אופנוע אם. וי אגוסטה

אופנוע אם וי אגוסטה שחור אפל וקלשון באליסטי

על בסיס אופנוע אם וי אגוסטה ברוטאלה 800 שנזרק אחורה לשנות ה-50 עם מחווה לא עדינה לעולם מרוצי הגראנד פרי – סדנת העיצוב Rough Crafts הטאיוואנית עושה זאת שוב.

לאחר פגישתי עם ווינסטון ייז (Winston Yehs) בתערוכת EICMA 2016, כתבתי על הפרוייקט שלו ("באגרופים חשופים") ועל שאר הפרוייקטים שיצר כי "אותם אלמנטים עיצוביים מרכיבים סגנון קבוע שעובר כחוט השני בין תוצרי הסדנה. זהו קו ברור שמכתיב בעל הסדנה ומעצב האופנועים העיקרי בה…לא משנה באם מדובר על פרויקטים מבוססי הארלי דוידסון או ב.מ.וו, לא משנה אם מדובר על אופנועי קאסטום או כביש, התוצאה תמיד ברורה: שחור, אפל, ברוטאלי, קרבי. בחרו אתם את המושגים המתארים לדעתכם את האופנועים שבגלריית התמונות.."

לא מאכזב

ובכן, ווינסטון גם הפעם לא מאכזב. תוצר שיתוף הפעולה החדש שלו עם אופנוע אם.וי אגוסטה האיטלקית,img_3413

ווינסטון מ-Rough Crafts משמאל, כרובי מהכרובלוג, מימין. צילום: ערן קאפומן

ממשיך באותו הקו, גם אם התוצר הסופי שונה לחלוטין ממה שעשה עד כה. כמחווה למורשת המרוצים הענפה של יצרנית הבוטיק, נבנתה מסיכת חזית ענקית לברוטאלה 800, שנועדה לדמות את מעטפת הפיירינג האווירודינאמית של אופנועי ה-GP בשנות ה-50. את היצירה הוא מכנה כ"קלשון באליסטי".

אופנוע אם וי אגוסטה תחת מעטפת

מאחר ואותן מעטפות אדירות מימדים שכיסו כמעט את כל האופנוע (השיא היה במוטו גוצי V8) ננטשו בסופו של דבר בשל הרגישות הרבה שלהן לרוחות צד, הרי שכאן פתר ווינסון את הבעיה באמצעות התאמת המעטפת לחלקו הקדמי של האופנוע בלבד. בכך, השיג 2 מטרות: גם שמר על הפרופיל הערום, הסקסי והספורטיבי עימו מגיע הברוטאלה במקור, וגם שמר על מראה עיצובי, אפל אך נוסטלגי, שמאפיין מאוד את הסדנה שלו.

ballistic_trident_01-4מעטפת הפיירינג נבנתה כולה מקרבון והיא ניתנת לפירוק תוך מס' דקות כדי להחזיר את האופנוע לכשירות "כביש ציבורי" במהירות. בחלקה התחתון של המעטפת, נפערו 2 חריצים, אחד בכל צד של הצמיג, כדי לשמר זרימת אוויר אל הדיסקים לצורך קירורם. המעטפת עצמה נמשכת אל שולי מיכל הדלק ונראית כהמשך ישיר שלו, כשהוא עצמו מעוצב כיחידה אחת עם הזנב החדש.

נוצקו במיוחד

הדיסקים המקוריים הוחלפו לדיסקים לא מחוררים של Beringer הצרפתית וכך גם מערכת הבלימה כולה (מהמשאבה ועד הקליפרים). משאבת הקלאץ' הוחלפה אף היא לתוצרת הצרפתית כדי להשלים את המראה על הכידון. חישוקי הגלגלים (עם 6 חישורים) נוצקו במיוחד לאופנוע על ידי סדנתו של ווינסטון.

סעפת הפליטה (אותה בד"כ מייצרת הסדנה בעצמה לאופנועים שהיא מעצבת), הוחלפה בכזו של HP  Corse שנבנתה במיוחד בעבור אופנועי הברוטאלה של 2017, והחברה הסכימה לתת את דגם האב טיפוס של מערכת הפליטה, לסדנה של יוסטון. יופי של קידום מכירות עבורם.

אופנוע אם וי אגוסטה ברוטאלה – הפרטים הקטנים

ballistic_trident_01-44עוד פריטים רבים, רובם עיצוביים, הותאמו לברוטאלה כדי להשלים את התוצאה הסופית.  שימו לב לפקק מיכל הדלק, לפס הזהב שרץ לאורכו של האופנוע כקו מתחם, מושב העור בעיצוב הרטרו, צמיגי הסליקס החלקים שנועדו להבהיר כי מטרתו של האופנוע היא מסלול המרוצים, ועוד.

האופנוע כמובן לא מיועד להגיע כלל אל המסלול, אלא ייצא ככל הנראה למסע הופעות ארוך בתערוכות ברחבי העולם, ובסופו של דבר יסיים דרכו במוזיאון של אם.וי אגוסטה או של אספן פרטי בעל כיסים עמוקים במיוחד…

לדף החנות של הסדנה

מקווה שתהנו מהגלריה

ובאותו נושא:

עוד אופנועי פרויקט

הוא לא רוכב מהר, הוא טס נמוך: אופנוע הספיטפייר משווייץ

פרויקט הוקרה מבוסס על ב.מ.וו R9T מ-BOS

מוטו גוצי רדיקלי: 160 כוחות סוס באופנוע עם קירור אוויר

רפליקת ההארלי דוידסון 1910 של חרובי

Save

השאר תגובה