סוזוקי DRZ

סוזוקי DRZ – "דרוזי" לפלאט טראק אוסטרלי

סוזוקי DRZ לפלאט טראק? סדנת Ellaspede, יושבת בבריסביין אשר באוסטרליה. עד היום, הם הורידו לכביש כמות גדולה למדי של אופנועי פרויקט מגניבים מכל הסוגים והמינים: קפה רייסרים, בוברים, בראטים, טראקרים ועוד.

לרייר על האיכות

רשימת היצירות שלהם באתר, יכולה להושיב אתכם שעות מול המסך, כשאתם מריירים סביב האיכות, המקצועיות וטוב הטעם שעוטף כמעט כל עבודה שלהם. דרך האתר, הגעתי גם לאופנוע שלפניכם:

מדובר על סוזוקי DRZ400E דגם 2009 (נקרא בישראל גם בשם החיבה "הדרוזי"), שעבר מסכת שינויים רחבה כדי להפכו לפלאט-טראקר בסגנון שנות ה-70 של המאה שעברה. היסודות לתוצאה הסופית נעוצות במטרות המשולבות זו בזו: מחד שהאופנוע יהיה שימושי לרכיבה יומיומית בעיר ויהווה דוגמה ליכולות הסדנה בכל הקשור לעיצוב, ומאידך, יאפשר להתחרות במרוצי פלאט טראק לחובבים. לנו אין כאלו בכלל בארץ, אבל באוסטרליה ניתן למצוא אירועים כאלו מדי סוף שבוע.

האגזוז של יושימורה קבע את הדגם לפרויקט

אחד הפרטים המעניינים סביב הפרויקט, שאיכות הבנייה שלו ניכרת בתמונות, היא העובדה שליאו, eb588-suzukidrz400-13מבעלי הסדנה, בחר ב-DRZ בשל סיבה די מוזרה: יושימורה, יצרנית מערכות הפליטה היפנית, מייצרת סעפת ודוד פליטה ייעודיים ל-DRZ בתצורת 1 ל-2 וליאו אהב מאוד את המראה שלה, עם זוג הדודים המקוצרים והנמוכים. זה כל מה שהיה צריך כדי לחפש ספציפית אחרי DRZ כבסיס לפרויקט, ולא בכל אופנוע סינגל אחר. אחרי שנמצא הקורבן, אפשר היה להתחיל: זמן העבודה על האופנוע היה כ-3 חודשים.

הגלגל הקדמי הוחלף לאחד מתוצרת EXCEL  בקוטר 19 אינץ', הורכבו צמיגי MITAS מלפנים ומאחור (גובה האופנוע ירד בלא פחות מ-10 ס"מ), מיכל הדלק של סוזוקי ישן נמצא ונרכש דרך eBay. הכידון הוחלף לאחד גבוה מתוצרת Renthal. יוצרו באופן עצמי: פלסטיקת יחידת הזנב (מהחומר ABS), החיזוק לטלסקופים מלפנים (מ-CNC), וכך גם שלדת הפנס הקדמי (שנועדה להסתיר גם את חיווט החשמל המקורי של האופנוע). הכנף הקדמית נבנתה מאלומיניום. לוח השעונים הדיגטאלי הוחלף באחד אנלוגי ומינימליסטי למראה.

המנוע נשאר מקורי

eb588-suzukidrz400-09מבחינת המנוע – הוא נשאר מקורי לחלוטין, מלבד תיבת האוויר שהוסרה (לטובת המראה) והחלפת הפילטר אוויר המקורי לאחד, צהוב כמובן, מתוצרת UNI. השלדה הקדמית נשארה בצורתה המקורית, אך שילדת הזנב קוצצה ורותכה מחדש בנקודה נמוכה יותר, כדי להתאים לגובה המאותגר אנכית של ליאו. המושב נבנה בעבודת יד ובצורה שיוכל לאחסן תחתיו באלגנטיות סוללת ליתיום שמחליפה את המצבר המקורי. סעפת הפליטה כאמור, הגיעה מיושימורה.

והתוצאה? תשפטו בעצמכם. אני מאוד אהבתי.

ממליץ לכם בחום להכנס אליהם לאתר ולשוטט בין הפרויקטים השונים. בטוח שתמצאו עוד משהו שתאהבו.

סוזוקי DRZ פלאט טראק – הגלריה

ובאותו נושא:

נתפס ברשת: אופנוע חשמלי אינדונזי עטוף קרבון

רפליקת יושימורה ב-2500 יורו

אופנוע CAFE RACER צנום מאסטוניה (וידאו)

אופנוע עתידני – קונספט הדיגימוטו

עיצוב אופנוע באגרופים חשופים

ברח מהאייטיז: קאוואסקי GPZ750 מודרני

אופנוע ערפל

עוד אופנועי פרויקט מיוחדים

השאר תגובה