הרכיבה

הדופק של רוכב MotoGP בזמן הרכיבה על המסלול (וידאו)

בזמן הרכיבה במסלול, יגיעו רוב הרוכבים לדופק גבוה, המתבטא בפעימות לב מרובות בכל דקה. תוצאה טיבעית של הריגוש, המאמץ, המעמס על הגוף, תחושת הסיכון ועוד. אבל זה נכון לרוב הרוכבים. מלבד לקמצוץ מזערי של מכונות על דמויות אדם. רוכבי ה-MotoGP.

אלו האחרונים, העילית של עולם הרכיבה המקצועני, אתלטים וספורטאים ברמה הגבוהה ביותר בתחומם, הם בעצם גושי קרח קשוחים. 250 קמ"ש והם מגיעים לפנייה? שטויות. קטן עליהם. חיכוך מרפקים עם רוכבים אחרים תוך כדי הטייה של 50 מעלות? בקטנה…

BPM נמוך בזמן הרכיבה

מאבריק וינאליס, רוכב קבוצת ימאהה במוטוג'יפי, העלה את הסרטון הבא ממקצי הדירוג שנערכו לקראת המרוץ האחרון שהתקיים ביפן בסופ"ש האחרון. בסרטון רואים את הטכנולוגיה החדשה שבודקת Dorna, מפיקת אליפות העולם, ובמסגרתה מוצג דופק הרוכב, בזמן הרכיבה. ב-Live.

תצוגת ה-BPM (ר"ת Beats Per Minute) של מאבריק נשארת כמעט קבועה לאורך כל הסרטון. לא משנה אם הוא בהטייה חריפה או מאיץ בישורת. המדד מראה תנועה מזערית של 2-3 פעימות יותר או פחות, בכל רגע נתון. לא יותר. ולא פחות מדהים, הוא הקצב. 112-115 BPM הוא דופק של אדם ההולך הליכה קלה בפארק באופן רגוע. לא משהו שמצופה מרוכב שטס בין הפניות במהירות העולה על 200 קמ"ש, ומנסה להשיג את זמן ההקפה הטוב ביותר.

מדהים.

הסרטון

ובאותו נושא

מה קורה בתוך ראשו של הרוכב לפני המרוץ?

טכנולוגיית אופנועי ה-MOTOGP – הסודות מאחורי מפלצות המסלול (וידאו)

טיפ: מה למדתי בתוך 20 דקות של רכיבת מסלול ?

הכרובלוג בפייסבוק

תגובה אחת

השאר תגובה