רישיון נהיגה בינלאומי: משרד התחבורה מתקן לאחור

רישיון נהיגה בינלאומי – הסאגה נמשכת. הפעם נסיגה לאחור של משרד התחבורה שמבטלת את המהלך הקודם וההזוי בו "נשכחו" ההסכמים עם המדינות ברחבי העולם לטובת הפנייה מאסיבית של נהגים ורוכבים אל 2 החברות היחידות בארץ שיכולות להפיק רישיון נהיגה בינלאומי (מ.מ.ס.י וטלדור). עכשיו, אחרי שהעיתונים היומיים לחצו, שוב "אפשר" לצאת לחו"ל לנהיגה או לרכיבה, עם רישיון נהיגה ישראלי.

היסטוריה של הצהרות

בהתחלה סיפרו במשרד התחבורה ברוב גאון והדר, כי השיגו הסכמים עם 22 מדינות ברחבי העולם, בהן ניתן יהיה לנהוג עם רישיון הנהיגה הישראלי. במדינות אלו, כך נאמר בחזה נפוח, ניתן יהיה לנהוג עם רישיון נהיגה ישראלי ולא יהיה שום צורך בהפקת רישיון בינ"ל מיוחד בעבורן.

בסוף דצמבר 2017 לקחו שם במשרד צעד אחורה: מחקו את רשימת המדינות המדוברת, הוציאו הודעה לעיתונות והכריזו: שלא תעזו לצאת לחו"ל בלי רישיון נהיגה בינלאומי מתאים שהופק אצל אחת מ-2 החברות היחידות שיכולות להפיק רישיון שכזה. במילים אחרות: "דפקנו להם את העסקים, הם לחצו עלינו לתקן והנה, אנחנו קשובים לבעלי האינטרס המסחרי ומתקפלים". ההודעה החדשה  אמרה: מי שיוצא לחו"ל בלי רישיון בינלאומי שהופק בתשלום בארץ, מסתכן (!) שרישיונו הישראלי לא יוכר בחברות ההשכרה השונות.

רישיון נהיגה לחו"ל: משנים כיוון. שוב.

תומר הדר מ"כלכליסט", כתב על ההפתעה מהמהלך, יצא בטקסט מאשים, ועכשיו משרד התחבורה מתקפל שוב ונסוג לאחור ומרכך את הנוסח. שלשום, ב-14.1.18 יצאה ההודעה שמבהירה שלא חייבים רישיון נהיגה בינלאומי במדינות אלו, אך יש לקחת בחשבון שעלולים להיתקל בקשיים כשיפנו לחברת השכרה על מנת לשכור רכב. לפיכך, ממליצים במשרד התחבורה לנוסעים לחו"ל לבדוק מול חברת ההשכרה המקומית, אם רישיון הנהיגה הישראלי שלהם מכובד או לא. ואם להיות מדויקים, בהודעה נאמר: "בחלק מן המדינות, אף באלה המכירות ברישיון נהיגה ישראלי, ייתכן וחברות להשכרת רכב אוחזות במדיניות מחמירה. על כל אזרח לבדוק באופן פרטני מול חברת ההשכרה במדינת היעד אודות דרישות הרישיון הנהוגות בה".

ההודעה הקודמת: משרד התחבורה מכריז כי הודעתו על ההסכמים על המדינות אינה תקפה עוד, והרישיון הישראלי לא מספיק

 

השאר תגובה