לחיות את הרגע

המסלול בכוכב יאיר – הפתיחה בשבוע הבא


אמנם עברו קצת יותר מ-3 חודשים מאז פוסט ה"בשורות טובות" שעסק במסלול הקורם עור וגידים (מחדש) בכוכב יאיר, אבל מה שחשוב באמת זו המטרה. כך נראית ההודעה לעיתונות שנשלחה לחבר'ה המעניינים בעיקר בתחום הקארטינג:

"בשורה משמחת לחובבי הקארטינג והספורט המוטורי – מסלול המרוצים המתקדם שנבנה בסמוך לכוכב יאיר ייחנך בפסח ועתיד להתחיל פעילויותיו בשבועות הקרובים.

מאז שנסגר מסלול נחשונים, לפני כ- 5 שנים, ענף הקארטינג לא זכה למסלול מרוצים פתוח שימלא את צרכיהם של הנהגים להתחרות ולנהוג ברמת מקצועיות בסיסית. עכשיו כבר אפשר להגיד שלא רק הצורך הזה יבוא על סיפוקו, אלא שנהגי הקארטינג יוכלו להתחרות במסלול בקנה מידה בינלאומי כמותו לא ידעה מדינת ישראל, ולא רק הם- אם כי חובבי הספורט המוטורי בישראל ככלל.

לאחר מאמצים ומאבקים לא פשוטים, הושגו כל האישורים והושלמה סלילתו של תוואי האספלט המלא במסלול, שאורכו עומד על כ- 1200 מטר. המסלול עומד בתקן Grade B של ה- CIK, שמאפשר לו לארח מרוצי קארטינג ברמות אירופאיות ועולמיות רשמיות. רוחבו של המסלול נע בין 10 מטר בנקודה הצרה ביותר ל- 15 מטר בנקודה הרחבה ביותר, המאפשר בלא בעיה נסיעה של שתי מכוניות כביש אחת לצד השנייה. התקנים מאפשרים נסיעה של 34 קארטים באופן סימולטני, מספר שהוא בגדר הבלתי נתפש במונחים שהורגלו המתחרים בארץ. במסלול רחבת טיפולים מבודדת, מוסך ואיזור מגודר ממנו יוכל לצפות הקהל במרוצים. הקרבים יהיו מבטון, כאשר מחוץ לקו הנסיעה יוקצה שטח מילוט שיבודד בסופו על ידי צמיגים, בכדי לאפשר את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר לנהגים. לכשהמסלול יתחיל בפעילותו בעוד מספר שבועות, יושכרו בו קארטים מסוג 4 פעימות (Sodi Kart 270cc בעל הספק של 9 כ"ס בעלי כיסא ודוושות מתכווננים וכן כלים דו-מנועיים) ומסוג 2 פעימות (ימאהה, קומר ו- Rotax בעלי הספק של 22-29 כ"ס).

אך זו רק ההתחלה. ברק גולדפינגר, בעלי המסלול, מספר שלאחר שתילת הקרבים, גיזום העשבים ויישור העפר מסביב למסלול, מתוכננים בנייה של טריבונה מוצללת המסוגלת להכיל כ- 1000 איש, הקמת מערכת תאורת Daylight (בדומה לאיצטדיון כדורגל), מסעדה פרטית ובשלבים מאוחרים יותר אף עמדות צפייה מרוהטות ל- VIP.

מדובר בעליית מדרגה כמותה לא ידע הקארטינג בפרט והספורט המוטורי הישראלי ככלל, וסביר שפתיחתו המדוברת של המסלול יחזיר הרבה מנהגי הקארטינג המובילים בענף מאז שיוסד בארץ באופן חוקי לפני כ- 14 שנים. לצד ענפי האופנועים, הסופרמוטו, ATV ומכוניות הכביש והראלי הצוהלים נוכח סיום הקמתו של המסלול, גם בענף הקארטינג אפשר להיות מסופקים ומאושרים, כאשר ככל הנראה כבר בסוף השבוע הבא ייפתח המסלול לאימונים פרטיים ל- 2 פעימות (הודעה מסודרת בימים הקרובים) וכבר מתחילים התכנונים לאליפות Rotax, טווין-קארט ונבדקת האפשרות גם לקיום אליפות ימאהה. נהגי ה- 4 פעימות לא צריכים להרגיש מקופחים, שכן גם מרוצי 4 פעימות עומדים על הפרק."

וכך נראה המסלול טרום השלמתו הסופית:

דור ההמשך של רוכבי הסופרמוטו, המכנים עצמם כ"סופרמוטו מרכז", רכבו מס' הקפות על תוואי המסלול החדש – האם ישכילו להרים מחדש את ליגת הסופרמוטו? מקווה מאוד. הגלגלים שברשותי ממתינים ליום בו אפסיק לדבר ואתחיל לעשות: ארכיב את הגלגלים על האופנוע ואגיע למסלול (אם לא בכוכב יאיר אז לפחות במסלול הקטנטן בנחשונים.

3 תגובות

 1. אליעד

  סוף סוף חדשות טובות!
  מסלול על רמה ועוד כרבע שעה מהבית שלי.

 2. לירן

  יש אפשרות ללכת למסלול עם קטנוע 70CC משופר? או שזה לא מתאים?

 3. nimi9

  אז הנה עברו להן 4 שני םוחצי מאז הפוסט הזה בבלוג. לא טריבונה, לא תאורה משוכללת ובטח של מסעדה. כמדומני שגם האספלט טרם הוחלף מאז נסלל בשלהי 2008, משמע יותר מ-5 שנים. האם הוא עדיין עומד באותם תקנים גבוהים כפי שרשום כאשר האספלט כה ישן ושחוק?

  למי הפתרונים?

השאר תגובה