הפרעונים

ישראליים בעקבות דיונות הפרעונים

3 משלחות להשתתפות בראלי הפרעונים: ביום שישי הקרוב ייצאו לפחות 3 משלחות ישראליות שונות לעבר מצרים, כדי להתחרות במרוץ הפרעונים השנתי. אחת מהמשלחות, היא זו של ערן גלוסקא שנאלץ להיכנע לעלויות הגבוהות מאוד של ראלי הפאריז-דאקאר ולכן יסתפק ב"פרעונים" המפרך לא פחות. גולסקא ירכב על ק.ט.מ 450 2003 שזווד בחלק מהציוד שישמש בסוף השנה גם את עו"ד גלעד בנאי, ק.ט.מ 525 2006, לרכיבה אל הראלי הקשה והארוך בעולם.

הישראלים בראלי הפרעונים

 עוד יצטרף למתחרי הראלי (אך ברכב ליווי), ידידי אלי פאנגס, שבורח דרומה למצריים לאחר חשיפה מפתיעה במיוחד: בגיליון החדש של בלייזר (חודש אוקטובר 06`) חושף הבחור את הסיבה שבגינה וויתר (!) במאבק על אליפות הסופרמוטו 2006. הגיליון נחת בפתח ביתי היום, ופאנגס יוצא מהארץ מחר, רגע לפני שהעיתון מתחיל להימכר בדוכנים. האמת? קראתי את הטור (המוצלח במיוחד, ומעוטר בתמונות מעדשתו של טל זהר), והופתעתי לטובה.

 שיהיה בהצלחה לכל המתחרים הישראליים, מי על אופנוע ומי על ג`יפ ומי ברכב ליווי – שיילחמו במהלך הראלי בדיונות, בעייפות, בריכוז ובשאר המתחרים הגויים, בהצלחה! תנו בראש!

 גולש בפורום סופרמוטו בתפוז, תהה על הסיבות לרכישת אופנוע שטח והסבתו לכביש, במקום לרכוש אופנוע כביש מלכתחילה. תשובתי הכילה את הסיבות למותר הסופרמוטו על אופנוע הכביש:

"כי אופנוע ספורט…

יהיה בעל משקל עצמי גבוה הרבה יותר

יהיה בעל מרווח הטיה מוגבל יותר

יהיה בעל תנוחת רכיבה מעייפת ומתישה כשהקצב יעלה באמת

יהיה בעל זווית צידוד מוגבלת לכידון (מורגש במיוחד בעיר הצפופה)

יהיה בעל מרווח גחון מוגבל

יהיה בעל סיכון גבוה יותר לרישיון הרוכב בכל הקשור למהירות

יהיה קשה יותר לרכיבה ולשליטה, כשהאופנוע על המגבלות, עבור רוב הרוכבים בעולם

יהיה מוגבל לאספלט בלבד ולגחמות מתחזקי הכבישים

יהיה יקר יותר לקנייה

יהיה יקר יותר לתחזוקה

יהיה יקר יותר לתיקונים לאחר נפילות"

אמנם מרוצים של קופסאות פח, אבל הקישור שווה התבוננות מעמיקה: עשרת התרסקויות הפורמולה 1 המרשימות בהיסטוריית הספורט, כולל סרטוני וידאו להמחשה. כאן.

5 תגובות

 1. חזי הכלב

  פאנגס
  אני יכול לנחש שהוא זונח את ה-SM ועובר לשטח?

 2. גלעד היועץ המשפטי

  סתם תיקון קטן
  זה בוודאי לא האופנוע של חזי שישמש אותי ואת גלוסקא (ערן יוצא על 450 03` ואני על 525 06`) זה רק הזיווד המיוחד שלו או חלקו – מיכל דלק 30 ל`, המושב, מנשא למכשירי הניווט, מתקן לספר דרך, ICO, תושבת סנטינל, אנטנות וכו`.

 3. כRובי

  דווקא לא…
  ואני לא אספר עדיין מה הסיבה, למען אלו שעדיין לא קראו 🙂

השאר תגובה