המשטרה מכריזה: מלחמה באופנוענים

אחרי שאתמול פורסמה בידיעות אחרונות כתבה לגבי הגעת ה-ZZR1400 לישראל (מבחן מקדים, במוטובייק), תוך ציון העובדה כי משטרת ישראל מבטיחה ש"תדע לטפל" ברוכבי אופנועים אלו, ממשיכה היום מתקפת "האופנועים המטורפים". בגיליון סוף השבוע של ידיעות שנחת בפתח ביתי הבוקר, מפרסם אודי עציון על הרכישה הקרובה שמתכוונת משטרת ישראל לבצע בתחום הדו גלגלי. לא דרוש ידע רב בתחום כדי להבין שהכותרת שניתנה לכתבה (המופיעה גם בראש רשומה זו), היא צהבהבה במידה רבה ואף אינה משקפת את תוכן הידיעה עצמה.

אז מה הסיפור בעצם? היום אמורה המשטרה לפרסם את תוצאות המכרז שפתחה לרכישת 20-30 כלים דו שימושיים בנפחים שנעים בין 1000 ל-1200 סמ"ק. המתמודדים: הונדה וארדרו (XL1000), ק.ט.מ אדוונצ`ר 990 (LC8) וה-GS1200 של ב.מ.וו.

מלבד העובדה שהמחיר שצוין בכתבה עבור כל אחד מהאופנועים הוא מוגזם במיוחד ("במחיר של 150-200 אלף שקלים כל אחד"), ונתון המהירות הסופית שלהם נועד לזעזע את הקורא (אופנועים אלו "יגרדו את ה-210 קמ"ש"), הרי שבהמשך מצוטט ניצב שחר איילון, ראש אגף התנועה במשטרה, שבכלל אומר ש "אין לנו שום כוונה לנהל מרדפים אחרי אופנועי הספורט המהירים".

נו? אז? מאיפה צצה לה הכותרת על "מלחמה באופנוענים"?

ממתי מלחמה בעבירות תנועה באמצעות אופנועים, הופכת למלחמה ברוכבים עצמם?

ואם היה ספק למה נועדו האופנועים עצמם, ממשיך ניצב שחר איילון ומבאר לכתב (ולעורך ה"מחפש" קצת דם אופנוענים לרקוד עליו) – "יש הוראה ברורה לנהל מרדפים רק באירועים חבלניים או נגד נהגים משתוללים בכביש. מרדפי אופנועים מסוכנים…אנחנו רוצים כלים חזקים יותר כדי להרתיע נהגים מלהשתולל".

בקיצור – כותרת מתלהמת ושקרית למדי לגבי הסיבה לרכישת אופנועים חדשים למשטרה. הקורא הממוצע, לצער כולנו, לא ישים לב לכך.

באינטרנט, זה לא היה קורה. (או כך לפחות, אני מקווה ורוצה להאמין).

סופ"ש נעים לכולם!

בתמונה המצורפת: את זה, כנראה, לא יעשו שוטרי ישראל כשירכבו על ה-GS של ב.מ.וו.

 

מודעות פרסומת