רישיון נהיגה בינלאומי

רישיון נהיגה בינלאומי: הרישיון הישראלי לא מספיק

לכל המתכננים לצאת לטיול הכולל רכיבה או נהיגה בחו"ל: רישיון נהיגה בינלאומי הוא חובה מחודש דצמבר 2017 ולא ניתן להסתמך עוד על תעודת הפלסטיק של הרישיון הישראלי.

רישיון נהיגה בינלאומי – מעכשיו חובה בכל המדינות

משרד התחבורה הודיע בדצמבר כי מעתה, אזרח ישראלי היוצא מהארץ למדינה אחרת, לא יוכל  להסתמך באופן בלעדי על רישיון הנהיגה הישראלי הקבוע המצוי ברשותו. ההגבלה שהייתה קיימת לרשימת מדינות מצומצמת וקבועה מראש התבטלה, ומעכשיו ההוראה תקפה לכל המדינות.

ושלא יהיה ספק, מתוך ההודעה:

".. מובהר בזאת כי אזרחים היוצאים לחוץ לארץ ומעוניינים לנהוג במדינה בה הם מבקרים, חייבים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי אותו ניתן להנפיק באחת התחנות הפזורות ברחבי הארץ. יש להחזיק את רישיון הנהיגה הקבוע בצמוד לרישיון הנהיגה הבינלאומי…"

משרד התחבורה סותר את עצמו

החלק המוזר בכל הסיפור הוא, שעד אמצע דצמבר בערך, הופיעה באתר הרשמי  רשימה ברורה ומפורטת של 22 מדינות עימם חתם משרד התחבורה הסכם לפיו רישיון הנהיגה הישראלי יהיה תקף בהם כפי שהוא. לפיכך, הטסים למדינות אלו לא נדרשים להכין מראש רישיון בינלאומי. רשימה זו הורדה מהאתר.

עם זאת, פנייה של האתר "פואנטה" למשרד התחבורה בעניין הזה בדיוק ובשאלה מה קרה לכל ההסכמים שנחתמו, הנפיקה את התשובה הבאה:

"ההחלטה להסיר את רשימת המדינות שבהן ניתן לנהוג עם רישיון נהיגה ישראלי, התקבלה לאחר שלא תאמה את הדרישות הקיימות בפועל. באתר מצוין במפורש כי על הנוסע לבדוק את דרישות הרישיון במדינת היעד. על כן, אין להסיק כי ישראלים מחויבים ברישיון נהיגה בינלאומי בכל יעד בחו"ל".

התגובה הזו של המשרד, אינה עומדת עם מה שהם כתבו בעצמם באתר שלהם או פזרו לכל עבר בהודעות יח"צ לאתרים ולעיתונים השונים.

בכל אופן, עד שהם ייסגרו על עצמם, לכם לא כדאי להסתכן או להסתבך עם עניין ביורקרטי פשוט יחסית שכזה. גשו והכינו לעצמכם רישיון מתאים.

איפה מכינים רישיון מתאים?

שתי חברות בלבד מורשות בישראל לספק רישיון נהיגה בינלאומי. החברות הן מ.מ.ס.י וטלדור.

עלות הנפקת רישיון נהיגה בינלאומי היא כ-20 שקלים (במ.מ.ס.י) ותוקפו הוא לשנה אחת בלבד. כדי לקבלו תצטרכו להציג באחד הסניפים של החברות הללו, את רישיון הנהיגה הישראלי שברשותכם. שימו לב: נהג חדש הנזקק עדיין למלווה בישראל, לא יוכל לקבל רישיון נהיגה בינלאומי בכל מקרה.

עדכון חשוב: הלחץ עשה את שלו. תוך פחות משבוע מפרסום הטקסט הבא, פרסם ב-14.1.18 משרד התחבורה תיקון (נוסף) עניין חובת הוצאת רישיון נהיגה בינלאומי והודיע על תיקון לאחור. כל הפרטים על השינוי, כאן

 

 

השאר תגובה