אופנוע ה-R סוזוקי GSX-R

חובבי סוזוקי GSX-R משנות ה-80'?

סוזוקי GSX-R האלמותי זוכה למיני מועדון משלו בישראל. קבוצת פייסבוק ישראלית חדשה מנסה לאגד תחתיה את חובבי הדגם ההסטורי שעיצב את עולם אופנועי הספורט המוכר לנו כיום

סוזוקי GSX-R – הפיל פצצה

 

ב-1984 נפל דבר בעולם האופנועים הבינלאומי. סוזוקי-יפן הציגה לראשונה אופנוע ספורט אמיתי, מהסוג שעבר ממסלול המרוצים אל הכביש הציבורי. 105 כ"ס, פחות מ-190 ק"ג, שילדת אלומיניום ומראה של אופנוע אנדורנס ("סיבולת") קרבי למשעי. והמחיר? היה עממי למדי, בטח ובטח לעומת אקזוטיקות יקרות שוצעו עד אז על ידי היצרניות האחרות. קטגוריה חדשה נוצרה והאות R הפכה להיות מזוהה עם אופנועי הסופר ספורט מאותו יום ואילך, לא משנה מי היצרן העומד מאחורי הדגם. ב-1986 הגיע הדגם לישראל בייבוא מסודר של "עופר אבניר" ובכלל התחוללה סערה בשוק המקומי.

קבוצת פייסבוק ישראלית חדשה, שכותב שורות אלו נמנה על מקימיה, שמה לעצמה מטרה קלילה: לאחד את כל סוזוקי, אספנות, ספורט, פרופיל, ג'יקסר, כביש, רטרוהמשוגעים לאופנועי סוזוקי GSX-R  שעדיין זוכרים חסד ומתמלאים ערגה ונוסטלגיה, למראה זוג הפנסים הגדולים, מנוע הקירור אוויר-שמן, וזנב הקוביה העבה שמאחור. לא משנה באם זו גרסת ה-750 סמ"ק או ה-1100 האימתנית.

חלק מהחברים בקבוצה, מחזיקים בעצמם אופנוע מדגם זה, במצב שימור כזה או אחר, מ-2 הדורות הראשונים של הסוזוקי האגדי. כמובן שגם מי שאינו בעל דגם שכזה אך נהנה לקרוא, לשמוע ולדעת עליהם יותר, מוזמן להצטרף ולעקוב.

קבלו טיפ: האוצר האמיתי מתחבא באלבומי התמונות. שם נשמרים הקישורים שעולים בקבוצה, כדי שלא ייעלמו במעמקי הרשת לעולמי עד. הכנסו לקישור:

Suzuki GSXR Israel 1985-1991

ובאותו עניין:

מה כל כך מיוחד בדגם הזה? סיפורה של אגדה

השאר תגובה