גניבת אופנועים אופנוע גנוב

עקיצה ב-60 שניות: גניבת אופנוע מתועדת מרח’ יהודה הלוי בתל אביב

גניבת אופנוע מתועדת שאין ממש מוסר השכל שעולה מצפייה בסרטון שלה. אך אני בהחלט מאמין שכל אחד מרוכבי האופנועים שצופה בווידיאו הנ"ל ובהערות המלוות אותו, יסיק את מסקנותיו שלו ויצליח למנוע את הגניבה הבאה.

גניבת אופנוע מתועדת

הסרטון פורסם על ידי חבר של בעל האופנוע הנגנב, בפורום האופנועים של תפוז. מפרטים שפורסמו בפורום ומפרטים בהם ניתן להבחין במהלך הסרטון, הורכבה הרשימה הבאה. אך תחילה, להלן פרטי הכלי שנגנב שאולי יוכלו להביא בעזרתכם, להחזרת האופנוע לבעליו:

מדובר על הונדה CBR1000RR שנת 2008 בצבע אדום, מס' רישוי 78-667-67 שנגנב בשעה 16:30 מרח' יהודה הלוי 17 בתל אביב, ביום שני ה-7 לדצמבר 2009.

 • הכלי שנגנב

 • הכלי שנגנב חונה בשורת האופנועים הרחוקה יותר מהמצלמה, בצידה הקיצוני, כשהוא מוסתר מעט על ידי העמוד. לא ברור מי הציב את המצלמה ואיך היא בדיוק נועדה להגן על כלי כלשהו, מאחר ולא ניתן להבחין בשום פרט מזהה: לא של הגנבים ולא של הרכבים המשתתפים באירוע (דייהטסו כחולה בתחילת הסרטון והרכב המסחרי מסוג GMC ספארי אליו מועמס האופנוע בתום תהליך הגניבה).
 • הכלי היה ממוגן באמצעות מנעול דיסק ואזעקה. כמו כן, דגם זה של הונדה גם מצויד באימובילייזר מקורי, שלא נדרש לעבודה ברגע הגניבה, מאחר ולא נעשה כלל ניסיון להניע את הכלי. ע"פ חברו של בעל האופנוע, לא ניתן היה לקשור את הכלי בשרשרת שתקבע אותו לעצם נייח, בשל העדר עמוד אליו ניתן לקשור את האופנוע אליו.
 • 4 אנשים משתתפים. נהג המסחרית , נהג הדייהטסו, הבחורה שיוצאת מהרכב כדי לתצפת ולהתריע ובחור נוסף שהגיע גם הוא עם הדייהטסו. ככל הנראה, גם מיגון נוסף לאופנוע לא היה מונע בעדם מלגנוב אותו. הוא בהחלט היה מעכב את הגניבה, אבל נראה שהם נחושים למדי לצאת מהרחוב כשהאופנוע בידם. הם השקיעו כוח אדם רב לגניבה, 2 רכבים ורבע שעה של עבודת הכנה לשם כך.
 • גניבת אופנוע מתועדת עד לסגירת הדלתות

 • הבחור שמתארגן לצד קטנוע הפיאג'יו MP3 (עם הקסדה הלבנה) החליף מילים עם המתצפתת של חוליית הגניבה. מאוחר יותר יספר שהיה לה מבטא ערבי.
 • הזמן שלוקח לרכב המסחרי להחנות כשצידו האחורי מופנה לסמטה ובכך מסתיר את פעולת הגניבה, נועד לבדוק את הסביבה ולמשוך זמן. זה לא שהנהג לא יודע לעשות רוורס…
 • מרגע שמתחילה פעולת הגניבה עצמה עד לסגירת הדלתות של הרכב המסחרי, חולפות פחות מ-60 שניות. חד, מהיר, מוסתר מהעוברים ושבים ברחוב, וכמעט שלא יספיק לבעל האופנוע להגיב לצפצוף ביפר האזעקה שלו.

גניבת אופנוע מתועדת בסרטון

ובאותו נושא

אופנוע גנוב

הכרובלוג בפייסבוק

2 תגובות

 1. Reshef

  כואב כואב הלב, ככה לאור יום.
  בתקווה שאם אחד מהגנבים רכב על האופנוע כולי תקווה שהוא התהפך איתו ושבר את המפרקת.

 2. Alive

  שימתו כולם, שיאנסו את הזונה בכלא.
  ואני עדין….

השאר תגובה