל אותי בעיקולים גדולים, נדיבים, בצוקי סחף נישאים בהוד קדומים חרב (או נוף בראשית, כל אחד והעדפותיו) ובציר מהיר, מתפתל ומחוצץ כדבעי ואני רץ בתוך הערוץ, משעין את האופנוע הכבד לתוך שולי החצץ בסיבובים, מחכה לניע הזה מהכידון המאשר לי שיש לי אחיזה ופותח. הקצב, כמובן, יורד פלאים ביחס לכביש אבל אני חוגג – סוף סוף אני והאופנוע במקום הנכון. "

  מתוך הבלוג המתעדכן בתדירות נמוכה מדי של עו"ד בנאי המתעתד לצאת לדקאר, שקישור קבוע אליו מופיע מזה מס` חודשים, בתחתית בלוגי הקט. התוכן מעניין, מהנה ומומלץ לרוכבי השטח והכביש, לא מעט בזכות הפוסטים הנוסטלגיים ממרוצי 98`.

 ומנושא לנושא באותו נושא: החבר`ה סביבי מתחילים לדבר ברצינות על ביצוע טיול רכיבה "חוצה ישראל", מצפון רמת הגולן לאילת, ביומיים. היות ומדובר על בעלי ניסיון רכיבת שטח בינוני מינוס, מדובר על אתגר קשה אך מעניין, שלבטח יהיה לחוויה (טובה או רעה – זה כבר תלוי בנו). נראה אם נצליח להתעלות מעל שלב ההזיות ונגיע לשלב הביצוע…

 בלוג נוסף וחדש אליו נחשפתי לאחרונה, מצטרף למעגל המצומצם (מדי) של אופנוענים ישראלים הכותבים בלוגים משל עצמם. "מרוצי מוטו גי פי" עוסק בתדירות גבוהה באליפות העולם לאופנועי כביש, ועושה זאת באופן מוצלח למדי עם סקירות מרוצים, מסלולים וחדשות שוטפות. שווה ביקור!

 מכירים בלוג-דו-גלגלי-ישראלי-פעיל נוסף? כזה שאשכרה עוסק בתחום, ולא סתם הגיגים של רוכב שמדי פעם מזכיר חוויות סביב אופנועו הפרטי, או קי? אם כך, אשמח לקבל קישור!

 בתמונה המצורפת: חניון "אופנועים" תל אביבי כמו שלא הכרת. מתוך "הבלוג של צלם רחוב"

2 תגובות

השאר תגובה