צילום: דניאל רושו. רכיבת ראש השנה 2017

רכיבת ראש השנה 2017

השנה, מסורת "רוכבים לראות את הזריחה שמביאה עימה את תחילתה של השנה החדשה", המשיכה כרגיל, זו שנתה ה-15. רוכבים מכל הארץ יצאו באמצע הלילה כדי לצפות בזריחה. כ-1000 מהם רכבו למצדה, אחרים לפסגות או לחניונים אחרים, אבל אני הצטרפתי ל"קונספט" הטיול המתקרא "רכיבה בהפתעה", בדומה למתכונת השנה שעברה בו רכיבת ראש השנה נעשית ב… הפתעה.

הכנות

מאחר וההכנות לרכיבה למצדה היו ידועות לכל, שהרי מדובר על אירוע המתקיים כבר מעל לעשור, החליטה המשטרה לרדוף ולצוד את הרוכבים לשם. ראו את נוסח ההודעה לעיתונות שהוציאה דוברות המשטרה בתום המבצע. לעומת זאת, רעיון ה-"רכיבה בהפתעה", הצליח למנוע מהכחולים לדעת על המסלול (או היעד) ועל כן, לא הייתה באפשרותם להערך ולהציק בהתאם גם לאלו שרכבו צפונה.

ישראל צדה את רוכבי מצדה 2017
דוברות המשטרה בהודעה על המבצע – הקליקו להגדלה

מדובר על רעיון והפקה יחודיים של דניאל "מיצו" פטרי, לפיו היעד שנבחר נמסר למשתתפים רק במקום המפגש הלילי לפני היציאה, מתוך כוונה כי מדי שנה, תשונה הנקודה אליה רוכבים כדי לצפות בזריחת השנה החדשה. זה הופך את כל ההכנות למעניינות הרבה יותר. הכוונה לא הייתה כמובן להמלט מהמשטרה, כי אם להוסיף קצת פלפל ועניין באירוע בטיולי רכיבה שהם די שבלוניים מעצם הווייתם. בעוד בשנה שעברה רכבנו להר מרון, הרי שהשנה רכבנו, כ-150 רוכבים, אל "כוכב הירדן", לא רחוק מנחמיה, דרומית לכנרת.

ללא משחקי אגו

כחלק מההכנות, הודפסו חולצות המתעדות את המאורע, רוכבים התנדבו לתפקד כמרשלים ואחרים כמאבטחים (בעלי נשק) או כחובשים (בעלי הידע והניסיון). 3 רכבים תפקדו כרכבי ליווי והכל הרגיש מתוקתק היטב. בדומה לשנה שעברה, גם הפעם התבקשו הרוכבים להביא עימם כיבוד וערכות קפה. המסלול עצמו היה מפותל בעיקר בחלקו הצפוני והרכיבה כולה הייתה מהירה יחסית ודי זורמת. האווירה עצמה הייתה מעולה ומשוחררת ממשחקי אגו טיפשיים.

Kochav-Hayrden-Ride-21-9-2017-kruvlog-2

כמו בפעם הקודמת, גם הפעם נהניתי מאוד מכל רגע. החל מרגע היציאה בלילה ועד החנייה בבוקר תחת הבית. גם האופנוע הנבחר נעם לי מאוד: סוזוקי וי-סטרום DL650 החדש. תענוג!

ניפגש בפעם הבאה!

לרכיבת ראש השנה 2016

לרכיבת ראש השנה 2018

רכיבת ראש השנה – הסרט

הרשמה לדף הפייסבוק של הכRובלוג

השאר תגובה